Türker: CHP'de herşey bozuldu

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, CHP'yi eleştirdi.

Türker: CHP'de herşey bozuldu
Türker: CHP'de herşey bozuldu
GİRİŞ 30.05.2011 14:55 GÜNCELLEME 30.05.2011 14:55
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Demokratik Sol Parti (DSP) Genel Başkanı Masum Türker, 2007 yılında CHP'ye destek vererek seçimlere girmediklerinin büyük bir kayıp olduğunu söyleyerek; " CHP'de kaset olayından sonra o camiada her şey bozuldu" diye konuştu.

Adnan Menderes Havaalanında partililer tarafından sevgi seli ile karşılanan DSP Genel Başkanı Masum Türker, çeşitli ilçelerde seçim otobüsü içinde vatandaşları selamladı. Türker, daha sonra basın toplantısı düzenledi.

12 Haziran seçimlerinin Türkiye'nin yeni kaderini belirleyeceğini ifade eden DSP Genel Başkanı Masum Türker, seçim sonuçlarının hegemon emperyalist güçlerin Türkiye üzerindeki zaferini ya da halkın zaferini yansıtacağını söyledi.

2002 yılında AK Parti'nin sivil darbe ile iktidara geldiğini öne süren Türker, şöyle konuştu: "AK Parti yerleşik olmak için elinden gelen her şeyi yapmaktadır. DSP, 2007 yılında Baykal önderliğinde CHP'ye destek vermiştir. Ancak, 2007 yılında üzülerek söylüyorum ki seçimlere girmememiz büyük kayıp olmuştur.

Çünkü, kaset olayından sonra o camiada her şey bozulmuştur. Kılıçdaroğlu daha aday olduğu ilk günden itibaren 'Eskişehir Belediye Başkanlarını istiyorum' demişti. Bu bir komşunun karısına 'sende gözüm var' demektir. Bu siyasi bir ahlaksızlıktır. Seçimlere girmeyin dedikleri o günlerde şimdi CHP'nin o halini görenler, 'İyi ki seçime giriyorsunuz. Oylarımız size' diyorlar. Türkiye'de, CHP, MHP ve AK Parti'den sonra 7 partiden sol kulvarda bir tek kendilerini gördüklerini ifade eden Türker, "Bir tek solda biz varız. Diğer 5 parti sağ kulvarda yer alıyor. Bir de Türkiye Komünist Partisi var."

ÇILGIN DEĞİL YILGIN PROJE

Seçimlerin yerel seçim atmosferine dönüştürüldüğünü söyleyen DSP Genel Başkanı Masum Türker, partilerin seçim bildirgelerinde yer alan vaatlerin de yerel belediyelerin yapacağı projeler olduğunu söyledi. Ankara'nın güneyinde 500 bin kişilik bir şehir kurulacağı söylendiğini anlatan Türker, sözlerini şöyle sürdürdü: "Bu proje 17 yıl önce Güney Ankara projesi olarak tarafımızdan belirtilmişti. Kanal Projesi de aynı zamanda. Bir de bunlara çılgın, uçuk projeler diyorlar. Bunlar olsa olsa yılgın proje olurlar"

Türkiye'nin en büyük sorununun işsizlik ve terör olduğunu kaydeden Türker, parti seçim bildirgelerinde Türkiye'nin genel hatları ile neye ihtiyacının var olduğunu belirlediklerini söyledi. Türker, asgari ücreti çeşitli kriterlerin dışına taşımak istediklerini, ithalat ihracat oranını önemsediklerini ve halkçı rekabet ekonomiyi benimsediklerini dile getirdi.
Ekonomi modelinde borçlanarak değil büyüyerek gelişmeyi hedeflediklerini açıklayan Türker, sözlerini şöyle tamamladı: "İktidar olmamız hayal değil ama parlamentoda muhalefet olarak kalırız."

 
 

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 2
  • sefa doğan 9 yıl önce Şikayet Et
    adam haklı dağılın. chp benim için bundan sonra bitmiştir birdahada olsa gelmem arrtık!! davos fatihi :)
    Cevapla
  • feyzi TAYÇU 9 yıl önce Şikayet Et
    Evet chp nin kimyası bozuldu. Sen neredesin dsp katılıyorum chp nin kimyası bozuldu.şifresi çözüldü chp yi bitirmeyi başaran taşları yerinden oynatan kılıçdara teşekkürler.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
Plastik kartla milyonluk vurgun! 'Altın kızlar' yakalandı
Türkiye Kupası'nda eşleşmeler belli oldu!