Ülkücü şehitler için özel anıt

Kızılcahamam'da Ülkücü Şehitleri Anma Günü ve Ülkücü Şehitler Anıtının açılış töreni yapıldı.

Ülkücü şehitler için özel anıt
Ülkücü şehitler için özel anıt
GİRİŞ 27.05.2011 16:01 GÜNCELLEME 27.05.2011 16:01
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Yaklaşık 2 bin ülkücü şehidin isminin yer aldığı anıtın açılışını MHP Lideri Devlet Bahçeli yaptı.

Bahçeli tören alanına gelirken ''Devletin başına Devlet gelecek'' sloganları atanları, ''Burası miting meydanı değil'' diyerek uyardı.

Anıtın açılışında kısa bir konuşma yapan Bahçeli anıt önüne karanfil bıraktı, okutulan Mevlid-i Şerif'i dinledi. Bütün ülkücü şehitlerin manevi hatıralarını yaşatacak bir anıt yapmak istediklerini söyleyen Bahçeli, anıtın yapımında emeği geçenlere teşekkür etti. Bahçeli, ''Onlar, milletimizin en ihtiyaç duyduğu zamanda fani bedenlerini vatanın birliği ve selameti uğruna feda etmekten bir an olsun kaçınmadılar." diye konuştu.

'Ülkü' kelimesinin, ulaşılmak istenen ideali ifade ettiğini söyleyen Bahçeli, "Bizim her şeyimiz Türk milletinin birliğini, ebediyete kadar varlığını ve bağımsızlığını sağlamak üzerine şekillenmiştir. Bunun için dün fitnenin, şirretin, iftiraların ve kurşunların hedefindeydik. Bugün de öyleyiz. Bizi yenemeyeceklerini, yıldıramayacaklarını anlayanlar, bezdiremeyeceklerini düşünenler, tezgahlarla, senaryolarla ve oyunlarla üzerimize gelmektedirler." dedi.

Bahçeli, bölünmüş Türkiye'nin kurdelesini kesmek,Türk milletini parçalamak için etkisizleştirilmek ve itibarlarının yere çalınmak istendiğini iddia etti.

Vatanın ucuz pazarlıklarla, bağışlarla ve müzakere masalarıyla kurulmadığını kaydeden Bahçeli, bu yollarla da asla bölünmeyeceğini belirtti. Bahçeli, konuşmasında şu görüşlere yer verdi: "Aksi takdirde hiçbir şehidimizin yüzüne yarın mahşer yerinde bakamayız. Biz ne tertiplerle yılarız, ne tezgahlarla yolumuzdan döneriz ne tehditlerle doğrularımızdan cayarız, ne de komplolarla her melaneti sineye çekeriz. Hepimiz Kılıçkıran oluruz, Önkuzu oluruz, Sazak oluruz, Başbuğ oluruz ve Pehlivanoğlu gibi gerekirse ölüme bile meydan okuruz."

Ayakta olduklarını ve düşmeyeceklerini söyleyen Bahçeli, "Şehitlerimiz, gazilerimiz emin olsun ki belayı, melaneti, ihaneti, teslimiyeti ve tehditleri yok etmek için her şeyimizle hazırız. Üzerimizde Cenab-ı Allah'ın himayesi, arkamızda milletimizin desteği, yanımızda şehitlerimizin emanetleri, önümüzde bayrağımızın gölgesi dimdik bir şekilde geleceğe uzanacağız. Başaracağız ve kötülüğü yeneceğiz, fitneyi mağlup edeceğiz,Türk milletini saadet dolu günlere kavuşturacağız.'' şeklinde konuştu. (Fotoğraflar: Ali Ünal)

CİHAN

YORUMLAR 5
 • semih eroğlu 13 yıl önce Şikayet Et
  kominizme karşı. mücadele ederken katledilen bu şehitlerimize ve demokrasi fitilini ateşlediği için katledilen menderese ve arkadaşlarına ALLAH rahmet eylesin
  Cevapla
 • ÖMER HÜSEYİNOĞLU 13 yıl önce Şikayet Et
  ÜLKÜCÜ ŞEHİDLERE ALLAH RAHMET EYLESİN.. Yarın huzur-u mahşerde karşılarına çıkacak yüzümüz yok ama ruhlarına bir Yasin-i şerif ,Bir Fatiha bari okuyalım.Allah rahmet eylesin koca yiğitler.
  Cevapla
 • ÖMER HÜSEYİNOĞLU 13 yıl önce Şikayet Et
  AHMET OKUTAN BAHÇELİYE SAHİP ÇIKMAN GÜZEL ARKADAŞIM. Bilesin ki Sayın Bahçeliye kumpas darbeci millet düşmanlarından geliyor.Ama hedef şaşırtarak.O yüksek rakımlardaki sert virajı yeni öğreniyorum.Etrafın uçurum-Yolu daraltmışlar-Direksiyon kıramıyorsun-Önündeki namert arabayı da geçemiyorsun.Devirmeden götürmeye çalışıyorsun.Başkanın durumu böyle olduğundan bazı çapsızları/çapsızlıkları sineye çekiyor.Bazıları da bunu ÜLKÜCÜLÜK adına savunuyor.Bu yanlış.
  Cevapla
 • Hüseyin Uzun 13 yıl önce Şikayet Et
  Utanmazlar.. Sorun bakalım o dönem mücadele edenlere kaçı sizden memnun.Hem bu gençleri katlettirenlerle işbirliği yap hemde git dua et.
  Cevapla
 • ahmet okutan 13 yıl önce Şikayet Et
  DÜNYA YIKILSA ÜLKÜCÜ HAREKET DEVŞİRİLEMEZ. Erbakanı yıktılar,Erdoğanı yükselttiler,Baykalı yıktılar Kılıçdaroğlunu yükselttiler.Devlet Bahçeli yi yıkıp,ülkücüleri devşireceklerini zannedenler,bunda yanılıyorlar.o ikibin isimli ve isimsiz şehidler bu davanın çimentosudur.
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Yeni modeller yolda! Togg, Avrupa'ya açılmaya hazırlanıyor
Milyarlar kazanıp vergi ödemiyorlar! Bakanlığa şikayet edildiler