Tendürek'te sıcak çatışma! İnanılmaz görüntüler

Ağrı'da Tendürek dağı Keçitepesi bölgesinde hava destekli yürütülen operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirildi. Operasyon saniye saniye kaydedildi.

 • GİRİŞ13.09.2017 13:23
 • GÜNCELLEME13.09.2017 13:55
Tendürek'te sıcak çatışma! Hepsi öldürüldü

Türk Silahlı Kuvvetleri, Ağrı Tendürek Dağı'nda PKK terör örgütüne darbe vurmaya devam ediyor. Helikopterler eşliğinde gerçekleşen operasyonda 5 terörist etkisiz hale getirilirken, operasyon saniye saniye kaydedildi. Öte yandan bölgede terör örgütünün en üst düzey sorumlusu Selahattin Kod adlı teröristin kaçmak üzereyken, örgüt üyelerince yakalanarak apar topar Kuzey Irak'a sorgulanmak için kaçırıldığı öğrenildi. 

Ağrı Tendürek Dağı bölgesinde bir grup teröristin eylem yapmak üzere bir araya geldiğini belirleyen Ağrı İl Jandarma Komutanlığı ekipleri bir hafta süre ile bölgeyi takip etti. Yapılan tespit sonucu teröristlerin Keçi Tepe Bölgesi'nde dağlık alanda bulunduğu belirlendi. Bölgeye gönderilen insansız hava araçlarının teröristlerin bulunduğu koordinatları kesin olarak belirlemesinin ardından operasyon başlatıldı.

TAMAMI ÖLDÜRÜLDÜ

Operasyonda F-16 uçaklı ve silahlı helikopterlerle hava harekatı düzenlendi. Yapılan operasyon sonrası 5 kişilik terörist grubun tamamı silah, cephane ve malzemeler ile birlikte etkisiz hale getirildi. Operasyon aralıksız devam ederken, son dönemde Ağrı ve Kars bölgesinde ağır kayıplar veren terör örgütünde moralsizlik durumunun oluştuğu öğrenildi. Bölgede terör örgütünün en üst düzey sorumlusu Selahattin Kod isimli teröristin ise kaçarken, örgüt üyelerince yakalanarak apar topar sorgulanmak üzere Kuzey Irak'a kaçırıldığı öğrenildi.

KAYNAKDHA

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Yorumlar52

 • Burdayiz. 4 ay önce Şikayet Et
  Silahları var mıydı baktınız mı :) Kılıç amcaya bir soraydınız, onlara görüntüler hemen ulaşıyor da.
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • Baba61 4 ay önce Şikayet Et
  Chp şimdi sorar. Terörist olduğundan eminmisiniz . Gidip sorfunuz mu? Sormadan mı vurdunuz. Onların İnsansız aracı yok sizin neden var. Onlar arkadaşlarımız. Onları vurmayın.
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • celik 4 ay önce Şikayet Et
  chp ve hdp cok özuluyorlar ben cok seviniyorum bir kürt olarak turkiye 2001 de ve 15 temmuzda dusman iskalinden resmen kurtulmus oldu
  Cevapla Toplam 9 beğeni
 • mrt 4 ay önce Şikayet Et
  almaya dış işleri (chp) basıl bir açıklama yapacak acaba...
  Cevapla Toplam 6 beğeni
 • Sıddık 4 ay önce Şikayet Et
  3 Yıldır etkisiz hale getirmekten yorulduk ve hala varlar.
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • fatih 4 ay önce Şikayet Et
  savaşımız kıyamete kadar
  Toplam 9 beğeni
 • TC vatandaşı 4 ay önce Şikayet Et
  Belki sen yorulmuşsundur. Biz binlerce yıldır yorulmadık, yılmayızda.
  Toplam 7 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat