Kassam Tugayları'ndan İsrail ordusuna yine aynı tarife!

Filistin’in Gazze Şeridi’ndeki bütün cephelerde İsrail ordusunun terör saldırılarına direnen Kassam Tugayları, peş peşe iki video daha yayınladı.

GİRİŞ 01.02.2024 16:27 GÜNCELLEME 01.02.2024 16:27
Bu Habere 42 Yorum Yapılmış

Savaşın 16’ıncı haftasında siyonistleri zelil eden Kassam Tugayları, Gazze Şeridi’nde İsrail ordusunun zırhlı araçlarına anti tank füzeleriyle düzenlenen operasyonların görüntülerini paylaştı.

Geçtiğimiz günlerde siyah giyimli bir mücahidin soğukkanlı bir şekilde İsrail tankını havaya uçurduğu anları yayınlayan Kassam, son olarak, kahverengi giyimli benzer bir mücahidin Yasin 105 füzesiyle siyonist savunma aracını vurduğu görüntüyü yayınladı.

Gazze Şeridi’nin ortasındaki Meghazi ve Bureij kamp bölgesinde kayda alınan videonun sonunda, vurulan İsrail tanklarının etrafa saçılmış parçalarından kesitler yer aldı.

İsrail’in batısındaki Tel Al-Hawa mahallesineki operasyon görüntülerinde ise, iyi kamufle olmuş Kassam mücahidlerinin, tanklara doluşmuş işgalci askerleri tek tek imha ettiği görülüyor. Vurulan İsrail ordusunun Merkava tankının cayır cayır yandığı anlar da Kassam’ın kamerasından yayınlanıyor.

KASSAM BUNU NASIL BAŞARIYOR?

Terör devleti İsrail’ın bütün gelişmiş teknolojili teçhizatına, hava gücüne, askeri yığınağına, sivil-asker ayırmaksızın yaptığı ölümcül saldırılara savaşın 117’inci gününde dahi dinç ve diri şekilde karşı koyan Kassam Tugayları, başarılı taarruzlarını kayda alıp yayınlayarak perçinliyor.

İsrail’in elektrik, su ve internet erişimini tamamen engellediği Gazze’deki yer altı tünellerinde savaş kabiliyetini koruyan Kassam Tugayları, operasyon görüntülerini bilgisayarda işleyerek resmi sosyal medya hesaplarına yüklemeyi de başarıyor.

Gazze’de tutulan esirlerine ulaşamayan İsrail, Kassam Tugayları’nın askeri kabiliyetini yok edemediği gibi, internetin olmadığı bölgede bu videoların nasıl yayınlanabildiğine akıl erdiremiyor.

Gazze Şeridi’nin altında muazzam bir direniş ağı kuran Kassam Tugayları, zaman zaman bu tünellerin girişine İsrail askerlerini çekip bubi tuzaklarıyla hepsini havaya uçuruyor.

Kassam Tugayları, psikolojik harp konusunda da eli kanlı İsrail ordusuna ve suç ortaklarına derin mesajlar veriyor. Çatışmalardan yansıyan karelerle tasarlanan fotoğraflarla birlikte resmi hesapları üzerinden paylaşımlarda bulunan Kassam Tugayları, işgalci İsrail ordusuna sinir savaşı yaşatıyor.

Kassam roketlerinin dikkat çeken ‘sırrı’Kassam roketlerinin dikkat çeken ‘sırrı’

TÜNELLER HALA SAPASAĞLAM   

Amerika merkezli The Wall Street Journal (WSJ) gazetesinde 28 Ocak’ta yayınlanan bir analizde, 4 aydır süren bombardımana rağmen Kassam’ın Gazze’deki tünel sisteminin yüzde 80’inin sağlam olduğu vurgulanmıştı.

DÜNYANIN HİÇBİR YERİNDE OLMAYAN DİRENİŞ

Kassam’ın başarılı direnişine değinen İsrail Ordusu Sözcüsü Daniel Hagari ise, “Han Yunus’ta yerin üstünde ve yerin altında savaşıyoruz. Bu tür bir savaş dünyanın hiçbir yerindeki diğer modern savaş alanlarına benzemiyor” demişti. •  
KAYNAK: HABER7
Faruk Arslan Haber7.com - Özel Haber Sorumlusu
Haber 7 - Faruk Arslan

Editör Hakkında

İstanbul’da doğdu. Aslen Erzurumlu. Anadolu Üniversitesi Uluslararası İlişkiler mezunu. 2010 yılından bu yana gazete ve internet haberciliğinde. 2013-2022 yılları arasında Akit Medya bünyesinde birçok vazife üstlendi. Dosya haberleriyle ödül ve plaketler aldı. Alanında uzman isimlerle röportajlar, mülakatlar, beyanatlar gerçekleştirdi. Çeşitli kurum, kuruluş ve STK’lara metin yazarlığı desteği verdi. Alanıyla ilgili seminerlerde, konferanslarda, çalıştaylarda, panellerde yer aldı. Uluslararası Medya Enformasyon Derneği ve İletişim Platformu Derneği üyesi. Kasım 2022’den beri Haber7 kadrosunda.
YORUMLAR 42
 • Uya 3 ay önce Şikayet Et
  Tüm dünya Filistinlilere karşı,ama yüce Allah Filistinlilerin yanında.
  Cevapla
 • Yavuz 3 ay önce Şikayet Et
  Ancak Gönlümüz sizden yana,elimizden birsey gelmeyişinin ezikliği altında mahcup oluyorum. Rabbim sizleri zafere ulaştırsın inşallah
  Cevapla
 • Vatandaş 3 ay önce Şikayet Et
  Yüce Rabbim tez zafer versin inşallah.
  Cevapla
 • Mehmet 3 ay önce Şikayet Et
  Rabbım sizi bu mübarek cumanın huyu suyu hürmetine cennetiyle mujdelesin... Kim bu siyonist yahudilere acımasız katillere taş bile atsa Allah cennetine kabul etsin... Zalimler için yaşasın cehennem...
  Cevapla
 • Hamdullah 3 ay önce Şikayet Et
  Allah yar ve yardımcınız olsun inşaallah
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İstatistikler korkutan tabloyu ispatladı! - Gazete manşetleri
Bodrum FK finale yükseldi