Diyanet İşleri Başkanından Sri Lanka açıklaması!

Sri Lanka'da gerçekleşen ve yüzlerce insanın hayatını kaybetmesine neden olan terör saldırılarını kınayan Diyanet İşleri Başkan Prof. Dr. Ali Erbaş, ırk, inanç ve coğrafya farkı gözetmeksizin bu saldırıların karşısında durulması gerektiğini söyledi.

Diyanet İşleri Başkanından Sri Lanka açıklaması!
Diyanet İşleri Başkanından Sri Lanka açıklaması!
GİRİŞ 21.04.2019 14:16 GÜNCELLEME 21.04.2019 14:16
Bu Habere 3 Yorum Yapılmış

Sri Lanka'da meydana gelen terör saldırılarını kınayan Diyanet İşleri Başkanı Prof. Dr. Ali Erbaş, insanlığın geleceğini tehdit eden bu saldırılar karşısında ırk, inanç ve coğrafya farkı gözetmeksizin bütün dünyanın insanlığın huzuru ve geleceği için daha çok gayret göstermesi gerektiğini kaydetti. 

 

 

Sri Lanka’da çok sayıda kişinin hayatını kaybetmesine ve yüzlerce insanın yaralanmasına neden olan terör saldırılarını şiddetle kınadığını belirten Prof. Dr. Ali Erbaş, “Savaşta bile mabetleri ve masumları dokunulmaz ilan eden bir dinin mensupları olarak menfur saldırıdan büyük üzüntü duyduğumuzu ifade ediyor, hayatını kaybedenlerin ailelerine ve uluslarına başsağlığı, yaralılara acil şifalar diliyorum. Nerede ve kim tarafından yapılıyor olursa olsun masum insanların hayatına kast eden her türlü saldırı; bütün dini, hukuki ilkelere aykırıdır ve insanlığın vicdanına karşı işlenmiş en büyük suçtur. Farklılıkları düşmanlığa dönüştürerek korku ve güvensizlik oluşturma amacına hizmet eden bu tür saldırılar, dünya barışını, insanlığın ortak huzurunu ve geleceğini tehdit etmektedir. Dolayısıyla tüm dünya ırk, inanç ve coğrafya ayrımı yapmaksızın terör faaliyetlerine ve saldırılarına karşı daha duyarlı ve hassas olmalı; bütün insanlığın huzuru ve yeryüzünün güvenliği için daha çok gayret göstermelidir” açıklamasında bulundu. 

KAYNAK: İHA
ETİKETLER
terör saldırısı
YAZDIR
YORUMLAR 3
 • osmanoğlu2023 1 yıl önce Şikayet Et
  kendileri daha gaddar terörist oldukları aşikar!
  Cevapla
 • Nedim 1 yıl önce Şikayet Et
  Bu insanların beynini yıkayan kişileri bulmak ve idam etmek lazım.hangi dine taparsa tapsın onları öldürdün eline ne geçti?zaten ölümlü dünya herkes istediği gibi yaşasın istediği dine tapsın.
  Cevapla
 • Bilmeyen 1 yıl önce Şikayet Et
  Cia mossad yaptirdi..! Evanjilist'lere birlikte..!
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Merakla beklenen yeni BMW 4 Serisi görücüye çıktı!
CHP'li meclis üyesi kaçak yapının yıkılmasına karşı çıktı, arkadaşı zabıtaya tokat attı!