Hindistan'dan aşı üretiminde tüm insanlığa yardım sözü

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) aşısının üretim ve dağıtımında bütün ülkelere yardım etme sözü verdi.

Hindistan'dan aşı üretiminde tüm insanlığa yardım sözü
Hindistan'dan aşı üretiminde tüm insanlığa yardım sözü
GİRİŞ 26.09.2020 18:59 GÜNCELLEME 26.09.2020 18:59
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Hindistan Başbakanı Narendra Modi, yeni tip koronavirüs (Kovid-19) salgını nedeniyle bu yıl internet üzerinden yapılan Birleşmiş Milletler (BM) 75. Genel Kuruluna video mesajla hitap etti.

Son 9 aydır dünyanın koronavirüs salgınıyla mücadele ettiğini belirten Modi, bu süreçte BM'nin salgınla mücadelesinin etkinliğini sorgulayarak, örgütün reforma ihtiyaç duyduğunu ve ''dünyanın en büyük demokrasisi'' olarak tanımladığı ülkesinin BM'nin karar alma mekanizmalarında yer alması gerektiğini ifade etti.

Modi, salgın sırasında Hindistan'ın 150'den fazla ülkeye ilaç gönderdiğini vurgulayarak, ''Dünyanın en büyük aşı üreticisi olarak bugün uluslararası topluma bir güvence vermek istiyorum. Hindistan aşı üretim ve dağıtım kapasitesini insanlığın bu krizle mücadelesinde herkese yardım etmek için kullanacak.'' dedi.

Hindistan'ın aşı geliştirme çalışmalarında son aşama olan 3. aşamaya geçtiğini kaydeden Modi, ''Hindistan tüm ülkelere aşının muhafazası için soğuk zincir geliştirme ve depolamada da yardımcı olacak.'' diye konuştu.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • sait dbakır 1 ay önce Şikayet Et
  haydi ordan kafir oglu kafir sn bi once o masum musluman halka yaptigin katliamlari durdur hele nice musluman halki katletin kafir
  Cevapla
 • Gürbüz 1 ay önce Şikayet Et
  Ve de şunu bil : Melek olacaksan, önce katletmeyi bırakacaksınız, düzelteceksiniz, toparlayacaksınız, pişman olacaksınız, tövbe edeceksiniz, sonra sıra inandırmaya gelir. İnsanlık neyinize, niçin inanmalı? Cevabın nedir, buna?
  Cevapla
 • Gürbüz 1 ay önce Şikayet Et
  Önce kapının önündeki, kendi kirini sonlandırmaya bakta, sonra Dünya'ya hava atarsın ...
  Cevapla
 • 01adana 1 ay önce Şikayet Et
  Sen önce gedi milledine et alayınız rezil ac açıkta
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Seferihisar'da deniz taştı: Tsunami oluştu
Mahkeme karşısına çıkan Halil Sezai hakkında karar açıklandı