Koronavirüsle ilgili yeni araştırma: Tüm bilgiler çürütüldü

Hollanda'nın Amsterdam Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, koronavirüse karşı kazanılan bağışıklık süresinin 6 ayı geçmeyebileceği ortaya çıktı. Bu araştırma, Kovid-19'a karşı tek çarenin etkili bir aşı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Koronavirüsle ilgili yeni araştırma: Tüm bilgiler çürütüldü
Koronavirüsle ilgili yeni araştırma: Tüm bilgiler çürütüldü
GİRİŞ 27.05.2020 02:30 GÜNCELLEME 27.05.2020 02:52
Bu Habere 29 Yorum Yapılmış

Amsterdam Üniversitesi tarafından yapılan araştırmada, 35 yaş üstü 10 erkek üzerinde enfeksiyonlar sonrası dönemlerle ilgili bulgular raporlaştırıldı. Rapora göre; koronavirüse karşı kazanılan bağışıklık süresinin 6 ayı geçmediği belirtildi.

 

 

Rapor, Kovid-19'a yakalanmış kişilerin, elde edilen bağışıklık sayesinde bir daha bu virüse yakalanamayacağı tezini çürütüyor. Yine bu rapor, dünyada bir çok hükümetin, Kovid-19'u geçirenlerin bir daha bu virüsle ilgili tehdide muhatap olmayacağı düşüncesini de boşa çıkartıyor.

Araştırma sonucuna, 35 yaş üstü 10 erkek üzerinde enfeksiyonlar sonrası dönemlerle ilgili bulgular üç ila 6 ay süreyle karşılaştırılarak ulaşıldı.

 

 

ANTİKORLAR UZUN SÜRE DAYANMIYOR

Buna göre, bu virüslere koruyucu bağışıklığın 6 ay süre sonunda kalmadığı gözlendi ve bu tür virüslere karşı oluşan antikorların uzun süre dayanamayacağı sonucuna varıldı.

Araştırma sonucuna göre, koronavirüs türlerinden birisi olan ve mevsimsel olarak görüldüğü düşünülen "SARS-CoV-2" virüsünün tekrar ortaya çıkması da gündeme gelebilir.

Yine araştırmaya göre koronavirüslerin dört türü de biyolojik olarak birbirinden farklı ve çok az ortak özelliklere sahip. Bu araştırma, Kovid-19'a karşı tek çarenin etkili bir aşı olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

YORUMLAR 29
 • Türkan 4 yıl önce Şikayet Et
  Hicbir konuda bu kadar tutarsız, bu kadar gerçek dışı açıklama yapılmadı neymiş bu , her gün yeni yeni uyduruk şeyler, insanların korkuları üzerinden bir dümen çeviriyorlar, bir gün çıkar ortaya. Artık hicbir açıklamaya itibar etmiyorum. Kalan hayatımızı da rezil etmeyin, Bırakın insan gibi yasayalım, vampirler.
  Cevapla
 • Sinan D 4 yıl önce Şikayet Et
  Virüs çıkalı daha 6 ay olmadı ,bu mallar nasıl 6 ay korumayacağını söyleyebiliyorlar ki..Biraz mantık lütfen.. İlaç firmalarının satılık kalemleri yine iş başı yapmış anlaşılan..yapabilir ,edebilir gibi laflar hiç bilimsel değil..bilim bu değildir..net sonuca varırsın paylaşırsın..
  Cevapla
 • 6 ay oldumu? 4 yıl önce Şikayet Et
  hastalığın ortaya çıkması bile 6 ay olmadı. antikorların 6 ay içinde yok olduğunu nasıl ölçtünüz? bilim şarlatanları iş başında... çünkü illa etkili bir aşı şartmış... işte her şey bu cümlede saklı...
  Cevapla
 • Oğuz 4 yıl önce Şikayet Et
  bence inanmamak lazım sadece üfürüyorlar gibi
  Cevapla
 • Akil 4 yıl önce Şikayet Et
  hala devam korku psikolojisini devam ettirmeye.
  Cevapla
 • zafer 4 yıl önce Şikayet Et
  Yani bir de çözümü söylesen de uygulasak. Uyarmayıp ne yapacak hocamız,belki sayesinde binlerce insan kurtuldu. Ya sen ne yapıyorsun hafife alarak, hizmet mi etmiş oluyorsun. Git bir de bunu hastalığı atlatmışlara veya şu an hasta olanlara anlat.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
FETÖ'nün kadın yapılanması çökertildi! Para transferi saniye saniye görüntülendi
Türk Savunma Sanayii göz kamaştırıyor!