Ömer Çelik'ten Kılıçdaroğlu'nun Erdoğan yalanına sert yanıt

CHP lideri Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Katar lideri es-Sani önünde eğildiğini iddia etmişti. Kılıçdaroğlu'nun iftirası kısa sürede gün yüzüne çıktı. AK Parti Sözcüsü Çelik, "Türkiye Cumhurbaşkanlığına yapılan bu iftira artık husumetin beyanıdır. Kılıçdaroğlu, Türkiye’nin statükoya eğilmesini isterken Cumhurbaşkanımız dimdik durdu" ifadelerini kullandı.

GİRİŞ 08.10.2020 16:40 GÜNCELLEME 09.10.2020 10:34
Bu Habere 191 Yorum Yapılmış

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Katar Emiri es-Sani önünde eğildiğini iddia etmişti. AK Parti Sözcüsü Ömer Çelik, Kılıçdaroğlu'nun iddiasına sert tepki gösterdi.

ÇELİK: BU TÜRKİYE CUMHURİYETİ CUMHURBAŞKANINA İFTİRADIR

Çelik, "Kılıçdaroğlu, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve Libya’da Türkiye’nin statükoya eğilmesini isterken Cumhurbaşkanımız dimdik durdu" diyen Çelik'in açıklamaları şöyle:

 

"Kılıçdaroğlu’nun Cumhurbaşkanımızı eleştirmek adına yalan siyasetine bir kez daha başvurmasını kınıyoruz. Kılıçdaroğlu, Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanlığına karşı siyasi husumet içindedir. Türkiye karşıtı bir siyasettir bu.

Kılıçdaroğlu, Cumhurbaşkanımızın yurt dışında yabancı bir liderin önünde eğildiği iddiasıyla son derece yakışıksız bir beyanat verdi. Görüntünün tamamını milletimizin takdirlerine sunuyorum. Türkiye Cumhurbaşkanlığına yapılan bu iftira artık husumetin beyanıdır.

 

"TÜRKİYE CUMHURİYETİNİ KÜÇÜK DÜŞÜRMEK İÇİN YALAN ÜRETTİ"

Kılıçdaroğlu’nun yaptığı muhalefet değildir. Türkiye Cumhuriyeti’ni küçük düşürmek için yalan üretmektir. Siyasi tarihimizde daha önce görülmemiş, kendi devletini küçük düşürme gayreti içinde olan bir yalan siyaseti görüyoruz.

KILIÇDAROĞLU'NUN İLK YALANI DEĞİL

Kılıçdaroğlu, daha önce de Sayın Cumhurbaşkanımız ile Trump arasında gerçekleşen heyetler arası görüşmeye ilişkin Türk heyetinin not tutmadığına dair aslı olmayan bir iddiada bulunmuştu. Bunun yalan olduğu ispatlanmıştı.

Maalesef CHP’nin yalan siyaseti, siyasi hafızayı anlık fotoğraf karelerine indirgeyen bir tükenmişliktir; 3 saniye öncesi ile sonrasını bir arada görme kapasitesine sahip değildir. Ancak yabancı devletlerin yapacağı türden kara propoganda yöntemleri bunlar.

CHP yönetimi, parti içi rekabeti dahi yalan üzerinden yönetmeye çalıştı. “Beştepe'ye giden CHP'li” tezgahının kaynağı da CHP Genel Merkezi çıktı, yalanı tezgahlayan isimler CHP Kongresinde yerlerini korudu.

Kılıçdaroğlu, Suriye’de, Doğu Akdeniz’de ve Libya’da Türkiye’nin statükoya eğilmesini isterken Cumhurbaşkanımız dimdik durdu. Siyaseten eğilip bükülmek bizim kitabımızda yoktur. Cumhurbaşkanımız hakkında böyle konuşanlar aynaya baksın.

Neticede CHP yönetiminin, yalandan medet uman siyaset anlayışı gün geçtikçe farklı örneklerle karşımıza çıkmaktadır. Bu siyaset anlayışı zavallılıktır.

Cumhurbaşkanımız milletimiz adına devletimizin hak ve menfaatlerini temsil etmekte ve korumakta eğilmez ve bükülmez Türkiye siyasetini dirayetle yönetmektedir. İçerde Kılıçdaroğlu’nun ürettiği bu husumet ve yalan siyasetlerine rağmen Cumhurbaşkanımızın duruşu dimdik ayaktadır."

