Isırdığı hurmayı üzülmesin diye elemana gönderdi

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve daha sonra itirafçı olan S.K teröristbaşının nasıl örgüt elemanlarını motive ettiğini açıkladı.

Isırdığı hurmayı üzülmesin diye elemana gönderdi
Isırdığı hurmayı üzülmesin diye elemana gönderdi
GİRİŞ 04.07.2018 11:46 GÜNCELLEME 04.07.2018 11:46
Bu Habere 8 Yorum Yapılmış

İzmir Cumhuriyet Başsavcılığınca FETÖ'nün şifreli haberleşme programı ByLock'u kullandığı gerekçesiyle gözaltına alınan ve örgüte ilişkin verdiği bilgiler doğrultusunda adli kontrol şartıyla serbest bırakılan S.K, ABD'nin Pensilvanya eyaletine 2014'te yaptığı gezide, Gülen'in yaşadığı malikanede yaşananlara ilişkin gördüklerini anlattı.  İtirafçı, Gülen'in günlük kullandığı atlet ve takke gibi kişisel malzemelerin örgüt üyelerine armağan edilişine dair birçok gözlemini de paylaştı. 

S.K, 17-25 Aralık 2013 sürecinin ardından gittikleri Pensilvanya'da, örgüt elebaşının yaşadığı malikaneye, üst araması yapılmasından sonra x-ray cihazından geçerek girdiklerini ifade ederek, kapıdaki güvenliği Antalyalı bir polisin sağladığını öğrendiğini belirtti. 

Lüks hayat, pahalı otomobiller 

Örgüt elebaşı Gülen'in yaşadığı malikaneye ziyaretine ilişkin bilgiler veren itirafçı, şunları kaydetti: 

"Gülen'in özel doktoru örgüt elebaşının hayatından kesitler anlatıyordu. Doktor, sorduğu sorulara doğru cevap verenlere Gülen'in 'mis kokulu atleti' verileceğini söylüyordu. Sohbetin ardından odadaki masaj koltuğunda oturdum. Bu esnada yanıma gelen 'molla' diye isimlendirilen biri bana, 'Sen orada ne yapıyorsun orası hoca efendimizin yeri, kalk oradan.' dedi. 

ABD'ye giderken yanımızda hediye olarak götürdüğümüz baklavaların tadına öncelikle mollalar bakıyordu. 'İçinde bir şey var mı yok mu?' diye kontrol ettikten sonra Gülen'e ikram ediliyordu. 'Neden böyle bir şey yapılıyor?' diye sorduğumuzda, bize 'İçinde zehirli bir şey ya da büyü olabileceği' söylendi. Malikanede kaldığım sürede Gülen ve yakın çevresinin lüks bir hayat içerisinde olduğunu, pahalı otomobillere bindiğini gözlemledim." 

İtirafçı S.K, 17-25 Aralık sürecinin ardından örgütten kopmaların önlenmesi ve yeni katılan üyelerle çok sıkı bir şekilde irtibatın devam etmesi için Gülen'in bizzat talimat verdiğine dikkati çekti. 

Ziyaretinin ramazana denk geldiğini belirten S.K, orada gördüklerini şöyle anlattı: 

"Fetullah Gülen orucunu açmak için hurmadan bir miktar ısırdı. Kalanını ise Ankara'da kamu görevinden ihraç edildiği söylenen kişiye 'üzülmesin' diye ulaştırılmak üzere salonda bulunan birine verdiler. Buna çok şaşırdım. Gülen, teravih namazına kalmadı. Namazı 'uzun Cevdet' lakaplı Gülen'in sağ kolu olduğu söylenen kişi kıldırdı. Namazdan sonra, bizimle gelen bir örgüt mensubu yeni doğan çocuğuna isim konulması için Gülen'den isim almak istediğini belirtti. Uzun Cevdet, şahsa çocuğun anne ve babasının ismini sordu. Şahıs babasının isminin Mehmet, annesinin ise Ayşe olduğunu söyledi. Uzun Cevdet de 'Madem öyle, çocuğun adına da Hatice versinler.' dedi. O esnada Fetullah Gülen tarafından konulduğu söylenen çocuk isimlerinin ne kadar uydurmaca konulduğunu öğrendim." 

YAZDIR
YORUMLAR 8
 • ali 1 yıl önce Şikayet Et
  fetö dünyadaki uyanıkların en başı nasıl bir sistem ile bunları kendine köle etmiş hayret adam hapiste işim gitti eşim gitti malım gitti ailem anne babalar perişan hala adamlar uyanmıyor köle bunlar bedavaya biniyor üstlerine ipsiz yularsız FETÖ rüya ile bir haber size gökten haber var hükümet devrilecek ha az kaldı bir yıl iki yıl derken siz hapiste çürüyün ben keyif yapayım ABD de enayiler hapiste size gülüyor oradan bakıp şunlara bak ne aptal demiyorsa bende adam değilim 5 yıl sonra çıktınız zaten kaybedecek neyiniz var ki hiçbir şeyiniz olmayarak çıksanız bile artık işe yaramaz birer zavallı olarak kalacaksınız 5 yıl sonra fetö zaten ölecek zavallı ahmaklar
  Cevapla
 • Buğra 1 yıl önce Şikayet Et
  Şimdi suyunu artıklamış,fanilasını vermiş,hurmasını yollamış bırakalım bu işleri 15 temmuzdan bu yana biz ne alabildik bu içerdekilerden ona bakalım..boş bunlar boş.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah kahretsin bu sapık sapkın zihniyetleri.Allah ülkemi bu hainlerden korusun.
  Cevapla
 • yusuf 1 yıl önce Şikayet Et
  mide bulandırıcı
  Cevapla
 • mehmet02 1 yıl önce Şikayet Et
  haşaşiler
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Türkiye'de gün gün koronavirüs vaka ve ölüm sayıları
Libya'da sürpriz gelişme! Türkiye gönderdi