AB korku içinde! Katalanlar izin verirsek...

Avrupa komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, “Katalonya’nın ayrılmasına izin verirsek, diğerleri de aynı şeyi yapacaktır” dedi.

 • GİRİŞ13.10.2017 13:04
 • GÜNCELLEME13.10.2017 13:33
AB korku içinde! Katalanlar izin verirsek...

AB komisyonu Başkanı Jean Claude Juncker, Katalonya bölgesinin bağımsızlığını desteklemediğini belirterek, bu durumun diğer bölgeleri de bağımsızlığa teşvik edeceğini bu sonucunda Avrupa yönetiminin oldukça karışık bir hale dönüşeceğini söyledi.

Juncker, Lüksemburg Üniversitesi'nde yaptığı konuşmada "Katalonya’nın ayrılmasına izin verirsek, diğerleri de aynı şeyi yapacaktır. Bunu istemiyorum" dedi.

Avrupa’daki ayrılıkçı eğilimlere ilişkin oldukça endişeli olduğunu ifade eden Juncker, ülkedeki durumun kontrol altına alınmasını sağlamak için İspanya Başbakanı Mariano Rajoy'u teşvik ettiğini söyledi. Juncker, Katalonya’nın AB’ye yönelik arabuluculuk çağrısına ilişkin ise komisyonun sadece bir tarafın isteği üzerine arabuluculuk yapamayacağını ifade etti.

KAYNAKİHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar17

 • Ramazan 4 ay önce Şikayet Et
  AB ülkelerinde ayrılmak isteyen olunca istemiyorum diyorsunuz, Ortadoğu ülkelerinde olunca destekliyoruz diyorsunuz, Bu ne ikiyüzlülüktür.
  Cevapla
 • sezgin 4 ay önce Şikayet Et
  Oğlum zorla kimseyi tutamazsınız....
  Cevapla
 • akenaton 4 ay önce Şikayet Et
  ayrilmak isteyen kesim elit parali kesim
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • yoldaş 4 ay önce Şikayet Et
  bu ayrılmalar hep senaryo hemde uygulamalı, yarın aynı ayrılmayı güneydoğu için ön şart olarak karşımıza kesin çıkarırlar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Saat 4 ay önce Şikayet Et
  Etme bulma dünyası daha beter beter olsunlar
  Cevapla Toplam 1 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat