Erdoğan tek tuşla hepsini görecek!

31 Mart yerel seçimi için startı veren AK Parti, aday tespitinde içerdiği veriler nedeniyle önemli rol oynayacak veri havuzu oluşturacak. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, AK Parti adaylarını belirleme sürecinde tek tuşla tüm sorularının cevaplarını görecek.

Erdoğan tek tuşla hepsini görecek!
Erdoğan tek tuşla hepsini görecek!
GİRİŞ 18.07.2018 07:12 GÜNCELLEME 18.07.2018 07:18
Bu Habere 19 Yorum Yapılmış

2019 yerel seçiminin startını veren AK Parti, saha araştırması başlattı. Aday tespiti öncesi yerel yönetimlerin performansını halka soran AK Parti, belediye başkanlarının icraatlarını da anketlerle ölçüyor. Böylece başkan-hemşerileri arasındaki iletişimin düzeyi ve beklentisi tespit ediliyor.

RAPOR İSTENİYOR

 

 

Bunun yanı sıra halka “Hangi hizmetlerden memnunsunuz, hangilerinden memnun değilsiniz” soruları yöneltiliyor. Ayrıca 2014’te yapılan yerel seçim öncesi verilen sözlerin ne kadarının hayata geçirildiğine yönelikte de çalışma yapılıyor. Yine belediye başkanlarının performanslarına ilişkin parti teşkilatlarından da raporlar isteniyor.

Belediye başkanlarına yönelik olarak en önemli değerlendirme ise belediye başkanlarını halkın gönlüne ne kadar hitap ettiği yönünde olacak. Cumhurbaşkanı ve AK Parti Genel Başkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın talimatı ile başlatılan “gönül belediyeciliği seferberliğine” belediye başkanlarının katkıları ölçülecek.

DİĞER BELEDİYELER DE ARAŞTIRILIYOR

AK Parti önceden kazanıp son seçimde kaybettiği belediyeler başta olmak üzere tüm belediyeler de saha araştırmasına eklenecek. Bu çerçevede AK Partili olmayan belediyelerin halka sunmadığı hizmetler teker teker tespit edilecek.

BİLGİLER İÇİN ÖZEL HAVUZ

Ulaşılacak sonuçlar yerel seçimler öncesinde aday belirleme süreçlerinde yol gösterici olacak. AK Parti, söz konusu alandan derlediği bilgileri veri havuzunda toplayacak. Veri havuzunda, şimdiki belediye başkanına yönelik olumlu-olumsuz tepkiler, şehrin eksikleri, vatandaşın talepleri, vatandaşın istediği ancak gerçekleşmeyen talepler, diğer adaylara yönelik geçmiş dönemde aday olup olmadığı aday ise neden seçilmediği gibi bilgiler bulunacak. Başkan ve AK Parti Genel Başkanı Erdoğan, aday belirlerken tek tuşla tüm sorularının cevaplarını alacak. Milletle gönül bağı kuramayan, milletin ihtiyaçlarına cevap veremeyen ya da AK Parti’nin hizmet politikalarına ayak uyduramayan isimler listelerde tercih edilmeyecek.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 19
 • Hakkı 10 ay önce Şikayet Et
  Ankara bir akp li olarak fethi yaşar diyorum...adam gibi adam...chp li ama insan dürüst...oyum fethi yaşara
  Cevapla
 • son söz 10 ay önce Şikayet Et
  başkanım, Allah (c.c.) sizin yardımcınız olsun. işiniz bu kadrolarla çok zor, siz millet için çalışıyorsunuz ama il kadrolarınız (işini hakkıyla yapanları tenzih ediyorum) kendi cebi için çalışıyor. bu işler tek tuşla olmaz başkanım il kadroları dışında hiç kimsenin bilmediği tanımadığı halkın içinden ve güvenilir insanlar bulup onların raporlarıyla il teşkilatlarının raporlarını karşılaştırmak gerekir ki o zaman milletin sorunları gerçek anlamda çözülür.
  Cevapla
 • Ali Nail 10 ay önce Şikayet Et
  Partinin degil halkın istedigi adam belediye başkanı olmalı İşinin ehli olmalı
  Cevapla
 • Terazi 10 ay önce Şikayet Et
  Mesela "halka hizmet" diye yapilan parkların yeşil alan düzenlemelerinin bir kenarinda boy boy rezidanslarin aniden mantar biter gibi bitmesi hizmetinden memnun değilim
  Cevapla
 • ADIYAMAN 10 ay önce Şikayet Et
  belediyeyi iyi yapamayan başkanı fazla tutmayacan kayyum atacan.4yıl cep te demesin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
DAEŞ'in canlı bomba talimatı ortaya çıktı
Her yer sarı-kırmızı! Yurtta şampiyonluk coşkusu