Kalın'dan Arap gazetecilere: Bu kampanyaya dikkat!

Arap gazetecilere hitap eden Cumhurbaşkanlığı Sözcüsü İbrahim Kalın, sosyal medyada Türkiye aleyhine yürütülen bir kampanyaya dikkat çekti.

 • GİRİŞ20.06.2017 00:49
 • GÜNCELLEME20.06.2017 09:22
İbrahim Kalın'dan Katar krizi açıklaması

Arap Gazeteciler Evi Derneği, Yenibosna'da bulunan bir otelde Türk ve Arap gazetecilere iftar yemeği verdi. Yemeğe katılan Cumhurbaşkanlığı sözcüsü İbrahim Kalın, iftar saatinden önce konuştu.

Yemekte bir konuşma yapan Kalın; "Katar krizinin aşılmasına yönelik çabalarımızı bir başka bağlamda değerlendirmeye çalışan, bunun üzerinden Türkiye karşıtı bir kampanya yürütmeye çalışan bazı çevrelerin olduğunu biliyoruz. Özellikle bazı sosyal medya mecralarında, bazı basın kuruluşlarında algı oluşturulmaya çalışılıyor" dedi.

"BİR ÜLKEYİ TERÖRE DESTEK VERMEKLE SUÇLAMAK ÇOK CİDDİ BİR İDDİADIR"

"Tabi ortaya atılan iddialar hafife alınacak iddialar değil. Bir ülkeyi teröre destek vermekle suçlamak çok ciddi bir iddiadır" diyen Kalın, sözlerine şöyle devam etti:

İddia sahiplerinin de bunu ispatlayacak delilleri ortaya koyması beklenir. Bu konuda Katarlı yetkililerinin de bu iddiaları ciddiye aldıklarını ama birtakım deliller beklediklerini de biliyorum. Aynı şekilde terör örgütleri dediğiniz zaman şahısları ya da kurumları terör listesine almanın belli bir kriterinin olması gerekir. Bunu çok keyfi bir şekilde yaparsanız inandırıcılığınızı yitirirsiniz. Özellikle bu terör örgütleri listesinin hazırlanması konusunda Birleşmiş Milletlerin kriterlerinin dikkate alınması gerekmektedir.

"SOSYAL MEDYADA TÜRKİYE KARŞITI BİR KAMPANYA YÜRÜTMEYE ÇALIŞIYORLAR"

"Katar krizinin aşılmasına yönelik  çabalarımızı bir başka bağlamda değerlendirmeye çalışan, bunun üzerinden Türkiye karşıtı bir kampanya yürütmeye çalışan bazı çevrelerin olduğunu biliyoruz" diyen Kalın sözlerini şu cümlelerle sürdürdü:

Özellikle bazı sosyal medya mecralarında bazı basın kuruluşlarında algı oluşturulmaya çalışılıyor. Katar krizinin çözümde bu sürece katkı sunmayan, tahrik edici, germeyi ve fitne, fesadı hedefleyen açıklamaları kabul etmediğimizi ifade etmek istiyorum.

Sayın Cumhurbaşkanımızın bu konudaki açıklamaları çok nettir. Bu tür algı operasyonlarına karşı hepimiz teyakkuz içerisinde olalım. Medyanın burada büyük bir sorumluluğu var. Medya savaşları hiçbirimize fayda getirmez. Yürüttüğümüz diplomasinin hassasiyeti dikkate alındığında bunu sadece bölge insanlarının düşmanlarını sevindireceğini akılda tutmamız gerekiyor.

Dolayısıyla herkes açıklama yaparken, yazarken, manşet atarken bu hassasiyetleri dikkate almalıdır.

Yorumlar8

 • nokta 9 ay önce Şikayet Et
  Ortalık karışmadan ve savaş olmadan silah satışı olur mu hiç. Ortalığı kim karıştırır. Silah satıcıları en büyük silah üreticileri hangi ülkede ABD vs.
  Cevapla
 • rcnksl 9 ay önce Şikayet Et
  Terörü destekleyenler silah satıcılarıdır. Nato aracılığıyla tüm dünyaya silah satan baş terörist te Amerka Birleşik Devletleridir.
  Cevapla
 • Zaten 9 ay önce Şikayet Et
  Bana ne elin arabından yesinler birbirini.İsrail haklı kardeşimmm
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • sansarı 9 ay önce Şikayet Et
  haberi doğru oku ...okuma özürlü kardeşim...
 • hüseyin 9 ay önce Şikayet Et
  Haberi iyi okumuyorsun. Katar üzerinden Türkiyeyi hedef alıyorlar diyor. Ne arabı.
  Toplam 11 beğeni
 • mustafa k. 9 ay önce Şikayet Et
  Abd terore destek veriyor. Bunu ispatlayabiliriz. Butun teror orgutlerini destekleyen tek ulke abd dir.
  Cevapla Toplam 19 beğeni
 • emre balta 9 ay önce Şikayet Et
  abd=terör dahası varmı komik
  Cevapla Toplam 9 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat