Koronavirüsü yenen dayı ve yeğen plazma bağışı ile umut oldu

Gaziantep Üniversitesi Tıp Fakültesi Araştırma ve Uygulama Hastanesinde yeni tip corona virüs (Kovid-19) tedavisi tamamlanarak sağlığına kavuşan 3 kişi, immün plazma bağışında bulundu.

Koronavirüsü yenen dayı ve yeğen plazma bağışı ile umut oldu
Koronavirüsü yenen dayı ve yeğen plazma bağışı ile umut oldu
GİRİŞ 23.04.2020 15:21 GÜNCELLEME 23.04.2020 15:22
Bu Habere 1 Yorum Yapılmış

Aferez Ünitesi'nde gerçekleştirilen bağış sırasında gazetecilere açıklamalarda bulunan Rektör Prof. Dr. Ali Gür, koronavirüs tedavisi görerek iyileşenlerin tedaviye katkı sunması için duyarlı olmasını istedi. İmmün plazma tedavisi için bağışın önemine dikkati çeken Gür, şöyle konuştu:

 

"Bugünkü bağışçılarımızdan birisi sağlık çalışanı, diğer ikisi ise İngiltere'den gelen yakınlarından enfekte olan dayı ve yeğen. Hastalarımız özellikle kendilerinden sonra tedavi arayan insanlara kanlarıyla şifa olmak istediler. Gaziantep Üniversitesinde şu anda 3 donörümüzün kanlarını alıyoruz. Bugün aldığımız plazmaları yoğun bakımda yatan entübe şekilde olan bir hastamıza uygulayacağız. Geri kalan kanlarımızı da Kızılay'a göndererek farklı hastalara uygulayacağız. Bu hastalarımız inşallah diğer donörlere örnek olur. Donör olmak isteyenleri hastanemize bekliyoruz."

Kan bağışı yapanlar ise hastalıktan kurtuldukları için mutlu olduklarını ve diğer hastaların sağlığına kavuşmasını sağlamak istediklerini bildirdi.

 

YAZDIR
YORUMLAR 1
  • Vatandaş 5 ay önce Şikayet Et
    Allah onlardan razı olsun
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Fransa yalnızlaştı!
Son dakika haberi: 25 Eylül koronavirüs tablosu! Hasta, ölü sayısı ve son durum açıklandı