Dünyanın gözü bu görüşmede olacak: Erdoğan davet etti Türkiye'ye geliyor

Cezayir Cumhurbaşkanı Abdulmecid Tebbun'un, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın davetine icabetle 16-17 Mayıs'ta Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştireceği bildirildi.

Dünyanın gözü bu görüşmede olacak: Erdoğan davet etti Türkiye'ye geliyor
Dünyanın gözü bu görüşmede olacak: Erdoğan davet etti Türkiye'ye geliyor
GİRİŞ 14.05.2022 22:26 GÜNCELLEME 14.05.2022 22:27
Bu Habere 106 Yorum Yapılmış

Cezayir'in Ankara Büyükelçiliği tarafından yapılan yazılı açıklamada, Tebbun'un, Erdoğan'ın davetine icabetle 16-17 Mayıs'ta Türkiye'ye resmi ziyaret gerçekleştireceği, Tebbun'un ikili iş birliğini daha fazla güçlendirme yolları ve araçları ile ortak ilgi alanına giren uluslararası meseleler hakkında mevkidaşı Erdoğan ile kapsamlı görüşmeler gerçekleştireceği kaydedildi.

ERDOĞAN VE TEBBUN GÖRÜŞECEK

Ziyaretin, tarihi dostluk ve dayanışma ilişkileri yürüten Cezayir ile Türkiye'nin, ekonomilerini dünya ekonomisine dahil etmelerini sağlamaya yönelik izledikleri reformlar sürecine denk geldiği belirtilen açıklamada, "Siyasi planda, geleneksel dostluk ve dayanışma bağlarını daha da pekiştirmeye yönelik ortak bir niyetle ve ortak ilgi alanına giren uluslararası meselelerin tamamı üzerine diyaloğu güçlendirmeye yönelik ortak menfaatle kanıtlanan iki ülke arasındaki ilişkiler, üst düzeyde yapılan düzenli görüşmelerle kendini göstermektedir." ifadesi kullanıldı.

Açıklamada, ekonomik planda, karşılıklı ticaretin son yıllarda, siyasi ilişkilerin mükemmelliği ve iki ülkenin de örnek teşkil eden bir ortaklık kurma niyetini yansıtan kayda değer bir artış gösterdiği vurgulandı.

Ziyarette, Tebbun ve Erdoğan'ın, "Üst Düzey İşbirliği Konseyinin 1. Oturumu"na başkanlık edecekleri ve bu oturumun, her iki devlet başkanına, ikili iş birliğini ve bu iş birliğine yeni bir ivme kazandırma imkanlarını değerlendirme fırsatı sunacağı aktarılarak, "Bu oturum aynı zamanda, iki ülkeyi birbirine bağlayan stratejik ortaklığı daha da yoğunlaştırmak ve bu ortaklığa nitelikli bir dinamizm kazandırmak için çabaları seferber etmeyi sağlayacaktır." değerlendirmesinde bulunuldu.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 106
 • Hüseyin deveci 1 hafta önce Şikayet Et
  Güney Afrika'da ki müslüman toplumlarla iyi ilişkiler heriki dost ulke için olumlu geçmişte olan oldu şimdiki Zaman a bakalım
  Cevapla
 • 675690 1 hafta önce Şikayet Et
  siyonist artığı batı beslemesi mankurtlara ve CAN denen işbirlikçi hainedir bu yazım siz batının kuklası yapmıştınız ülkemizi şimdi özümüze dönüyoruz osmanlıdan yadigar kardeşlerimizi ayağa kaldırmak için mücadele ediyoruz Batıya ülkemizdeki siz batının uşaklarına inat dahada fazla osmanlı yadigarı devletlerle kardeşliğimizi daha fazla hissettirmeliyiz onlara
  Cevapla
 • vefa 1 hafta önce Şikayet Et
  cezayirde hava üssü açmamız için müthiş bir fırsat . tebbuna sağlam destek vermeliyiz. cezayirde üssümüz olursa libyadaki sirteyi cufrayı hafteri mafteri söker atarız aynı zamanda afrikada bir blok oluşturmanın önü açılır
  Cevapla
 • esderfgthyuıklşi 1 hafta önce Şikayet Et
  OSMANLI Torunu cezayirin yanında olmalıyız osmanlıyı adeta tekrar ayağa kaldırmalıyız Osmanlı kardeş devletler teşkilatı kurulmalı
  Cevapla
 • Osman 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu ilişkileri kuran dünyada en iyi lider olan Tayyip Erdoğan dır ve bu çok büyük başarıdır , lakin liderleri iktidara millet getirir , seneye seçim var Türk milleti oy kullanacak, enflasyon da dünyada en yüksek 3. Ülkeyiz enflasyona hükümet sadece lafla ve kdv indirimi ilemi tedbir alacak, avrupada % 7 olan enflasyon bizde % 185 ne olacak peki ..
  Cevapla
 • Fikret Erdoğan 1 hafta önce Şikayet Et
  Bu arap ülkeleriyle olan münasebetsiz ve Arap hayranlığını bizi bu hale getirdi. Adamlar yan gelip yatıyor. Çuvalla dolar var. Is yok calisma yok aksama kadar o AVM senin bu AVM benim fing atıyorlar. Kendi ülkemizde 2. Sınıf olduk. Yarin bi bakmışsın Cezayir'e de mülteci misafirlerimiz gelir. Nede olsa Osmanlı Torunuyuz ya . Kan başımızda var.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Fenerbahçe, Jorge Jesus'la anlaştı!
Bakan Dönmez'den doğal gaz açıklaması: Temmuzda ilk kaynağı yapacağız