TDP Genel Başkanı Sarıgül: Seçimlerin zamanında yapılmasını istiyoruz

Türkiye Değişim Partisi (TDP) Genel Başkanı Mustafa Sarıgül, "Biz seçimlerin zamanında yapılmasını isteyen bir partiyiz ama mart ayının sonunda yapılacak her seçime Türkiye Değişim Partisi olarak hazırız" dedi.

TDP Genel Başkanı Sarıgül: Seçimlerin zamanında yapılmasını istiyoruz
TDP Genel Başkanı Sarıgül: Seçimlerin zamanında yapılmasını istiyoruz
GİRİŞ 25.11.2021 16:47 GÜNCELLEME 25.11.2021 17:40
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

TDP lideri Sarıgül, partisinin il binasının açılışını yapmak üzere Iğdır'a geldi. Sarıgül, açılışını yapacağı il binası önünde halk oyunları ekibi ile karşılandı. Açılış sonrası parti binasında açıklama yapan Sarıgül, "Iğdır iklimiyle doğasıyla insanıyla çok özel bir şehir. Bölgenin tarıma en elverişli kenti. 'Doğu'nun Çukurova'sı' diye anılır. Üç ülkeye sınır kapısı var. Bütün bu avantajlarına rağmen Iğdır'da işsizlik var, yoksulluk var. Çiftçi para kazanamıyor, esnaf siftah yapmadan iş yerini kapatıyor" diye konuştu.

'SAKIN SOKAK HAREKETLERİNE DESTEK VERMEYİN'

Basın mensuplarının seçimlerle ilgili sorularını da yanıtlayan Mustafa Sarıgül, parti olarak sorumluluklarının farkında olduklarını belirterek, şunları söyledi: 

"TDP olarak sorumluluğumuzun farkındayız. İl başkanlarımız Ankara'daki milletvekillerini değiştirecekler. 'Türkiye yansın, batsın da bir an önce seçime gidelim' mantığında olan bir parti değiliz. Biz seçimlerin zamanında yapılmasını isteyen bir partiyiz ama mart ayının sonunda yapılacak her seçime Türkiye Değişim Partisi olarak hazırız. Hukukun üstünlüğünü arzu eden siyasi bir partiyiz. O nedenle bütün gençlere çağrıda bulunuyorum. Türkiye Değişim Partisi'ndeki her arkadaşa çağrımdır. Sakın ha sakın sokak hareketlerine destek vermeyin. Sakın ha sakın hak arama mücadelesinde emniyet mensubu personeli ile karşı karşıya gelmeyin. O hak arama mücadelesini demokratik yollardan genel merkez olarak basın toplantısında anlatacağız. Provokasyonlara asla ve asla gelmeyin. Ülkemiz önemli sıkıntılardan geçiyor. Hepinizi sağduyuya davet ediyorum. Haklı olmak ayrı haklı kalmak ayrıdır. Ülkemizde büyük bir sıkıntı var, bunu sokak hareketleri ile çözemeyiz."

Esnafı da gezen Mustafa Sarıgül'e Iğdır kayısısından yapılmış kolonya hediye edildi.

KAYNAK: DHA
ETİKETLER
erken seçim
YAZDIR
YORUMLAR 5
 • zafer gülten 1 hafta önce Şikayet Et
  çok tehlikeli ve kurnaz,tilki gibi adam.sanırım seçimde partisi kaybederse her ihtimale karşı AKP ile kötü olmak istemiyor,belki AKP ye geçebilirim diye bi açık kapı bırakıyor.
  Cevapla
 • Murat Yılmaz 1 hafta önce Şikayet Et
  Sarıgülün muhalefet anlayışını destekliyorum. Yapılan hizmetlere destek verip daha iyisini daha faydalısını nasıl yaparızı araştırıp daha iyisini yapacağım diyebilirse, teröe ve destekcilerine ölümüne karşı çıktıgı sürece bu millet onu layık oldugu yere getirecektir.
  Cevapla
 • Vatandaş 1 hafta önce Şikayet Et
  0.1 ile gelirsin iktidara
  Cevapla
 • Kürşad Tigin 1 hafta önce Şikayet Et
  Anlayışlı sağ duyulu muhalefet lideri tebrikler Sarıgül inşallah ülkemizde yerli ve milli ana muhalefet görmeyide rabbim nasip eyler! Ülkemiz hepimizin uhuletle ve suhuletlr vilrikde her türlü zorluğun üstesinden gelecek inşallah! Yeterki oyunlara gelmeyelim!
  Cevapla
 • Serin 1 hafta önce Şikayet Et
  evet zamanında yapılmalı
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan döviz kuru, faiz ve asgari ücret mesajı
Son dakika... Şanlıurfa'dan acı haber: 4 ölü, 3 yaralı!