Memleket Partisi Aydın il başkanından skandal sözler

Memleket Partisi Aydın İl Başkanı Cavit Yenipazarlı “ Halkın geleceğini düşünüyorlarsa acilen bu halk sokaklarda yer almalıdır. Vurulmaktan, kurşunlanmaktan korkmamamız lazım." diyerek sokak çağrısı yaptı.

Memleket Partisi Aydın il başkanından skandal sözler
Memleket Partisi Aydın il başkanından skandal sözler
GİRİŞ 20.06.2021 11:51 GÜNCELLEME 20.06.2021 11:54
Bu Habere 536 Yorum Yapılmış

Memleket Partisi Aydın İl Başkanlığı, ilçe başkanlarını ve il yönetimini tanıtmak için kahvaltı etkinliği düzenledi. Etkinlikte konuşan Yenipazarlı’nın sözleri güne damgasını vurdu. Organize suç örgütü lideri Sedat Peker’in iddialarına atıfta bulunan Yenipazarlı, “Bir siyasi partinin il binasının basılıp oradakilerin kurşunlandığı, siyasetçilerin sokak ortalarında vurulduğu, siyasetçilerin rüşvet aldığı, 3-4 maaşlı olduğu bir ortamda muhalefet partisi bu halkı sokaklara dökmeliydi” diyerek darbe çığırtkanlığı yaptı.

Yenipazarlı, 2013 yılında CHP Nazilli İlçe Başkanlığı görevini yürüttüğü sırada, Adnan Menderes Üniversitesi Sümer Kampüsü’nde gerçekleştirilen bir eyleme en ön safta katılarak güvenlik güçleriyle arbede yaşamıştı.

“ACİLEN BU HALK SOKAKLARDA YER ALMALIDIR”

Muhalefetin, halkı sokaklara dökerek iktidarı bu korkuyla sarması gerektiğini düşündüğünü söyleyen Yenipazarlı, “Ama şu anki muhalefet bunu yapmaktan aciz görünüyor. Halkın geleceğini düşünüyorlarsa acilen bu halk sokaklarda yer almalıdır. Vurulmaktan, kurşunlanmaktan korkmamamız lazım. Eğer kurşunlanmaktan ve öldürülmekten korkuyorsanız siyaset yapmayacaksınız. Gidin evinizde çocuklarınızla oynayın” sözleriyle bilinç altındaki darbe isteğini gün yüzüne çıkardı.

“BİZİM YERİMİZ MİLLET İTTİFAKI’DIR”

Mansetaydın.com'da yer alan habere göre, darbe çığırtkanlığının ardından tutarsız açıklamalarına devam eden Yenipazarlı, önce muhalefeti eleştirdi, sonra da muhalefetle ittifak yapmaya açık olduklarını söyledi. Yenipazarlı, “Biz hiçbir siyasi partinin düşmanı değiliz. Özellikle de CHP’nin düşmanı değiliz. CHP’de çalışan arkadaşlarımızın hasmı ya da rakibi değiliz. Bütün partilere eşit mesafedeyiz. Bizim yerimiz Millet İttifakı’dır. Asla ve asla Cumhur ittifakıyla bir arada olmamız mümkün değildir. Asla Cumhur İttifakı’nın yanında değiliz. Şartlar ne olursa olsun Millet İttifakı’nın yanında olacağız. Geçmişte bir çok ülke sıkıntılı dönemlerde, baskılı rejimler oluştuğunda, faşist baskılar olduğunda anti-faşist cephe adı altında birçok cephe olmuştur. İttifaklar böyle kurulmuştur. AKP’nin bir baskıcı rejim olduğunu söylemeyen var mı? En ufak iktidara aykırı bir cümle söylediğinizde, iktidarın değirmenine su taşımadığınız sürece ilk gideceğiniz yer parmaklıkların arkası. Bu baskıcı rejimin karşısında duran her siyasi partiyle ittifak yapmaya hazırız” diye konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 536
 • Fatih torunu 4 ay önce Şikayet Et
  Hadi muharrem şu adamını bize transfer et ne istersen hatta sana millet vekilliği veririz. (Abin K.KIL ıçtaroğlu)
  Cevapla
 • Gurbet 4 ay önce Şikayet Et
  Seni gidi vatan hayini, madem korkmuyorsun kurşunlanmakdan ozaman seni sınırın öbür tarafına alalım da gör hanyayı konyayı.
  Cevapla
 • Maltepe 4 ay önce Şikayet Et
  Yiyorsa çıkın da boyunuzun ölçüsünü alalım
  Cevapla
 • neyse o 4 ay önce Şikayet Et
  Sen şimdi çık meydana o lafı sana yedirmezsek insan değiliz
  Cevapla
 • Anlayana 4 ay önce Şikayet Et
  Darbe ile Sokak hareketleri ile bir değişimi unutun. Bedelini bu halk ödetir.Ancak Demokrasi ile olursa Kimse birşey diyemez.Ayrica bu sözleri kullananların hukuk önünde hesap vermesi lazım.Seçimler niye var memnun ise halk devam eder memnun değil ise değiştirir iktidarı bu kadar basit.Egemenlik Kayıtsız Şartsız Milletindir.Bir kesimin iyice bunu anlaması içine sindirmesi lazım.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
HDP'li Paylan'dan AK Partili Aydemir'e çirkin sözler!
Baykar, ilk deneme uçuşlarının yapıldığı köyün sakinlerine İHA maketi hediye etti