Resimli 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajları!

Türk tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Savaşı Anma Günü resimli mesajları günün en çok arananlar listesine girdi. Bizde 18 Mart Çanakkale Zaferi kutlama mesajlarını sizler için derledik

  • GİRİŞ18.03.2017 12:23
  • GÜNCELLEME18.03.2017 12:24
Resimli 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajları!
Fotoğraflarla 'Çanakkale Destanı'

Her yıl düzenlenen Çanakkale Zaferi kutlamaları bu yıl 102. yılında kutlanıyor. 18 Mart Çanakkale Savaşı tarihin en büyük zaferlerinden biridir. Bu özel güne hitaben çeşitli "Resimli 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajları" en çok arananlar listesine girdi. Bizde 18 Mart Çanakkale zaferi kısa ve uzun mesajları sizler için derledik. İşte ürk tarihinin en önemli zaferlerinden biri olan 18 Mart Çanakkale Savaşı Anma Günü resimli mesajları ve Çanakkale Zaferi ile ilgili okuyabileceğiniz en güzel şiirleri haberimizin detaylarında bulabilirsiniz.

18 MART ÇANAKKALE MESAJLARI NEREDEN GÖNDERİLİR?

Resimli 18 Mart Çanakkale Zaferi mesajlarını sevdiklerinize göndermek için birkaç yöntem kullanabilirsiniz Bunların başında kuşkusuz kısa mesaj yani SMS'ler geliyor. Bunun dışında Facebook, Twitter, Instagram, Tumblr ya da WhatsApp uygulaması üzerinden gönderebilirsiniz. 

RESİMLİ 18 MART ÇANAKKALE MESAJLARI

18-mart-çanakkale-mesajları

çanakkale-mesajları

18-mart-resimli-çanakkale-mesajları

resimli-çanakkale-mesajları

çanakkale-zaferi-mesajları

KISA ÇANAKKALE ZAFERİ MESAJLARI

- Türkler, Çanakkale'yi zorlayan çağının en ileri tekniğine sahip güçler karşısına adeta bir kale gibi dikilmişlerdir. (Churchill)

- Çanakkale müdafaası, üç mucizeler muharebesidir. Hali kurtar­dı; maziye hamaset ve azametini iade etti; vatanımızı bir vatanı ebedi yaptı. (Sami Paşazade Sezai)

- Çanakkale Zaferi, Türk askerinin ruh kudretini gösteren şayanı hayret ve tebrik bir misaldir. Emin olmalısınız ki, Çanakkale Muhare­belerini kazandıran bu yüksek ruhtur. (Mustafa Kemal Atatürk)

- Ordunun yardımı olmaksızın Filo’nun başarı sağlayabileceği ümidine kapılmıştım; fakat şimdi bu işte müşterek bir harekatın zo­runlu olduğunu anlıyorum. (Churchill)

18-mart-çanakkale-zaferi

ÇANAKKALE ŞEHİT VERİYOR

Çanakkale kan döküyor
Analar babalar atalar ağlıyor
Düşman askeri doğru durmuyor
Çanakkale şehit veriyor

Kim bilir hangi asker
Kim bilir hangi Vatan
Yok olup gidiyorlar bu dünyadan
Gözleri bile yaşarmadan

Ana kucacı asker ocağı
Çanakkaledeki düşmanları
Düşünmeden şehit olan asker
Kendi vücudunu sper eder

Şimdi kurtuldu tüm türkiye
Askerlerin sayesinde
Sende önem ver vatanınla devletine
Hiç bir zaman düşmana ezdirme

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat