ABD'li komutan haddini aştı! Erdoğan'a ceza kesilmeli

Türkiye’nin Rusya’dan S-400 almasını engelleyemeyenler yine “Erdoğan’sız senaryolar”a başladı. ABD’nin Avrupa’daki eski Kara Kuvvetleri Komutanı Ben Hodges, Türkiye’nin NATO’dan çıkarılmasını isteyenlere itiraz ederken, “Erdoğan’dan sonrasını düşünerek hareket etmeliyiz” ifadelerini kullandı.

ABD'li komutan haddini aştı! Erdoğan'a ceza kesilmeli
ABD'li komutan haddini aştı! Erdoğan'a ceza kesilmeli
GİRİŞ 21.07.2019 06:40 GÜNCELLEME 21.07.2019 06:40
Bu Habere 319 Yorum Yapılmış

Türkiye'nin F-35 projesinden resmen dışlanması bile sözde müttefiklerin saldırı iştahını kesmedi. Rusya'dan alınan S-400'ler, ABD başta olmak üzere Batılı ülkelerin bu topraklardaki işbirlikçi arayışını en üst düzeye açığa çıkardı. Yeni Şafak'ın haberine göre; Küresel medya ağını yöneten İsrail lobisi, "Erdoğan sonrasına hazırlık" çağrısı yapıyor. "Türkiye'yi NATO'dan atalım" çığlığını seslendiren ittifak, Batı'ya boyun eğmeyen ve kendi çıkarlarını savunan Ankara'ya bedel ödetmek istiyor. Yaklaşan fırtına, bir 'savunma' sistemi olan ve yalnızca düşman saldırısı durumunda aktif hale gelecek S-400'lerin çok ötesinde. Genel seçimlere daha 4 yıl varken 'Erdoğan sonrası'na yönelik yürütülen hazırlıklar, 'darbe' gibi olağandışı ihtimallerin her an akılda tutulması gereğini ortaya koyuyor.

"KONGRE ERDOĞAN'A CEZASINI KESMELİ"

'Kendi yolunu çizen' Ankara'ya karşı son kampanya, ilk parti S-400 sevkiyatının başladığı 12 Temmuz sonrasında geldi. Washington'un kontrolden çıkan Türkiye'ye karşı mutlaka kapsamlı yaptırım başlatması gerektiğini savunan Wall Street Journal, yayın kurulunca kaleme alınan başmakalede şöyle yazdı: "Erdoğan sonsuza dek iktidarda kalmayacak. Ondan sonra gelecek kişi Batı düşmanlığını yeniden düşünmeli. Trump yapmasa bile Kongre Erdoğan'a ihanetinin cezasını kesmeli."

"ERDOĞAN'DAN SONRASINI DÜŞÜNELİM"

2014-2017 yılları arasında ABD ordusunun Avrupa'daki kara kuvvetlerinin komutanlığını yapan Ben Hodges da 'Erdoğan sonrası' için hazırlık çağrısı yaptı. Bir radyo programında konuşan Hodges, "Erdoğan'dan sonrasını düşünerek hareket etmeliyiz. Türk-ABD ilişkilerinin 1.0 versiyonu muhtemelen bu yaz ölecek. Türk-ABD ilişkilerinin 2.0 versiyonunu ve Erdoğan'dan sonraki hayatı düşünmeye başlamamız gerekiyor" dedi. Hodges ayrıca, S-400 alımının Türkiye'nin kurumsal kararı değil, Erdoğan'ın kişisel siyasi tercihi olduğunu savundu. "Peki ya Erdoğan yönetimde kalmaya devam ederse?" sorusuna Hodges şu cevabı verdi: "Bu büyük bir zorluk ve ciddi bir risk. Ama umuyorum ki iki taraf da yeni bir jeo-stratejik çerçeveden hareket eder. Türkiye'yi kaybetmeyi göze alamayız." 

YAZDIR
YORUMLAR 319
 • SARMISAK 4 ay önce Şikayet Et
  Zoruna gittiyse gargara yapacaksın . Yardım maksadıyla gidip , silah ve askeri yığınak yaptınız yerlerde birlikleriniz halklara verdiği zulum , baskı ve tecavüzler insanlık dışı verilen hareketlet . Sen önce git insanlık suçu işleyen askerine ceza kes . .....Ceza keselim diyen dilini koparırlar senin .İnsanlık müsvetteleri , yaratıklar ............
  Cevapla
 • yiğido 4 ay önce Şikayet Et
  ulan köpek sen kimsin de ceza kesilsin diyorsun. senden daha cesur mert komutanları olan birlidere senin gibi itlerin haddine mi<<<<<?
  Cevapla
 • hakkı karagül 4 ay önce Şikayet Et
  bu da kim,zurna gurna,sn bahcelinin dediği gibi at nallanırken kurbaa bacağını uzatırmış.
  Cevapla
 • TÜRK 4 ay önce Şikayet Et
  bunu yakalayıp ağzına biber sümek lazım
  Cevapla
 • Vanlı Kürt 4 ay önce Şikayet Et
  Ey Kafir Reisin bir işaretiyle Allah için Vatan için milyonlarca genç Kürdü Türkü Lazı Çerkezi Canını vermeye hazı bunu böyle bilesin haberın ola
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
70 Ülkenin Yeşilay’ı İstanbul’da Buluştu
Kılıçdaroğlu'nu susturacak liste! Yüzde 70'e çıktı, kilosu 46 dolar