AK Parti'den Gül ve Davutoğlu’na sert tepki: Siz PKK'nın...

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu’nun terör bağlantılı belediye başkanlarının görevden alınması sonrası yaptıkları açıklamalara tepki gösterdi.

AK Parti'den Gül ve Davutoğlu’na sert tepki: Siz PKK'nın...
AK Parti'den Gül ve Davutoğlu’na sert tepki: Siz PKK'nın...
GİRİŞ 20.08.2019 08:23 GÜNCELLEME 20.08.2019 08:23
Bu Habere 185 Yorum Yapılmış

İçişleri Bakanlığı Diyarbakır, Mardin ve Van Büyükşehir Belediye Başkanları terör bağlantıları nedeniyle görevden aldı. Bakanlığın, görevden alınmaları gerektiren terör bağlantılarını gözler önüne seren belgeleri kamuoyuyla paylaşmasına rağmen Abdullah Gül ve Ahmet Davutoğlu görevden alınan başkanları savunan açıklamalar yaptı.
 
AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mahir Ünal bu açıklamalara tepki göstererek “Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu hatta, maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah GÜL ve Ahmet DAVUTOĞLU da katıldı. Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir.” İfadelerini kullandı.
 
Gezi olayları sırasında Abdullah Gül’ün sarf ettiği “demokrasi sandıktan ibaret değildir” sözlerini hatırlatan Ünal, Gül’ün görevden alınmalarla ilgili seçimle gelen seçimle gider” açıklamasıyla çelişkiye düştüğünü ifade etti.
 
Ünal açıklamasında şu ifadelere yer verdi:
 
Türkiye’nin uzunca bir zamandır ekonomide, iç ve dış güvenlikte dört ayrı terör örgütü ile verdiği kararlı mücadeleyi, görmezden gelmek Suriye’nin kuzeyinde, Doğu Akdeniz’de yapılmak istenen dizaynları yok saymak, bütün bunların sadece bir bileşeni olan 15 Temmuz saldırısı sonrası oluşan ölüm ve kalım mücadelesi...

 

 

KARNINDAN KONUŞAN GÜL VE DAVUTOĞLU, ERDOĞAN DÜŞMANI
 
Bütün bu mücadelenin sembolü haline gelen ülke liderimiz Recep Tayyip Erdoğan düşmanlığının oluşturduğu  hatta,  maalesef uzunca zamandır karnından konuşan Abdullah GÜL ve Ahmet DAVUTOĞLU da katıldı.
 
Meselenin üç belediye başkanını görevden almak ve demokrasi duyarlılığı olmadığını biliyoruz. Kayyım atanmasının hukuki ve demokratik altyapısı bellidir.

"DEMOKRASİ SANDIKTAN İBARET DEĞİL DİYEN GÜL..."
 
Gezi olayları esnasında “demokrasi sandıktan ibaret değildir” diyen Sn. Gül şimdi “seçimle gelen seçimle gider” demekte. Bu nasıl bir tenakuzdur!

 

 

"TERÖR ÖRGÜTÜNE YARDIM ETMEK DEMOKRASİYİ YOK EDER"
 
Demokrasinin ilkeleri duruma ve kişilere göre mi belirlenmektedir? Evet, seçilmiş olmak hukuku ve demokrasiyi yok etmek, terör örgütüne yardım ve yataklık yapmak hakkı vermez kimseye. İşte bu evrensel bir demokrasi ilkesidir.
Demokrasi, ait olduğu ülkenin bütünlüğü ve bağımsızlığı aleyhine kullanılmaya başlanırsa artık o ülkeye ait bir değer ve gerçek anlamıyla demokrasi olmaz.
 
Hukuk ise araçsallaşarak ait olduğu ülkeyi zaafa düşürmenin bir silahına dönüşürse o ülkenin hukuku olmaktan çıkar.

"PKK'NIN DESTEĞİNE TALİP OLMAYIN"

Partiler ve siyasiler tabii ki belirli kesimleri kazanmaya dönük pozisyonlar alabilir. Ancak bu ülkede PKK ve onun güdümündeki yapıların gerçek yüzünü en iyi Kürt vatandaşlarımız bilir. Teröre destek çıkarak milletimizin gönlü kazanılmaz.
 
Siz siz olun, PKK’nın değil, halkımızın desteğine talip olun.
 

ETİKETLER
mahir ünal
YAZDIR
YORUMLAR 185
 • misafir 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlar sayın erdoğanı kıskanıyorlar kıskançlıkları çok ileri gittiği için yoldan çıktılar, sapıttılar ne konuştuklarınıda bilmez oldular. arkadaşını, dostlarını, yol arkadaşlarını kıskanmakla bir şey olunmaz lider hiç olunmaz. hitabet, ikna ve liderlik vasfını Cenabı Allah erdoğana vermiş. sayın erdoğan şu veya bu sebepten bazı kişileri ellerinden tutarak, omuz vererek kardeşim diyerek, rüyalarında dahi göremeyecekleri hayallerinde dahi ulaşamayacakları makamlara taşıdı peki aynı kişilerden ne karşılık gördü gezi kalkışmasındaki konuşmalara, 17-25 aralığa 15 temmuz ve sonrasına herkes filmi geriye sarsın şöyle bir yeniden izlesin, ölüm gelmeden kendisini bir çek etsin
  Cevapla
 • Bayrampaşalı 1 yıl önce Şikayet Et
  Dikkat ettinizmi bu Gül gezi olaylarında Nasıl tavır takındı ve Davutoğlu Rusya'nın Suriye'deki uçağının düşürülmesindeki rolü ve Babacan'ın hiç bir zaman fetö hakkında bir söz bile söylemediğini ve bu üçlü şimdi bir arada ben bunların nereye ayit olduklarına kanaat getirdim sizde tahmin ediyorum.
  Cevapla
 • Abdullah Er 1 yıl önce Şikayet Et
  Allah ıhlası olmayan, içi dışı farklı olanı mutlaka ortaya çıkarıyor.
  Cevapla
 • perdeci 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunlarin akıl hocası belli kardeşim bunlardan devlet adamı olmaz.Niyetleri belli oldu.
  Cevapla
 • 06 vatan 1 yıl önce Şikayet Et
  Yazıklar olsun ikinizede
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Görüntüleri izleyenler şaşkına döndü! Türkiye'nin gölgesi yetti: Engellemeliyiz...
Son dakika haberi: Bakan Koca 'çok ötesine geçtik' deyip büyük müjdeyi verdi!