85'lik Hatice nine 57 yıldır geçimini sokakta sattığı el emeği ürünlerinden sağlıyor!

Denizli'de yaşayan 85 yaşındaki Hatice Yağcıoğlu 57 yıldır geçimini el emeği ürünlerini sokakta satarak sağlıyor. 68 yıldır yaşadığı Denizli'de yazın sebze-meyve gibi ürünleri kışın ise el emeği örgülerini satarak geçiniyor. Yaşama azmiyle gençlere taş çıkartan Hatice nineye esnaf da elinden geldiğince yardımcı oluyor, yaşlı kadının ürünlerine dükkanlarında yer ayırarak satılmasına katkı sağlıyor.

85'lik Hatice nine 57 yıldır geçimini sokakta sattığı el emeği ürünlerinden sağlıyor!
85'lik Hatice nine 57 yıldır geçimini sokakta sattığı el emeği ürünlerinden sağlıyor!
GİRİŞ 03.03.2021 11:27 GÜNCELLEME 03.03.2021 11:52
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

68 senedir Denizli'de yaşayan 85 yaşındaki Hatice Yağcıoğlu, 57 yıl boyunca yazın manav ürünleri kışın kendi elleriyle yaptığı el örgülerini satarak geçimini sağlıyor. Sokak sokak dolaşarak yaptığı elden örgüleri müşterilerine satan Yağcıoğlu, çoğu vatandaş tarafından tanınırken, bir esnaf yaşlı nine için dükkanın yanına yer ayırarak ürünlerini satmasını sağlıyor. 85 yaşındaki Yağcıoğlu, dışarıda dilenen insanları da kendisi gibi bir şeyler yapıp satmalarını isterken, şuana kadar çocuklarından hiçbir yardım talep etmediğini belirtti. Çevredeki esnaf vatandaşlar tarafından da sevilen yaşlı kadın, 85 senedir ayakta kalarak gençlere adeta taş çıkartıyor.

8 yıl önce çöpe attığı sim kartı yüzünden başına gelmeyen kalmadı!



Herkes çalışıp ekmeğini taştan çıkarabilir

İsteyen çoğu kişinin taştan bile ekmeğini çıkarabileceğini belirten Yağcıoğlu, “85 yaşındayım ve çocukluğumda başladım el örgüye. Daha iğne oyalarım var onları görmediniz çıkartmadım. 68 senedir buradayım ve 57 sene manavlık yaptım. 57 yıl oldu buraya geleli. Hala da gene yaptığım bu kadar. Manavı hamamın önünde yaptım sonra hastanenin orda. Bir hastane vardı, şimdi bütün pazarlara gidiyorum. 6 tane oğlum vardı 2’si öldü 4 çocuğum var. Biri çiçekçi 3’ü manavcı. Ben çocuklardan bir iğne alıp yemiyorum. Çocuklarının hakkı var haram olur. Dilenmeyi çok seviyorlar günde 1 milyon kazanıyorlar, az para mı? Adamlar kahvelerde, kadınlar kendileri toplamada. Onlarında yazısı öyledir. Nasibi onu Allah ile kendileri bilir. Otomobil ile yardım ediyor beni buraya oturtturuyorlar, onlar ile konuşuyorum, oğlanlarım ile konuşuyorum. Çok seviyorum ben onları Allah sağlık, sıhhatli müşteriler versin cümle Muhammedi Ümmetine. Bak arabayla kağıt topluyor ekmek parası kazanıyorlar” dedi.


 
Esnaf elinden geldiğince yardımcı oluyor

Dükkanının yanında yer ayıran ve kendisine katkı sağlamak istediklerini belirten esnaf Ersin Karaboğa, “Ablamız uzun zamandır gelip gidiyor buraya. Hemen dükkanın arka tarafımız da oturuyor kendileri. Kendi imkanlarıyla çorap yazma oya gibi şeyler satıyor. Bizde kendisine bir katkı sağlamak için masa sandalye veriyoruz. Kendi imkanlarıyla ayakta durması için elimizden gelen yapmaya çalışıyoruz. Poğaçasını, çayını ikram veriyoruz. Ablamız daha doğrusu teyzemiz mükemmel kalender bir insan. Kendi ayaklarıyla hayata tutunan bir insan. Herkesten bütün esnaflardan tüm insanlardan böyle bir şey bekliyoruz” diye konuştu.

 

KAYNAK: İHA
YORUMLAR 4
 • Bilal 3 yıl önce Şikayet Et
  Güzel memleketimin güzel insanları ellerinden öperim.
  Cevapla
 • Omer 3 yıl önce Şikayet Et
  Anam benim ellerin den öperim
  Cevapla
 • horozigo 3 yıl önce Şikayet Et
  emeklilik 90 yaşına çekilmeli
  Cevapla
 • Halit 3 yıl önce Şikayet Et
  Kesinlikle 90 olmalı çünkü insanlar maalesef nankörler
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Bakan Yumaklı: Köpek popülasyonunun artması sosyal hayatı etkiliyor
Edin Dzeko coştu! Mourinho'lu Fenerbahçe turun kapısını araladı