Diyarbakır'da 3 günlük terör operasyonu

DİYARBAKIR'da polis, kent genelinde 3 gün boyunca düzenlediği terör operasyonunda PKK'ya ait çok sayıda mühimmat ele geçirdi.

Diyarbakır'da 3 günlük terör operasyonu
Diyarbakır'da 3 günlük terör operasyonu
GİRİŞ 15.02.2016 17:58 GÜNCELLEME 15.02.2016 17:58

Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü'ne bağlı ekiplerin PKK'lı teröristlere yönelik düzenledikleri operasyonun bilançosu Diyarbakır Valiliği tarafından açıklandı. Merkez Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde 3 gün boyunca yapılan operasyonlarda 2'si çocuk 6 kişinin gözaltına alındığı belirtilen valilik açıklamasında şöyle denildi:

"Operasyonlar kapsamında, Bağlar ve Kayapınar ilçelerinde bölücü terör örgütü mensuplarınca kullanıldığı değerlendirilen metruk binalar ve boş alanlara yönelik olarak son üç gün içerisinde Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerince yapılan aramalarda; 1 adet anti tank roket başlığı, 1 adet roketatar sevk başlığı, 1 adet roketatar motoru, 85 adet el yapımı bomba, 1 adet piknik tüpü içine hazırlanmış el yapımı bomba, 1 adet yangın tüpü içine hazırlanmış el yapımı bomba, 76 adet molotof bombası, 18 kutu torpil, 4 adet dolu havai fişek rampası, Çok miktarda molotof bombası ve el yapımı bomba yapımında kullanılan malzeme ele geçirilmiştir. Ayrıca ilimiz genelinde vatandaşlarımızı korku ve paniğe sevk eden, kamu düzenine zarar veren 2'si çocuk olmak üzere toplam 6 şahıs gözaltına alınmış, şahıslar ile ilgili yapılan adli tahkikat halen devam etmektedir. Halkımızın huzur ve güvenliğinin sağlanması için yürütülen çalışmalara aralıksız ve kararlı bir şekilde devam edilecektir."

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Uyarı yapıldı: Lapa lapa kar geliyor: İstanbul, Bursa, Bolu, Kocaeli bu tarihte donacak!
Başkan Erdoğan'dan Yunanistan'a sert tepki: Artık buna sessiz kalamayız