37 yıldır kayıptı... Sel suları ülkesine geri getirdi

İran’da etkili olan yağışların neden olduğu sel suları, 37 yıldır kayıp olan Iraklı askerin cesedini ülkesine sürükledi.

37 yıldır kayıptı... Sel suları ülkesine geri getirdi
37 yıldır kayıptı... Sel suları ülkesine geri getirdi
GİRİŞ 25.04.2019 06:48 GÜNCELLEME 25.04.2019 06:57
Bu Habere 12 Yorum Yapılmış

İran’ın doğusunu olumsuz etkileyen ve binlerce köyün sular altında kalmasına yol açan sel felaketi, ilginç bir olaya neden oldu. 8 yıl süren Irak-İran savaşında 1982 yılında kaybolan Iraklı asker Abdülemir Hacı Cebbar Cadiri’den 37 yıldır haber alınamadı. Irak’ı da etkileye sel suları kayıp askerin cesedini Irak’ın Misan kentine bağlı Meşrah ilçesi yakınlarına sürükledi. Boyun künyesi, kolundaki saati ve bazı eşyalarının da bulunmasıyla cesedin kayıp Cadiri’ye ait olduğu kanıtlandı. 1971 yılında Irak ordusuna katılan Cadiri’nin ülkesine geri dönen cesedi Zikar iline bağlı Fecir nahiyesinde toprağa verildi.

 

 

Irak ordusunun 1982 yılında bazı İran kentlerini işgal ettiği sırada kaybolan askerin cenazesine ulaşılmayınca kayıp olarak kabul edildi. Ailesi ondan umudunu kesti ama cenazesini memleketinde gömmek istedi. Ailenin bu dileği İran’ı basan sel suları sayesinde gerçekleştirdi.

YAZDIR
YORUMLAR 12
 • Ali 9 ay önce Şikayet Et
  Selin sebebi belli, Allah isterse; Elden gelir, Yerde gelir, Vallahi Selden getirir. İş bu insan oğlu Allahın güzel kullarından olmalı ki, ceseti yıllar sonrası ülkesine sel getirmiştir. Bu kul resmine göre mümin bir Allah rahmet etsin. İbretlik bir durumda
  Cevapla
 • uyarı 9 ay önce Şikayet Et
  İlginç bir durum
  Cevapla
 • VARTO 9 ay önce Şikayet Et
  Allahın takdiri mecrasında her şey tecelli ediyor
  Cevapla
 • çetin 9 ay önce Şikayet Et
  vatan ne demek getiren getirir
  Cevapla
 • Uzun dönem er 9 ay önce Şikayet Et
  Allah isterse olur. Allah ölümunde hayırlısını versin.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Son dakika: Güney Amerika'yı sallayan 7,7 şiddetinde deprem! Tsunami alarmı verildi
Kandilli Rasathanesi'nden son dakika açıklama: Manisa'da korkutan deprem