Woidke: ABD askerini selamlamayacağım

Almanya'nın Brandenburg Eyaleti'nin ABD’den gelen askerleri 'açıkça Amerikan karşıtı bir tutumla' karşıladığı, Woidke’nin askerleri selamlamayı reddettiği bildirildi.

 • GİRİŞ04.01.2018 03:01
 • GÜNCELLEME04.01.2018 10:06
Woidke: ABD askerini selamlamayacağım

Almanya'nın Brandenburg Eyaleti'nin ABD’den gelen askerleri ‘açıkça Amerikan karşıtı bir tutumla’ karşıladığı, Brandenburg Başbakanı Dietmar Woidke’nin Amerikan birliklerini selamlamayı reddettiği bildirildi.

 

Doğu Almanya'da yayınlanan Potsdamer Neuste Nachrichten gazetesinin aktardığına göre Woidke, ABD'li askerlerin Brandenburg'a geldiklerinde Abrams M1 tankının üzerine çıkmayacağını, ayrıca ABD'li askerleri selamlamayacağını belirtti.

'ABD TANKLARI ALMANYA'YA YARAR SAĞLAMAZ'

"Sokağa çıkıp, onlara el sallamayacağım" diye konuşan Woidke, ayrıca ‘oradan oraya mekik dokuyan tankların' Almanya'ya ileriye dönük bir yarar sağlamayacaklarından emin olduğunu vurguladı.

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar11

 • Mesut Ural 2 hafta önce Şikayet Et
  Trumpun ilk seçildikten sonra, merkelin amerikaya gidişi ve avrupa birliğini temsilen güçlü avrupa birliği liderinin Trump tarafından o görüşmede karizmasının çizilmesi çok kanına dokundu. Son bm deki israil kararı ve gelişen olaylarda amerikanın abiliğini gözden çıkaracak davranışa girmesi almanya için şaşırtıcı olmaz.
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • Millet 2 hafta önce Şikayet Et
  Belgesel de görmüştüm. Asker karıncalar kendi işlerini yaptırmak için köle karıncalar avlıyorlardı. ABD ve Almanya tam örtüşüyor.
  Cevapla
 • sss 2 hafta önce Şikayet Et
  almanya ne zaman abd ye başkaldıracak acaba, sorsan avrupanın en güçlü ülkesi ama damarlarında amerika kanı akıyor artık, bir putin bir erdoğan lazım bunlarada
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Fatih 43 2 hafta önce Şikayet Et
  Almanya savaşı kaybettiğinden beri ABD ve İsrail’in elinde bir zamanlar Osmanlı ile dost olan eski Almanya’dan eser kalmadı şimdi ABD gibi Almanya’da bize saldırıyor. Alman milletinin içine o mantığı düşünceyi öyle bir yerleştirmişlerki artık koalisyon yerine tek parti iktidarına bile diktatörlük diyorlar onun için Putin, Erdoğan gibi cumhurbaşkanlarının olması çok zor olsa iyi olur ama olmaz Almanya’yı yöneten siyonist yahudiler buna izin vermez
  Toplam 1 beğeni
 • Osman 2 hafta önce Şikayet Et
  bu almanlarda kendilerini özgür sanıyorlar heryerleri karış karış amerikan işgalinde. ülkede 100binden fazla amerikan askeri var. binlerce amerikan füzesi heryerde. almanlar bırakın askeri bir motoru güçlü bir sivil taşıt motoru satarken bile amerikanlardan izin almak zorundalar. bence bu şekilde yaşayacaklarına ölseler daha iyi en azından şerefleriyle ölürler.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • Kahtalı 2 hafta önce Şikayet Et
  Demek ki adamda kan varmış
  Cevapla Toplam 6 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat