Önce Karamollaoğlu, şimdi de Babacan: Millet İttifakı'nda değiliz

Millet İttifakı üyesi olmadıklarını belirterek, üçüncü bir ittifak içerisinde yer alabileceklerinin sinyalini veren Saadet Partisi lideri Temel Karamollaoğlu'ndan sonra bir çıkış da DEVA lideri Babacan'dan geldi.

Önce Karamollaoğlu, şimdi de Babacan: Millet İttifakı'nda değiliz
Önce Karamollaoğlu, şimdi de Babacan: Millet İttifakı'nda değiliz
GİRİŞ 18.04.2022 19:16 GÜNCELLEME 18.04.2022 19:16
Bu Habere 38 Yorum Yapılmış

Ali Babacan, "Biz henüz ittifakta değiliz. Ama altı partili masada bazı ortak çalışma alanlarına katkı sunuyoruz" diye konuştu.

Muhalefet partileri tarafından oluşturulan 6'lı masa arasındaki görüşmeler devam ederken, masa etrafında yer alan partilerin liderleri de siyasette dengeleri değiştirecek açıklamalarda bulunmaya devam ediyor. Saadet lideri Karamollaoğlu'nun üçüncü ittifak çıkışının ardından çok konuşulacak bir çıkış da Babacan'dan geldi.

"BİZ HENÜZ İTTİFAKTA DEĞİLİZ"

Demokrasi ve Atılım (DEVA) Partisi Genel Başkanı Ali Babacan, Adana'da sebze meyve hali esnafıyla sahurda bir araya geldi. Babacan, Millet İttifakı'na ilişkin bir soruya "Biz henüz ittifakta değiliz. Ama altı partili masada bazı ortak çalışma alanlarına katkı sunuyoruz. Henüz ittifakta değiliz. İttifak olması için daha çok şey konuşmamız lazım" yanıtını verdi.

ESNAF İLE ÖZELLEŞTİRME KONUSUNU KONUŞTU

Babacan ile bir esnaf arasında özelleştirmeler konuşuldu. Babacan, "Önemli olan kurum tekel mi? Yoksa kurum herkesin yaptığı işi mi yapıyor? Mesela şu çay bardağını kamu kuruluşu üretiyor. Devletin ne işi var çay bardağı üretmeyle? Herkes yapıyor zaten. Onu özelleştirmekte fayda var" dedi.

"ÖZELLEŞTİRME MALİYE BAKANLIĞI'NA BAĞLI OLMUŞTUR"

Esnafın "Özelleştirme politikası sizin ve Mehmet Şimşek'in dönemlerine denk geliyor" sözleri üzerine Babacan, şunları söyledi: "Özelleştirme hep Maliye Bakanlığı'na bağlı olmuştur. Telekom gibi özelleştirmeler rahmetli Kemal Unakıtan'ın döneminde. Mesela Telekom özelleşti. Ne oldu? Mülk devletin. Bütün altyapı devletin. Sadece işletme lisansı özeleştirildi. 6 buçuk milyar dolar nakit para aldı devlet o zaman. Bu paranın hepsi yurt dışından geldi, Türkiye'ye. Çok büyük para. Mülk, tapu, altyapı, sistem, kablolar hepsi devletin. Özel sektör daha verimli işletiyor. Devlet olunca 10 bin kişi çalışıyorsa, zorla bir 10 bin daha alıyor. Ondan sonra zarar ediyor. Zararı da bütün milletten topladığın vergiyle ödüyorsun. Özelleştirme için 'Silmece kötüdür' ya da 'Silmece iyidir' demek doğru değil. Özelleştirmeyi akıllıca yapmak lazım."

"BİZİM TİCARETTEN BİLDİĞİMİZ, MALİYETİN DÜŞÜK OLMASI"

Babacan, "Bizim ticaretten bildiğimiz şu, maliyet düşük olacak. Üretim bol olacak. Rekabet olacak. Vatandaş iyi malı ucuza alacak. İşini iyi bilen esnaf iş yapacak" dedi.

KAYNAK: AA
YORUMLAR 38
 • Mustafa 7 ay önce Şikayet Et
  Çokta umrumda
  Cevapla
 • Yalan Dünya 7 ay önce Şikayet Et
  Celladına aşık olmuşsa bir millet, İster ezan, ister çan dinlet, İtiraz etmiyorsa sürü gibi illet, Müstehaktır ona her türlü zillet. /Ömer Hayyam/ Başka söze hacet Yok Vesselam
  Cevapla
 • Yörük 7 ay önce Şikayet Et
  Doğru millet ittifakını savunan görüş millet ittifakına göre( CHP hdp ) laik olacaksın vatan millet sevmeyeceksin dinin emrettiği buyruklari yapmayacaksın Avrupai yaşam tarzını benimseyeceksin kuran kurslarına öğrenci göndermeye eksin camileri kapalı tutacaksın öylemi bu mu doğru yemezler turkiyede yaşayan Müslümanlarının kandıramazsınız Müslümanlar seçimini iyi yapar illet partilere oy vermeyecek cumhur ittifakına oy verecek bu millet kuran kurslari kapanmayacak ezanlar dinmeyecek inadına cumhur ittifakı.
  Cevapla
 • Osman Celik 7 ay önce Şikayet Et
  Bunları birleştiren bir araya getiren Cumhurbaskanimiza olan düşmanlıkları.Yoksa birbirlerine görüş olarak benzemeyen yedi benzemezlerin bir araya gelmeleri imkansız.Allah göstermesin iktidar olsalar 2 veya 3 sene içinde dağılır giderler.Olanda ülkeye ve vatandaşa olur.Bunlarda laf çok iş hiç yok
  Cevapla
 • Deli balta 7 ay önce Şikayet Et
  Tek projeleri ülkeyi bölmek erdoğanın bahcelinin gitmesi başka bi amaç yok
  Cevapla
 • Burjuva Devrimci 7 ay önce Şikayet Et
  Dayının biri ne demişti buna..Sen git çaput sat,seni kimse davar çobanı bile tutmaz..Tayyip olmasaydı seni kim tanırdı..Nankör olma nankör diye azarlamıştı bunu..
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT'ten nokta operasyon: Sözde eyalet sorumlusu etkisiz hale getirildi
Başkan Erdoğan'dan Almanya açıklaması: 'Farklı şeylerle oyalandılar! Fena gittiler'