The Economist, Avrupa'nın Türkiye'yi neden AB üyesi yapmadığını yazdı

İngiltere merkezli The Economist dergisinde yer alan analizde, itiraf düzeyinde görüşlere yer verildi. Analizde, Ankara'nın AB'ye adaylığını birçok Avrupalının, "Türkiye Müslüman bir ülke" diye istemediği sonucuna varıldı.

The Economist, Avrupa'nın Türkiye'yi neden AB üyesi yapmadığını yazdı
The Economist, Avrupa'nın Türkiye'yi neden AB üyesi yapmadığını yazdı
GİRİŞ 14.09.2021 11:48 GÜNCELLEME 15.09.2021 08:31
Bu Habere 190 Yorum Yapılmış

Türkiye'yi yıllardır komik sebeplerden dolayı oyalayan Avrupa Birliği'nin (AB) neden Ankara'yı birliğe almadığına dair Londra merkezli The Economist dergisinde dikkat çeken bir yazı kaleme alındı.

"MÜSLÜMAN TÜRKİYE'Yİ İSTEMİYORLAR"

İtiraf niteliğinde ifadelerin yer aldığı makalede, "Avrupalıların çoğunun Brüksel'de büyük bir Müslüman ulus istemediği" belirtildi.

"TÜRKİYE'NİN ÜYELİĞİNE KORKUYLA BAKIYORLAR" YORUMU

Türkiye'nin herhangi bir AB ülkesinden daha büyük ve halkının çoğunlukla Müslüman olduğuna dikkat çekilerek şöyle denildi:

"Pek çok Avrupalı seçmen, böyle bir ulusun AB'ye katılması ihtimaline korkuyla bakıyor. Dolayısıyla, demokratik yeterliliği ne olursa olsun AB'nin Türkiye'yi kabul etmeme ihtimali var.

Bunun işaretleri, Avrupalı liderlerin sonucunu garanti etmeyecekleri 'açık uçlu bir süreç' üzerinde ısrarda bulundukları 2005 yılında üyelik müzakerelerinin başlangıcından beri mevcuttu."

"TÜRKİYE AVRUPA'NIN MÜLTECİ DEPOSU DEĞİL"

Diğer taraftan Afgan sığınmacıların durumuna işaret edilen analizde, "Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Türkiye'nin 'Avrupa'nın mülteci deposu' olmayacağını söyledi. Türklerin çoğu aynı fikirde" hatırlatması yapıldı.

YAZDIR
YORUMLAR 190
 • N a 1 hafta önce Şikayet Et
  Çok ta tin
  Cevapla
 • Kira 1 hafta önce Şikayet Et
  Ozaman 2 yıla türkiyede müslümanlıkta kalmaz,,,
  Cevapla
 • Malik 1 hafta önce Şikayet Et
  A B ye hayır
  Cevapla
 • Malik 1 hafta önce Şikayet Et
  Avrupa defterini kapatalım yolumuza bakalım A B diye birşey yok hiristiyan birliği var bunu bunu çok geç anlayanlardanim
  Cevapla
 • Alperen 1 hafta önce Şikayet Et
  Biz de AB'yi istemiyoruz. Artık şu üyelik muhabbetleri bitsin istiyorum. Olmayacağı bu kadar açık bir konu olmasına rağmen aynı kapıyı tekrar tekrar dövmenin bir gereği yok. AB ile düzgün ticaret anlaşmaları yapalım, sosyal-kültürel etkinlikler yapalım. Ortak projeler yürütelim. Bunlarda sorun yok iki taraflı menfaat olduğu sürece. Gerisi de şart değil.
  Cevapla
 • Ab siz yapamam 1 hafta önce Şikayet Et
  ab siz yapamam
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Polis bile şoke oldu! Torbacıların 'mıknatıslı saat' yöntemi böyle fark edildi...
Almanya'da tarihi gün: Merkel dönemi bitiyor