AKBAŞOĞLU: BU YÜZDEN İKTİDAR YÜZÜ GÖREMİYORSUNUZ

AK Parti Grup Başkanvekili Emin Akbaşoğlu da Kılıçdaroğlu'nun iftirasına tepki gösterdi. Akbaşoğlu, "Yalan ile abad olunmaz... Yalan, gözden de gönülden de düşürür. İktidar yüzü görememenizin sebebi işte bu tür yalan-dolanlarınız ve aziz Milletimizin ferasetidir" ifadelerini kullandı. 

KARAR GAZETESİNİN ALGISI ÜZERİNDEN ÇİRKİN YALAN

Kemal Kılıçdaroğlu'nun iddiasına Karar Gazetesi'nde fotoğrafı referans olarak göstermesi dikkat çekti. Fransa Cumhurbaşkanı Macron'un Katar Emiri Şeyh El Temim'e "Türkiye ekonomik olarak batmak üzereyken yardım ederek Erdoğan'ı kurtardın" demesinin ertesi günü CHP'nın "Erdoğan'ın para için eğildiği" yalanını dolaşıma sokması da sosyal medyada dikkat çekilen detaylardan biri oldu.

MACRON'UN ERDOĞAN TALEBİNE KATAR EMİRİ'NDEN NET CEVAP: YAPAMAM, O ÖLENE KADAR BENİM BABAMDIR

Kanal 7 Ankara Temsilcisi Mehmet Acet, ÜLKE TV'de katıldığı programda Macron ile Katar Emiri arasında bir toplantıda geçen detayı ilk kez Türkiye kamuoyuyla paylaşmıştı.

"PARA VERİP ERDOĞAN'I KURTARDIN"

Acet'in paylaştığı bilgiye göre Fransız lider Macron, Katar Emiri Temim bin Hamed es-Sani'ye "Türkiye ekonomik olarak çökecekti. Sen para verdin ve onun üzerine Erdoğan kurtuldu" diyor.

"ERDOĞAN İLE OLMAKTAN ASLA VAZGEÇMEYECEĞİM"

Katar Emiri es-Sani ise cevaben, "Suudi Arabistan ve diğer Körfez ülkeleri 2017 Haziran'ında darbe girişimi yapmaya kalkmıştı. O girişimden beni Erdoğan kurtarmıştı. Ölene kadar o benim babamdır. Onunla birlikte olmaktan asla vazgeçmeyeceğim" ifadelerini kullanıyor.

EKREM KIZILTAŞ'IN İSYANI: BÖYLE MUHALEFET OLMAZ!​

Ülke TV'deki En Sıradışı programına katılan Gazeteci Yazar Ekrem Kızıltaş, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun doğru olmayan bilgiler üzerinden siyaset yapmasına isyan etti.

 

KAYNAK: DHA, HABER7
YAZDIR
YORUMLAR 191
 • mayas 1 ay önce Şikayet Et
  kılıçdaroğlu: siyasi rakibim diyor Erdoğan için eğer rakibin olsaydı cumhurbaşkanlığı seçiminde karşısına çıkardın. Yüreğin yetip karşısına bile çıkamadın siyeseten bir hiçsin.
  Cevapla
 • savaşçı 1 ay önce Şikayet Et
  bu kılıçtaroğlu çok komik biri sabah sabah beni güldürdü yine :)
  Cevapla
 • Aytekin 1 ay önce Şikayet Et
  23 nisan da kılıçtaroğlu nu koltuğa oturtsunlarda mutlu olsun, 15 dk olsa da ülkenin başına geçmiş olsun ömrü hayatında Yazık ona da abisi
  Cevapla
 • Aslan baba 1 ay önce Şikayet Et
  Kılıçdaroğlu kendi kendine resil hüsran oluyor..
  Cevapla
 • Boşuna 1 ay önce Şikayet Et
  Türk milleti kimin ne yaptığını izliyor.Boşa kaybedecek zamanımız yok.Reisten memnunuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
CHP'li Erdal Aksünger'den Kemal Kılıçdaroğlu'na istifa çağrısı
CHP'de bir taciz skandalı daha! 5 yıla kadar hapsi isteniyor