Bursa'da tartıştığı hastayı köpeğe benzeten doktora soruşturma

Sağlık Bakanlığı, Bursa'daki Mustafakemalpaşa Devlet Hastanesinde bir hasta ile tartışan hekim hakkında idari soruşturma başlatıldığını açıkladı.

GİRİŞ 19.07.2021 18:39 GÜNCELLEME 19.07.2021 23:09
Bu Habere 16 Yorum Yapılmış

Bursa'da bir kadın doktor, hastaları tedavi etmemekle tehdit edip, tartıştığı ayağı alçılı hastaya köpek benzetmesi yaptı. Vatandaşların tepki göstermesi üzerine "Yürü git. Bakmıyorum. Canımı mı alacaksınız gidin kime isterseniz şikayet edin, hatırım kalır etmezseniz" diyerek hastaları azarlayan doktora sosyal medyada tepki yağarken, doktorla ilgili Sağlık Bakanlığı soruşturma başlattı.

Olay, Mustafakemalpaşa İlçe Devlet Hastanesi'nde yaşandı. İddiaya göre, nöbetçi hekim acil ameliyata girince Ortopedi ve Travmatoloji Uzmanı Dr. S.E.Ç. hastalara bakmaya başladı. Yeşil alan hastalarının fazla beklemesinden kaynaklanan tartışmada Uzm. Dr. S.E.Ç.'nin ayağı sarılı genç bir hasta ile tartıştığı sırada sarfettiği hakarete varan sözler ise kameraya yansıdı. Tedavi olmaya gelen ayağı alçılı gençle tartışan Uzm. Dr. S.E.Ç, gence "Yürü git boşaltın burayı. Bakmıyorum canımı mı alacaksınız? Git kime istersen şikayet et. Hatırım kalır etmezsen" dedi. Genç "Hareketlere bak" diyerek cevap verirken, bunun üzerine Dr. S.E.Ç. bir görevliye seslenip "Hasan bey polisi çağırsana, gelip köpeklere mama versin" diyerek hastalara hakaret etti. O sırada tedavi olmayı bekleyen diğer hastalar da, "Hocam ayıp oluyor ama bu nasıl bir konuşma şekli" diyerek tepkilerini dile getirdiler.

Bir vatandaş tarafından çekilerek sosyal medyada paylaşılan o anlara ait görüntüler kısa sürede binlerce kişinin tepkisine yol açtı. Binlerce kişi videoyu paylaşıp Sağlık Bakanlığını etiketledi. Bunun üzerine harekete geçen Sağlık Bakanlığı, doktor hakkında idari soruşturma başlattı. Bakanlıktan yapılan açıklamada, Bursa Mustafa Kemal Paşa Devlet Hastanesi'nde yaşanan ve sosyal medyaya yansıyan olayın yaşandığı gün nöbetçi hekimin acil ameliyata girmesi nedeniyle yeşil alan hastalarının bir süre beklediği ve bu nedenle bir hasta ile bir başka hekim arasında tartışma yaşandığı belirtildi. Açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Bu tartışmada hekimimizin üslubu ve mesleği ile bağdaşmayan ifadeleri bizi ziyadesiyle üzmüştür. Sağlık personelimizin uzunca bir süredir zor koşullarda ve yoğun mesai ile çalıştıkları ve insani ölçülerde yıpranmış olmaları anlaşılabilir olsa da mesleki ciddiyetten ayrılmamak esastır. Bu kapsamda idari soruşturma başlatılmıştır."

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 16
 • Reyhan 2 ay önce Şikayet Et
  Dr a şiddete ceza varsa hastaya şiddete de ceza olmalı ,Dr lar hastaneyi babalarının çiftliği gibi görüyor kimse kusura bakmasın, Dr hanım ! maaş alıyorsan paşa paşa hastaya bakacaksın, Dr un üslubu kişiliğini ortaya koyuyor , eğitimle insan Kemal'e ermiyor demekki .
  Cevapla
 • abuzittin 2 ay önce Şikayet Et
  doktor olmuşsun kızım ama adam olmamışsın...
  Cevapla
 • Hacı 2 ay önce Şikayet Et
  Nihayetinde Polis kadar ağır koşullarda çalışmıyorlar, polis olsaydı çoktan açığa alınmıştı, idari soruşturmadan da bir şey çıkmaz.
  Cevapla
 • İbrahim 2 ay önce Şikayet Et
  Herkes cibilliyetini gösterir
  Cevapla
 • Murteza Dönmez 2 ay önce Şikayet Et
  Maalesef, bunlar ne oldum delisi, Firavun gibiler birçoğu .
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mahmut Akşit sürprizi açıkladı! Dünyada rakibi yok! Türkiye'ye sınıf atlatacak!
Fransa gemileri yakıyor - 21 Eylül günün gazete manşetleri