AB korku içinde! Katalanlar izin verirsek...

Avrupa komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, “Katalonya’nın ayrılmasına izin verirsek, diğerleri de aynı şeyi yapacaktır” dedi.

AB korku içinde! Katalanlar izin verirsek...
AB korku içinde! Katalanlar izin verirsek...
GİRİŞ 13.10.2017 13:04 GÜNCELLEME 13.10.2017 13:33
Bu Habere 17 Yorum Yapılmış

AB komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Katalonya bölgesinin bağımsızlığını desteklemediğini belirterek, bu durumun diğer bölgeleri de bağımsızlığa teşvik edeceğini bu sonucunda Avrupa yönetiminin oldukça karışık bir hale dönüşeceğini söyledi.

Juncker, Lüksemburg Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada "Katalonya’nın ayrılmasına izin verirsek, diğerleri de aynı şeyi yapacaktır. Bunu istemiyorum" dedi.

Avrupa’daki ayrılıkçı eğilimlere ilişkin oldukça endişeli olduğunu ifade eden Juncker, ülkedeki durumun kontrol altına alınmasını sağlamak için İspanya Başbakanı Mariano Rajoy'u teşvik ettiğini söyledi. Juncker, Katalonya’nın AB’ye yönelik arabuluculuk çağrısına ilişkin ise komisyonun sadece bir tarafın isteği üzerine arabuluculuk yapamayacağını ifade etti.

KAYNAK: İHA
YAZDIR
YORUMLAR 17
 • Ramazan 11 ay önce Şikayet Et
  AB ülkelerinde ayrılmak isteyen olunca istemiyorum diyorsunuz, Ortadoğu ülkelerinde olunca destekliyoruz diyorsunuz, Bu ne ikiyüzlülüktür.
  Cevapla
 • sezgin 11 ay önce Şikayet Et
  Oğlum zorla kimseyi tutamazsınız....
  Cevapla
 • akenaton 11 ay önce Şikayet Et
  ayrilmak isteyen kesim elit parali kesim
  Cevapla
 • yoldaş 11 ay önce Şikayet Et
  bu ayrılmalar hep senaryo hemde uygulamalı, yarın aynı ayrılmayı güneydoğu için ön şart olarak karşımıza kesin çıkarırlar
  Cevapla
 • Saat 11 ay önce Şikayet Et
  Etme bulma dünyası daha beter beter olsunlar
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
İşte kiralarda uygulanacak yeni zam sistemi
İran'daki saldırı anı kamerada