Türkiye'ye karşı yeni hamle! NATO olmayınca...

NATO Zirvesi'nde Yunanistan'ın bütün planı, Türkiye'de gözaltında bulunan Yunan askerlerini gündeme getirerek Ankara üzerinde baskı kurmaktı. Fakat Yunanistan'ın bu gereksiz oyunu beklenen etkiyi yapamayınca Atina yönetimi yeni bir yöntem izlemeye başladı. Yunanistan Dışişlerİ Bakanı Kotzias, Alman basınına konuştu.

Türkiye'ye karşı yeni hamle! NATO olmayınca...
Türkiye'ye karşı yeni hamle! NATO olmayınca...
GİRİŞ 12.07.2018 18:00 GÜNCELLEME 12.07.2018 18:00
Bu Habere 28 Yorum Yapılmış

Yunanistan, NATO Zirvesi öncesinde başbakan Alexis Çipras’ın Brüksel’de yapacağı görüşmelerde, Türkiye’de gözaltında olan iki Yunan askeri gündeme getireceğini açıklamıştı. Öyle ki Yunan hükümeti sözcüsü bu sayede Türkiye’ye "baskı" yapacağını söyleyecek kadar ileri gitmişti. Mart ayında sınırı geçtikten sonra yakalanan ve halen gözaltında bulunan Yunan askerler hakkında NATO’dan beklenen sonuç alınamamış olsa gerek, Yunan makamlar uluslararası basına konuşmaya başladı.

Yunanistan Dışişlerİ Bakanı Nikos Kotzias, iki Yunan askerin gözaltında olmasından dolayı rahatsız olduğunu Almanya’nın çok satan gazetelerinden Frankfurter Allgemeine Zeitung’a anlattı.

 

 

FETÖ'cü askeri koruma altına alan, onlara sahip çıkan ve iltica hakkı tanıyan Yunanistan, iki Yunan askerin gözaltında olmasının kabul edilemez olduğunu söyleyip, "Bu kabul edilemez. İki asker duruşmaya çıkmak için hali hazırda 4 aydır hapiste. Onların casus olduğundan şüpheleniyorlar fakat sizce asker üniformasıyla casusluk yapılır mı? Bu kabul edilemez" ifadelerini kullandı.

YAZDIR
YORUMLAR 28
 • DADAŞ 8 ay önce Şikayet Et
  cevap çok basit AL GÜLÜM VER GÜLÜM :)
  Cevapla
 • temel 8 ay önce Şikayet Et
  bay yunan. siz darbeci hainleri koruken almanyadan aldığınız paranın bedeli olarak onları bize vermedinizi. yani para alan yunan hukuku almanya ve abd den emir de almaya alışmış. bizde ise durum farklı. suç işleyen cezasını çeker. suçlu abdli bir PAPAZ olması ile alman bir AJAN yada yunan CASUSU olması farketmez
  Cevapla
 • mst 8 ay önce Şikayet Et
  ver fetöcüleri al askerlerini.
  Cevapla
 • Tanerr 8 ay önce Şikayet Et
  len oglum greektotallos ver papazı al papazı misali, ver hainleri al casuslarını.
  Cevapla
 • Lan zepevek.. 8 ay önce Şikayet Et
  Madem üniforma ile casus olunmuyorsa fetöcü ütneleri niye himaye edip saklıyorsun....
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan: Bunu yapanı kapıya koyarım
İsmail Demir müjdeli haberi paylaştı! Hava savunma...