Diyarbakır'da husumetli iki aile törenle barıştı

Diyarbakır'da iki aile arasında 6 ay önce 2 kişinin yaralandığı kavga sonrası başlayan husumet, koronavirüs tedbirleri altında düzenlenen barış töreni ile son buldu. Metina-Der Başkanı Aydın Pirinççioğlu, "İnşallah bölgemizdeki bütün kan davalarını ve husumetleri sonlandırmak için öncülük edeceğiz. Hedefimiz bu bölgede kan davalarını ve husumetleri bitirmek" dedi

Diyarbakır'da husumetli iki aile törenle barıştı
Diyarbakır'da husumetli iki aile törenle barıştı
GİRİŞ 15.11.2020 18:54 GÜNCELLEME 15.11.2020 18:54

Diyarbakır'da iki aile arasındaki husumet, koronavirüs tedbirleri altında düzenlenen barış töreni ile son buldu.

Çınar ilçesine bağlı kırsal Höyükdibi Mahallesi'nde Çetiner ve Aksu aileleri arasında 6 ay önce çıkan tartışma, silahlı kavgaya dönüştü. Kavgada her iki aileden birer kişi yaralanınca aralarında husumet başladı. Bölgede kan davalı ve husumetli aileleri bir araya getiren Metina Yardımlaşma Dayanışma ve Eğitim Derneği'nin (Metina-Der) kurduğu barış komisyonuyla 3 ay boyunca her iki aileyle husumeti sonlandırmaları amacıyla görüşüldü.

'HEDEFİMİZ BÖLGEDE KAN DAVALARINI SONLANDIRMAK'

İkna çalışmaları sonucunda aileler barışmayı kabul etti. Barış için kırsal Höyükdibi Mahallesi'nde koronavirüs tedbirleri alınarak tören düzenlendi. Yaklaşık 300 kişinin katıldığı törende taraflar, Kuran-ı Kerim'in altından geçerek barış yemini etti.

Metina-Der Başkanı Aydın Pirinççioğlu, iki aile arasındaki husumeti sonlandırdıkları için mutlu olduklarını belirterek, "Aileleri bir araya getirdik. Sevinçliyiz, mutluyuz. İnşallah bölgemizdeki bütün kan davalarını ve husumetleri sonlandırmak için öncülük edeceğiz. Hedefimiz bu bölgede kan davalarını ve husumetleri bitirmek. İnsanlarımızın mutlu olması, huzurlu olması bizi de mutlu ediyor" dedi.

 

YORUMLAR İLK YORUM YAPAN SEN OL
DİĞER HABERLER
Mehmet Acet yazdı: CHP’nin bu yaptığı 6’lı masanın onayından geçecek mi?
Şok Marketler çağrı yapmıştı! BİM CEO'su Galip Aykaç istifa etti