Kaya: 874 belediye başkanı hakkında...

AK Parti'de Yerel Yönetimlerden Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya, 874 belediye başkanı hakkında FETÖ soruşturması yapıldığını açıkladı.

Kaya: 874 belediye başkanı hakkında...
Kaya: 874 belediye başkanı hakkında...
GİRİŞ 08.10.2016 23:44 GÜNCELLEME 09.10.2016 00:04
Bu Habere 6 Yorum Yapılmış

AK Partili Kaya, Fethullahçı Terör Örgütüyle (FETÖ) mücadele konusunda parti üyesi yaklaşık 14 bin kişin hakkında soruşturma yapıldığı ve bu sürecin sonuna gelindiğini belirtti.

Kaya ayrıca Malatya'daki bir otelde, belediye başkanları ve partisinin ilçe başkanlarıyla bir araya gelen AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Erol Kaya FETÖ'yle ilgili parti içinde bünyesinde tarama yaptığını anlatan Kaya, şu değerlendirmeyi yaptı: "Bunu bizzat yürütüyoruz. Şu ana kadar AK Parti'nin 874 belediye başkanı ve 12 bine yakın meclis üyesiyle ilgili bu süreç belli bir noktaya geldi. Tespit ettiğimiz AK Parti'deki belediye başkanlarından 4 belediye başkanımızın ihracını, birinin de istifasını aldık.

Şu ana kadar 14 meclis üyesinin istifaları alındı ve bu işlemler devam ediyor. 2 bin 100'den fazla belediye personeli de açığa alınma ya da kanun hükmünde kararnamelerle (KHK) işten uzaklaştırmasıyla ilgili işlemler yapıldı. Şunun da özellikle altını çizmek istiyorum."

ETİKETLER
operasyon
YAZDIR
YORUMLAR 6
 • heval 5 yıl önce Şikayet Et
  o hal döneminde işe alımlar durdurulmalı veya önlem alınmalı. referanslar incelenmeli
  Cevapla
 • Halim Uslu 5 yıl önce Şikayet Et
  Belediyelerde Fetullahçı bankamatik çalışanları var.Özellikle lağvedilen belde başkanları sağda solda gezip maaş alıyorlar.
  Cevapla
 • anadolulu 5 yıl önce Şikayet Et
  akp de esaslı bir çalışma yapılacak olsa adam kalmaz.
  Cevapla
 • Vatandaş 5 yıl önce Şikayet Et
  4 çok az, kendini gizleyen asıl FETÖcüler bulunmalıdır. Vaktinde belediye binasının üst katlarını FETÖ dersanelerine tahsis edenlerin de bu yapının üyesi oldukları gözardı edilmemeli, şimdi FETÖcülere sövme yarışında olan bu kişilerin hedef saptırabilecekleri dikkate alınmalıdır, hiçbir bilgi önemsiz diye düşünülmemeli, araştırmalar derinleştirilmelidir.
  Cevapla
 • Tarık 5 yıl önce Şikayet Et
  17-25 den beri ak parti zaten temizliği arttırmıştı. Öncesinde zaten yapıldı. Şuanda yapılanlar kripto diyebiliriz. Münafıkları komple temizlemek mümkün değil.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
'Expodefensa Savunma Sanayi Fuarı 2021'na Türkiye damga vuracak!
Meteoroloji'den son dakika lodos ve yağmur uyarısı