DEAŞ'la mücadele için 200 milyon dolar verecek

DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı Kuveyt'te başladı. ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson, toplantıda Suriye'deki DEAŞ'la mücadele için ülkesinin 200 milyon dolar vereceğini açıkladı.

DEAŞ'la mücadele için 200 milyon dolar verecek
DEAŞ'la mücadele için 200 milyon dolar verecek
GİRİŞ 13.02.2018 13:44 GÜNCELLEME 13.02.2018 13:50
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Toplantının açılışında konuşan Kuveyt Dışişleri Bakanı Sabah el-Halid el-Hamad es-Sabah, DEAŞ'ın çöküşünün koalisyon ülkelerinin terörle mücadele konusuna olan bağlılığını gösterdiğini belirtti.

Sabah, "Uluslararası toplum hala silahlı grupların doğrudan tehdidiyle karşı karşıya bulunuyor. Dolayısıyla uluslararası koalisyon içinde yeni ufuklar yaratmak gerekir." dedi.

 

ABD'den Suriye'de DEAŞ'la mücadele için koalisyona 200 milyon dolar sözü

Toplantıda konuşan ABD Dışişleri Bakanı Rex Tillerson da "Koalisyon güçleri DEAŞ'ı Suriye ve Irak'ta ele geçirdiği toprakların yüzde 98'inden çıkardı, ancak örgüt bölge için tehlike oluşturmayı sürdürüyor." dedi. 

Irak topraklarının DEAŞ'tan temizlenmesine rağmen örgütün hala bölge için bir tehdit unsuru olduğunu belirten Tillerson, koalisyona "DEAŞ'ın Irak ve Suriye'ye geri dönmemesini sağlamak için gayretlerini sürdürme" çağrısında bulundu. 

DEAŞ'ın söz konusu ülkelere geri dönememesi için finansman sağlamanın önemine dikkati çeken Tillerson, ABD'nin Suriye'de DEAŞ'la mücadele için koalisyona 200 milyon dolar vereceğini söyledi. 

Kuveyt'teki toplantıyla eş zamanlı olarak İtalya'da da "DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Savunma Bakanları Toplantısı" düzenleniyor.

Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu da Kuveyt'teki DEAŞ'la Mücadele Uluslararası Koalisyonu Dışişleri Bakanları Toplantısı'nda bir konuşma yapacak.

KAYNAK: AA
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Demir Ersoy 1 yıl önce Şikayet Et
  Bölge de en tehlikeli şu anda ABD nin kendisidir derhal bölgeyi terk etmesi lazım
  Cevapla
 • ver mehteri 1 yıl önce Şikayet Et
  Paralar yine teröristlere gidecek bunların yalanları kıyamete kadar bitmez deaş kim abd nin ürünü değilmi artık abd ve sinsi İsraille yollar ayrılmalı
  Cevapla
 • Mahmut 1 yıl önce Şikayet Et
  artık yüzde iki deaşı hiç bitirmez bu iblisler
  Cevapla
 • bülent 1 yıl önce Şikayet Et
  bunlarda hakkaten akıl yok, vatandaşın vergilerini harcadıkları yerlere bak. onbinlerce insanı da evsiz, barksız sokakta yatıyor..
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Atatürkçülere çağrı: Erdoğan'a oy verin!
Kan donduran olay! Ayakları ve boğazından iple bağlı....