Sosyal medyadan terör propagandasına tutuklama

Van'da, sosyal medyada terör örgütü PKK'nın propagandasını yaptıkları gerekçesiyle gözaltına alınan 2 zanlıdan biri tutuklandı

  • GİRİŞ08.04.2016 10:30
  • GÜNCELLEME08.04.2016 10:30
Sosyal medyadan terör propagandasına tutuklama

Van'ın İpekyolu ilçesinde, sosyal medya üzerinden terör örgütünün propagandasını yaptığı gerekçesiyle bir kişi tutuklandı.

İl Emniyet Müdürlüğünden yapılan açıklamada, İlçe Emniyet Müdürlüğü ekiplerince M.A. ile B.Z'nin sosyal medyadan terör örgütü PKK ile ilgili paylaşımlarda bulunduğunun tespit edildiği belirtildi.

Zanlıların, vatandaşların ihbarı üzerine yapılan çalışma sonucunda gözaltına alındığı kaydedilen açıklamada, şu ifadelere yer verildi:

"Sosyal medya üzerinde açık kaynak araştırmalarında sosyal paylaşım sitesinde, 'terör örgütü propagandası' yaptığı tespit edilen M.A. ile B.Z, 6 Nisan'da yakalanarak gözaltına alınmıştır. Zanlılar, tanzim edilen tahkikat evrakıyla aynı gün adli makamlara sevk edilmiştir. B.Z. adli kontrol kararı verilerek serbest bırakılmış, M.A. ise 'terör örgütü propagandası yapmak' suçundan tutuklanmıştır."

Açıklamada, il merkezi ve ilçelerde huzurlu, güvenli bir ortamın sürdürülmesi için çalışmaların kararlılıkla sürdürüldüğü bildirildi.

KAYNAKAA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar1

  • İkra! 1 yıl önce Şikayet Et
    Serbest bırakılan her zanlı suçlu olarak geri dönüyor lütfen bırakmayın..İdam gelmeli ki içeride birikenleri de beslemeyelim suç eğilimi olanlara da caydırıcı etkisi olur..
    Cevapla Toplam 1 beğeni
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat