Her gün 1 bardak ananas suyu içmenin faydaları nelerdir? Ananas suyu zayıflatır mı?

Zengin besin değerlerine sahip olan ananas suyu, bağışıklık sisteminin güçlenmesine yardımcı olarak hastalıklara karşı vücut direncini arttırmaktadır. Tropik bir meyve olan ananas, özellikle iltihap ve enfeksiyonların vücuttan atılmasına yardımcı olduğundan iç organ sağlığını korumaktadır. Peki ananas suyu hangi hastalıklara iyi gelir?

Her gün 1 bardak ananas suyu içmenin faydaları nelerdir? Ananas suyu zayıflatır mı?
Her gün 1 bardak ananas suyu içmenin faydaları nelerdir? Ananas suyu zayıflatır mı?
GİRİŞ 18.12.2021 09:23 GÜNCELLEME 18.12.2021 09:23
Bu Habere 2 Yorum Yapılmış

Ananas, vücudumuzun günlük ihtiyacı olan vitamin ve mineralleri en doğal ve sağlıklı şekilde karşılayan besinler arasında yer almaktadır. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına etki ederken bağışıklık sisteminin de güçlenmesine etki etmektedir. Özellikle sağlıklı ve kontrollü bir şekilde zayıflamak isteyenlerin öğünlerinde yer vermesi tavsiye edilir. Ananas suyu, vücudun su ihtiyacını karşılamakla birlikte doğal şeker içermesinden kaynaklı olarak tatlı krizlerinin önüne geçer. Sindirim sisteminin düzenli çalıştırarak yanlış beslenme alışkanlıklarından kaynaklı vücutta meydana gelen toksinlerin en doğal şekilde atılmasını hızlandırır. 

Ananas diyeti nasıl yapılır? Ananas ne işe yarar?Ananas diyeti nasıl yapılır? Ananas ne işe yarar?

Ananas Suyunun Faydaları Nelerdir?

Ananas suyunun en bilinen faydası, bağırsakların düzenli çalışmasına yardımcı olarak sindirimi kolaylaştırmasıdır. Şeker ilavesiz ananas suyunun düzenli olarak tüketilmesi, bağırsak parazitlerinin temizlenmesi sağlanmaktadır. Ananas suyunun insan bedenine faydaları şöyledir:

 • Ananas suyu, en güçlü enerji kaynaklarındadır. Düşük kalorili olmasına rağmen içerdiği zengin vitamin ve mineraller sayesinde vücudun daha zinde kalmasına yardımcı olur. Diyet yapanların vücut direncini arttırmaya ve spor yapanların spor sonrası daha enerjik kalmasını sağlar. 

 • Güçlü bir antioksidan kaynağı olan ananas suyu, yanlış beslenme ve zararlı alışkanlıklardan kaynaklı vücutta meydana gelen toksin ve iltihabın atılmasına yardımcı olur. 

10 günde göbek eriten diyet! Evde göbek eritme hareketleri ve yağ yakıcı zayıflama egzersizleri10 günde göbek eriten diyet! Evde göbek eritme hareketleri ve yağ yakıcı zayıflama egzersizleri

 • İdrar söktürücüdür. Vücutta meydana gelen enfeksiyonun idrar yoluyla vücuttan atılmasını sağlar. 

 • Vitamin ve mineral bakımından zengin olan ananas suyu, bağışıklık sistemini güçlendirerek hastalıklara karşı vücut direncini arttırır.

 • Potasyum kaynağı olan ananas, spor esnasında çok fazla meydana gelen krampları engellemektedir. 

 • Vücudun su ihtiyacını karşılayarak böbreklerin düzenli ve sistematik şekilde çalışmasına yardımcı olur. 

 • Kemik yapısının güçlenmesini sağlar. Özellikle ağır antrenman yapanların kemiklerini güçlendirerek spor esnasında zarar görmesine engel olmaktadır. 

Ceviz suyu faydaları nelerdir? Sarımsaklı ceviz suyu diyeti zayıflatır mı?Ceviz suyu faydaları nelerdir? Sarımsaklı ceviz suyu diyeti zayıflatır mı?

 • İskelet sistemini güçlendiren ananas suyu, menopozdan kaynaklanan kemik erimesine engel olmaktadır. Kemik sağlığını koruduğunu koruduğu için kadınların ve gelişme çağındaki çocukların sık sık tüketmeleri tavsiye edilir. 

 • A vitamini kaynağı olan ananas, göz sağlını da korumaktadır. 

 • Daha hızlı ve sağlıklı kilo vermeye yardımcı olur. Sindirim sisteminin düzenli çalışmasına yardımcı olduğu gibi yağ yakımını da hızlandırmaktadır. 

 • Ananas suyu uzun süre tok tutarak öğünlerde daha az yemek tüketmeyi sağlar. 

 • Diyet yapan kişilerin günlük alması gereken vitamin ve minerali büyük oranda karşılamaktadır. Özellikle C vitamini kaynağı olan ananas suyunun düzenli olarak tüketilmesi tavsiye edilir. 

 • Yaraların çabucak iyileşmesini sağlar ve daha genç ve dinamik bir cilde sahip olmaya yardımcı olur. 

Ayva yaprağı çayının faydaları nelerdir? Ayva yaprağının cilde faydaları...Ayva yaprağı çayının faydaları nelerdir? Ayva yaprağının cilde faydaları...

 • Ananas suyu vücudu içten dışa arındırıp temizlemenin yanında ağız sağlığına oldukça faydası bulunmaktadır. Ağız içi bakterilerinin oluşmasına engel olur. Diş çürümesine engel olan ananas suyu aynı zamanda ağız kokusunu da gidermektedir. Dişlerde plak oluşumunu azaltmaktadır.

 • Yüksek kolesterolün düşmesine yardımcı olan ananas suyu, kalp ve damar sağlını koruyarak kalp krizi riskini azaltmaktadır. 

1 Bardak 200 Ml Ananas Suyu Besin Değerleri

Kcal 118
Karbonhidrat (g) 26.7
Protein (g) 0.84
Yağ (g) 0.24
Lif (g) 0
Kolesterol (mg) 0
Sodyum (mg) 4
Potasyum (mg) 298
Kalsiyum (mg) 32
Vitamin A (iu) 20
Vitamin C (mg) 23.14
Demir 0.78

YORUMLAR 2
 • ali 2 yıl önce Şikayet Et
  çok yedik bide suyunu içelim tanesi kaç lira
  Cevapla
 • Osmanmert 2 yıl önce Şikayet Et
  Sizin vatandaşın halinden haberiniz yok galiba adam gibi haber yapın
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Başıboş köpekler nedeniyle sokaklar adeta yürünemeyecek hale geldi
Türkiye'den kriptoya ayar: Artık zorunlu olacak!