AK Parti'den İstanbul Barosu'nun açıklamalarına sert tepki

AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Genel Merkez Binasında açıklamalarda bulundu. Çelik, İstanbul Barosu'nun 'İstanbul'da seçim bitmiştir' açıklamalarına sert tepki gösterdi.

GİRİŞ 08.04.2019 22:19 GÜNCELLEME 09.04.2019 09:26
Bu Habere 54 Yorum Yapılmış

Çelik'in açıklamalarından satırbaşları şöyle:

 

 

Terör örgütleri arasında ayrım gözetmeyen bir politikamız var. Maalesef müttefiklerimini terör örgütlerine destek verdiklerini görüyoruz.

CHP SİSTEMATİK ŞEKİLDE KAMUOYUNU YANILTIYOR

 

 

Tartışmaları izliyorsunuz. CHP sözcüleri konuştu. Amatör bakışla bile değerlendirildiğinde bunun kamuoyunu sistematik bir şekilde yanıltma çabası olarak görüyoruz.

ÖZÜR DİLEMELİDİR

Biz bu tehdidin yanlışını anlatmak için anayasa ile çıkın dedik. CHP'nin İstanbul adayı medya gruplarına sahip olan aileleri tehdit etmiştir. Daha 1 gün öncesinde ailelerinizin kıymetini bilin, siyasetten uzak durun açıklaması yapıyordu bugün ile aile soyisimlerini vererek tehdit ediyor. Özür dilemelidir.

Bu insanların büyükleri var, çoluk çocukları var, aynı soyismi taşıyan çok sayıda kişi var. 

Her gün sevgi saygı diye çıkacaksınız, hayat koçu gibi konuşacaksınız, sonra pek çok ailenin ismini verip tehdit edeceksiniz.

Doğrusunu söylemek gerekirse bunu son derece vahim olarak görüyoruz. Yanlışlıkla yapıldığını düşünmüyoruz.

Basiretsizce ve şuursuzca yapıyorsunuz. Medyayı eleştirebilirsiniz. Kimseyi hakaret etmediğiniz sürece her türlü eleştiri haktır. Hedef göstermiyorsanız eleştirinize kulak verilir. 

Henüz herhangi bir ünvana sahip olmadan bunları yapıyorsanız, yarın bir gün ünvanınız olduğunda neler yaparsınız. 

Aileleri, soyadları vererek, tüm o soyadını taşıyan insanları hedef göstermek siyaseten sorun olduğu ortadadır ahlaken de sorundur.

KARARI HUKUK VERİYOR

Hukuk kararını veriyor. Sonrasında da siyasetçiler olarak hukukun verdiği kararı saygıyla selamlıyoruz. CHP'nin Ankara adayı mazbatasını aldı. Karar verildi ve netice itibariyle mazbatasını aldı. Arkadaşlarımız partimiz adına teşekkür etti, belediye başkanımız uğurladı.

Memleketin sahibi millettir. Demokrasinin sahibi millettir. Ne derse o olur. Biz de başımızın üstünde emanet gibi taşırız.

MANSUR YAVAŞ ANITKABİR DEFTERİNİ SUİSTİMAL ETMEDİ

 Anıtkabir defterini siyasi bakımdan suistimal etmedi. Mazbatasını aldıktan sonra bunu yaptı. Demekki mesele devlet adabına, protokol kurallarına, aziz Atatürk'ün aziz hatırasına ve kurallara uymakla alakalıdır. 

Her gün çıkıp 'toplumu germeyin' diyorlar. İstanbul'da medya sahibi olan ailelerin soyadlarını meydanlarda verip tehdit ediyorlar. Sistematik olarak bu kadar CHP skandalının biraraya geldiği az görüşmüştür. Bütün siyasi tarihteki skandalları  bu bir haftaya sığdıracak şekilde hareket içindeler.

"VAHİM BİR AÇIKLAMADIR"

"İstanbul Barosu'nun açıklaması vahim bir açıklamadır. Baro'nun kıymetli üyelerine de haksızlık yapan bir açıklamadır. Bir hukuk kurumunun kendisini YSK yerine koyması, adeta marjinal parti gibi davranması, kendi üyelerinin iradelerine ipotek koymuş bir tutum sergilemesi son derece vahimdir."

OLAĞANÜSTÜ BİR DURUM YOK

"Bugün, Ankara'da olduğu gibi itirazlar sonuçlanıyor. Gayet doğal bir şekilde devir teslim gerçekleşti. Süreç bu şekilde devam ediyor. Herhangi bir olağanüstü bir durum yok."

YORUMLAR 54
 • Celal 3 yıl önce Şikayet Et
  Oy hırsızları suçları itiraf etmeli seçimler yenilenmeli
  Cevapla
 • vatandaş 23 3 yıl önce Şikayet Et
  arkadaş şimdi reis çıkacak sen kimsin lan senin haddine mi bu açıklamayı yapmak kendi işinize bakın siz dese diyecekler ki bak işte dikdatörlük yapıyor. Baro başkanı işine bak sabrımızı taşırmaya bu millet sizin gibi çapulculara meydanı bırakmaz haddinizi bilin yoksa size haddinizi bildiririz.
  Cevapla
 • hursit dilaver 3 yıl önce Şikayet Et
  hakkaten çok sert. demirel anlatırdı. adı mülayimmiş , yahu sert olsan ne yazar derdi. bizimkilere baro, veya CHPlilerin lafları da böyle. kusura bakmayın. bu sert falan değil, alttan alma cevabı. hep eziğiz işte. ne oldu 17 senelik iktidarımız.. helva yaptılar bizi gene kendi adamlarımızla. adam YSKyı tehdit ediyor partisi ile beraber. biz hala hak, hukuk, millet,eşitlik deyip duruyoruz. ama kazanan onlar oluyor.ne oldu o kadar laf ettiniz oda, baro kanunu..BUNLAR TAYYİP BEYİN YÜZÜNE NASIL BAKACAKLAR ACEP.ben kahvemi höpürdeterek içerken seyredeceğim bunları.
  Cevapla
 • Osmanlı Hayranı 3 yıl önce Şikayet Et
  Geçti o günler fetö,pkk,saadet,chp şer itifakı ve onun uşakları bu millet 15 Temmuzda nasıl size Reisi yedirmediyse inşallah bir dahada Allahü Tealanın izniyle yedirmeyecek.Zafer İnanlarındır.
  Cevapla
 • warning 3 yıl önce Şikayet Et
  Bence o aileler Ekrem bozuntusuna dava açmalı
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Terör örgütü SDG: ABD'yle tüm ortak operasyonları durdurduk
Hisar hava savunma sisteminden muhteşem görüntüler