Ayasofya kararı Yunanistan'ın feleğini şaşırttı! Atatürk'ün Selanik'teki evi için hadsiz teklif

Yunan Parlamento Üyesi ve Yunan Çözümü (Elliniki Lisi) partisi lideri Kyriakos Velopoulos, Ayasofya'nın yeniden cami olmasına misilleme olarak, Selanik'teki Atatürk Evi Müzesi'nin sözde "Rum Kırımı'na adanmış bir müze" olmasını teklif etti. Velopoulos, tüm Türk mallarının geçişine de ambargo uygulanmasını önerdi.

Ayasofya kararı Yunanistan'ın feleğini şaşırttı! Atatürk'ün Selanik'teki evi için hadsiz teklif
Ayasofya kararı Yunanistan'ın feleğini şaşırttı! Atatürk'ün Selanik'teki evi için hadsiz teklif
GİRİŞ 11.07.2020 16:12 GÜNCELLEME 12.07.2020 06:59
Bu Habere 211 Yorum Yapılmış

Danıştay 10. Dairesi, Ayasofya'nın camiden müzeye dönüştürülmesine dair 24 Kasım 1934 tarihli Bakanlar Kurulu kararını iptal etti. Danıştay'ın gerekçesinde, Ayasofya'nın Fatih Sultan Mehmet Han Vakfı mülkiyetinde olduğu, cami olarak toplumun hizmetine sunulduğu belirtildi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, "24 Temmuz 2020 Cuma günü, cuma namazı ile birlikte Ayasofya'yı ibadete açmayı planlıyoruz" dedi.

 

Ayasofya dünyayı salladı! Yunan çıldırdı, Amerikalı şokta! Mecbur itiraf ettiler: İkinci Fatih

TÜRK MALLARINA AMBARGO TEKLİFİ

Elliniki Lisi partisinin lideri Kyriakos Velopoulos, İstanbul'daki Ayasofya'nın yeniden camiye dönüştürme kararına misilleme olarak, Türk sınırlarının kapatılması ve malların geçişi için genel bir ambargo uygulanmasını önerdi. Velopoulos, "Hükümet, siyasi partiler ve her Yunan, partimizin parlamentoda uzun zamandır önerdiği somut eylemlere destek vermelidir. Tüm Türk malları ve bunların geçişi için sınırların derhal kapatılması, Türk mal ve hizmetleri genel ambargosu yürürlüğe girmelidir" dedi.

BİR TEKLİF DE ATA'NIN EVİ İÇİN

 

Selanik'teki Atatürk Evi Müzesi'nin sözde "soykırım müzesi" olmasını öneren Velopoulos, Mustafa Kemal Atatürk'e alçakça saldırdı.

Trump'ın rakibi Joe Biden'dan hadsiz Ayasofya açıklaması! Erdoğan'dan resmen talep etti

"BU HRİSTİYAN DÜNYASINA HAKARETTİR"

Değişim Hareketi partisinin lideri Fofi Gennimata da, Cumhurbaşkanlığı kararnamesini hedef aldı. Gennimata, "Ayasofya'nın cami olması tüm Hıristiyanlığa hakarettir. Bu bizim, yani Yunanlılar için bir darbedir. Artık sözle değil yaptırımlarla cevap verilmeli" dedi.

Kültür Bakanı Lina Mendoni, Dışişleri Bakanı Nikos Dendias, eski dışişleri bakanı George Katrougalos ve bir önceki başbakan Aleksis Çipras gibi siyasetçiler de karara tepki göstererek Türkiye'ye yaptırımlar uygulanması çağrısında bulundu.

KAYNAK: STAR.COM
YORUMLAR 211
 • MRT 3 yıl önce Şikayet Et
  İçkinin zararları! O kadar da dedim Uzo'yu az iç Yorgo diye:)
  Cevapla
 • ATA 3 yıl önce Şikayet Et
  Türklerin tükürüğü ile boğacağı bir millet olan yunanlıların sesi ne kadar gür çıkıyor:))Abilerini yaptırıma çağırıyorlar,bilmiyorlar ki Türkler egemenlik söz konusu olunca dünyanın şahdamarını keser.
  Cevapla
 • Son Osmanlı 3 yıl önce Şikayet Et
  Bence sakıncası yok hatta gerçek kimliğini de açıklasınlar herşey güneş gibi ortaya çıkarsa bu millet adına daha iyi olurdu,bizim için Allah'ın evi Hera hangi bir evden daha mühimdir.
  Cevapla
 • Erkan Erkan 3 yıl önce Şikayet Et
  Hayırda gerçek kimliğini açıklarız diye tehdit ediyorlardı bekliyoruz
  Cevapla
 • Okur 3 yıl önce Şikayet Et
  Yunan aklı olsun. Hem Ayasofya'yı cami yaparız, hem Atatürk'ün evine dokunan Yunan'ı, Selanik'e gömeriz...
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Gazze'deki çocukların anısına karne bağlı balonlar gökyüzüne bırakıldı
Partide tanıştığı genç kızı evinde alıkoydu! Hasan Can Kaya’ya polis baskını