Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlerin de kadrolu olanlara tanınan haklardan faydalanması için çalışma başlatıyor.

Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
Sözleşmeli öğretmene kadro ayarı
GİRİŞ 18.01.2012 15:00 GÜNCELLEME 18.01.2012 15:00
Bu Habere 11 Yorum Yapılmış

Gökhan Kaya'nın haberi

Milli Eğitim Bakanlığı, sözleşmeli öğretmenlikten kadroya geçenlerin mahrum kaldığı hakların verilmesi için çalışma başlattı. Bu konuda yetkili sendika olan Eğitim Bir-Sen ve MEB Kurum İdari Kurulu tarafından bakanlığa sunulan tekliflerin incelenmesinin ardından bir araya gelen kurul üyeleri, mutabakata varılan konuları imza altına aldı. Buna göre “632 sayılı KHK (Sözleşmeli Personellere Kadro Verilmesine İlişkin Kanun Hükmünde Kararname) öncesi KPSS puan esasına göre kadroya geçmiş bulunan sözleşmeli öğretmenlerin, 632 sayılı KHK kapsamında kadroya geçirilenlere tanınan haklardan faydalandırılmasının sağlanması” şeklinde çalışma başlatılması konusunda görüş birliğine varıldı. 


MAHKEME DE ÖĞRETMENDEN YANA
Teklifin olumlu sonuçlanması durumunda, sözleşmeli öğretmen statüsünden KPSS puanına göre kadrolu öğretmen statüsüne geçen öğretmenlerin sözleşmeli iken yaptığı önceki hizmetleri memurluktan sayılacak ve buna göre derece ve kademeleri yeniden düzenlenecek. Geçtiğimiz aylarda da Eğitim Bir-Sen üyesi bir Din Kültürü ve Ahlak Bilgisi Öğretmeni bu konuda Diyarbakır 2. İdare Mahkemesi'ne açtığı davayı kazanmıştı.

(Türkiye)

YORUMLAR 11
 • Burak Akca 8 yıl önce Şikayet Et
  Öğretmenlik Ne Hallerde. Sözleşmeli öğretmenlerin kadro konusu garanti zaten er yada geç kadroya bi şekilde geçecekler onunla uğraşana kadar senelerdir ataması yapılmayan hala ders başı saati 6 bucuk ytl ye derse giren ayda 500-600 ytl asgari ücret gibi komik bir maaş alan ücretli öğretmenlerin şartları düzeltilsin...
  Cevapla
 • mevlüt bostancı 8 yıl önce Şikayet Et
  kendi ağzınızla söylüyorsunuz. 5393 sayılı yasaya göre çalıştığınızı. kadroya alınan sözleşmeliler 657 sayılı kanunun 4. maddesinin b fıkrasına göre istihtam edilenler içindir. belediye başkanının oluru ile hiç bir sınavsız yüksek ücretlerle çalışanlar için değil. ben yinede kadroya karşı değilim ama en azından ufakta olsa bir sınav yapılsın. en azından gece gündüz verdiğimiz emekle dalga geçilmemiş olur.... !
  Cevapla
 • irfan bayuk 8 yıl önce Şikayet Et
  haksızlık. devlet memurlarının nasıl atanacağı ilgili yönetmeliklerle belirlenmiştir. bir takım ayak oyunları ile önce sözleşmeli alıp sonra kadroya geçirmek gibi atama hukuksuzluktur. kadro bekleyen diğer memur adaylarına yapılan bir haksızlıktır. protosto ediyorum ve yanlışlardan dönülmesini tavsiye ediyorum.
  Cevapla
 • ADEMOGLU 8 yıl önce Şikayet Et
  RAHATSIZ OLAN BOSTANCI. Kardeş verilen sözü her gün gündeme getirmemden rahatsız oldun sanırım. Biz verilen sözü dile getiriyoruz, verilmeyeni değil. Bu eleştiriyi bana değil başbakana yapman lazım, sanırım yönünü şaşırdın. Buradan sıkıntıyı dile getirmek KPSS çalışmaya engel değil bunu da hatırlatayım..
  Cevapla
 • enes baran 8 yıl önce Şikayet Et
  belediye ve il özel idareleri. 5393 sayılı yasaya göre mahalli idarelerde çalışıyoruz. sözleşmemiz 4-b statüsünden yapılıyor. taşeron firma elemanı ya da 4-c li de değiliz. başbakan bizzat kendi ağzıyla canlı yayında defalarca söz verdi meclis açılınca kadrolarını alacaklar diye. nereye gitti bu söz. seçimde vaad ettiniz. seçim sonrası umut verdiniz. 16500 aile sizin iki dudağınıza bakıyor aylardır. artık yeter. olumlu olumsuz bir açıklama yapın. bozun sessizliğinizi sayın başbakan.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Brezilya devlet başkanının yaptığı hareket dünyayı şoka soktu!
AK Parti'den son dakika Ayasofya ve erken seçim açıklaması