Taliban: ABD ile gerekirse yüz yıl savaşırız!

ABD'nin görüşmelerden çekilmesi ile ilgili Rus basınına konuşan Taliban heyeti, 'Amerikan tarafı pazarlık yapmaya istekli değilse ve masada barış istemiyorsa, kendimizi savunmak zorunda kalacağız. Bunu 100 yıl boyunca yapabiliriz.' açıklamasında bulundu.

Taliban: ABD ile gerekirse yüz yıl savaşırız!
Taliban: ABD ile gerekirse yüz yıl savaşırız!
GİRİŞ 13.09.2019 17:42 GÜNCELLEME 13.09.2019 17:42
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

ABD Başkanı Donald Trump'ın, bir ABD askerinin de öldüğü Kabil'deki saldırıdan dolayı Taliban'la devam eden barış görüşmelerini durdurduğunu duyurmasının yankıları devam ediyor. Konuya ilişkin Rus yayın kuruluşu RT'ye açıklamalarda bulunan Taliban heyeti, Taliba'nın hala müzakerelere bağlı olduğunu ve masa dışındaki bir askeri bir çatışmanın çözüm getirmeyeceği kanaatinde olduğunu belirti.

Trump'ın açıklamalarını tekrar gözden geçirmesi gerektiğini söyleyen heyet, bulundukları yere (görüşmelere) geri döneceklerini umduklarını ifade etti.

SAVAŞ BİZE DAYATILDI

Savaşın Taliban'a dayatıldığını söyleyen Taliban temsilcilerinden Şir Muhammed Abbas Stanikza şöyle konuştu:

''Bizim mücahitlerimiz Washington'da değil, ABD askerleri Afganistan'da. Burada savaş bize dayatıldı. ABD Dışişleri Bakanı Mike Pompeo, görüşmeler sürerken bir televizyon programında 1000’den fazla Taliban militanını öldürdüklerini söylüyor. Bay Pompeo, binlerce Taliban'ı öldürdüğünü itiraf ediyor. Onlar binlerce kişiyi öldürebiliyor, neden biz birini veya ikisini öldüremiyoruz? Bu bizim hakkımız. Kendimizi savunmalıyız, insanlarımızı savunmalıyız.'' 

''BUNU 100 YIL YAPABİLİRİZ''

Trump yönetiminin son anda barış görüşmelerinden çekilerek Obama yönetiminden çok da farklı olmadığını gösterdiğini belirten Taliban temsilcisi, Washington’un sorunu çözme ve savaşı bitirme isteğini sorguladı.

Savaş istemediklerini vurgulayan Stanikza, ''Amerikan tarafı pazarlık yapmaya istekli değilse ve masada barış istemiyorsa, kendimizi savunmak zorunda kalacağız ve bunu 100 yıl boyunca yapabiliriz.'' dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Umk44 2 yıl önce Şikayet Et
  Kiminle savaşıyorsunuz bir bakın ölen insanların hemen hemen hepsi Afgan vatandaşı savaşıyormuş halde ordan bence hepiniz abd mossad ajanısınız
  Cevapla
 • Mercek 2 yıl önce Şikayet Et
  Git abd ile savas musluman oldurme
  Cevapla
 • D3de 2 yıl önce Şikayet Et
  Afganistanda talibanin yerini arıyor
  Cevapla
 • Hakan 2 yıl önce Şikayet Et
  ABD aynı isidi kullandığı gibi Taliban'ı kullanıyor örgüt nerde varsa abd orda oluyor .abd diyorki örgüt ler siz olmazsanız benim suyum yürümez diyor....
  Cevapla
 • Yorum 2 yıl önce Şikayet Et
  Trump masaya çağırdı test etti. Taliban masaya otursa kabahat, oturmasa kabahat. Oturma kararı aldı ve can alıcı hamle akabinde geldi, Trump kalktı. Yani taliban fena çizildi bu saatten sonra dikiş tutmaz. Şimdi içlerinden bölme vakti. Şeytan Trump.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Doğal gaz ve elektrik açıklaması! Kısıtlama son buluyor
Etrafı dağlarla çevrili gizemli 'ölüler şehri' 2 bin 350 yıllık