Putin'den Ramazan Bayramı mesajı

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, yayınladığı mesajla Rusya'daki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı tebrik etti.

Putin'den Ramazan Bayramı mesajı
Putin'den Ramazan Bayramı mesajı
GİRİŞ 13.05.2021 20:56 GÜNCELLEME 13.05.2021 20:58
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Kremlin'den yapılan yazılı açıklamada, Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in ülkesindeki Müslümanların Ramazan Bayramı'nı kutladığı bildirildi. Yayınladığı Ramazan Bayramı mesajında Putin, "Kutsal Ramazan ayı sona erdi ve Rus Müslümanlar, uzun zamandır beklenen bayramı memnuniyetle kutluyor. Ramazan Bayramı, çok eski zamanlardan beri iyi işler için kutlanır ve ihtiyacı olanlara özen gösterir, insanların kendini geliştirme arzusunu kişileştirir" ifadelerini kullandı.

Rus Müslümanların, atalarının asırlık tarihine, dinine ve kültürel geleneklerine büyük saygı duyduğunun ve bunları nesilden nesle dikkatle aktardığının altını çizen Putin, "Müslüman kuruluşlar, ülkenin yaşamına aktif olarak katılıyor, devlet ve sivil kuruluşlarıyla işbirliğini güçlendiriyor ve yardım ile eğitim girişimlerine yorulmak bilmeyen bir ilgi gösteriyorlar. Elbette onların, insanların bu zor zamanlarda zorluklara dayanmalarına ve bunlarla başa çıkmalarına yardımcı olan ve çok ihtiyaç duyulan eğitim faaliyetlerine dikkat çekmekteyim" dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 2
  • Kahraman Battalgazi 6 ay önce Şikayet Et
    sayin putin, bizi hos görün. dünyanin en kanli serikatilleri bizim mütefikimiz. bunun disinda batiya baka baka boynumuz tutulur. yine de sizinle aramizdaki sorunlari tek tek asmak ümüdi ve maximum is birligi dileklerimle tesekür ediyorum.
    Cevapla
  • Rıza 6 ay önce Şikayet Et
    Putin hak dini MÜSLÜMANLIĞA davet ediyoruz seni gel Müslümanlığı kabul et
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Erol Bilecik'ten Galatasaraylıları kızdıran sözler!
Türkiye oyun kurucu oluyor! Dışa bağımlılık bitecek, 8 milyar dolar kasasında kalacak