Vali 'piknik yapıyorlardı' dedi mi? Açıklama geldi

Hakkari Valiliğinden, Hakkari Baro Başkanı Serdar Işık'ın, öldürülen 4 bölücü terör örgütü işbirlikçisiyle ilgili olarak yaptığı açıklamaya yalanlama geldi.

Vali 'piknik yapıyorlardı' dedi mi? Açıklama geldi
Vali 'piknik yapıyorlardı' dedi mi? Açıklama geldi
GİRİŞ 14.09.2017 14:41 GÜNCELLEME 14.09.2017 14:48

Hakkari Valiliğinden, valiliği ziyaret eden Diyarbakır, Van ve Hakkari Baro başkanlarının, Vali Cüneyit Orhan Toprak'ın adını kullanarak, SİHA ile biri ölü, 3'ü yaralı ele geçirilen 4 terör örgütü iş birlikçisinin sivil oldukları ve piknik amacıyla orada bulunduklarına ilişkin açıklamasının gerçekle bağdaşmadığı bildirildi.

BARO BAŞKANI'NIN YALANI

Valilikten yapılan açıklamada, Diyarbakır Baro Başkanı Ahmet Özmen, Van Baro Başkanı Murat Timur ve Hakkari Baro Başkanı Serdar Işık'ın, "Hakkari Valisi ile yaptığımız görüşmede yaşamını yitiren Mehmet Temel, İbrahim Sak, Musa Tarhan ve İsmail Aydın'ın aslında birer sivil vatandaş olduklarını ve o gün 'Kanireş' olarak tabir edilen mevkide piknik amacıyla bulundukları yönünde bir izlenim edindik. Çok kısa bir tarihte raporlarımızı basın aracılığıyla kamuoyuna açıklayacağız." şeklinde basın açıklaması yaparak, Vali Toprak'ın adını kullandıkları ve gerçekle bağdaşmayacak ifadelerde bulundukları belirtildi.

Özmen, Timur ve Işık ile Diyarbakır Barosu Yönetim Kurulu üyelerinden Neşet Girasun ve Nahit Eren'in, 11 Eylül'de valilikten randevu talebinde bulundukları ifade edilen açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Valiliğimizin kapısının herkese açık olması ve şeffaf yönetim anlayışı çerçevesinde valilik makamında görüşme gerçekleşmiştir. 1 Eylül 2017 Cuma günü valiliğimiz resmi sitesinde yapmış olduğumuz '2017/285' sayılı basın açıklaması doğrultusunda kendilerine bilgi verilmiş olup, yapılan görüşmede, bölücü terör örgütü iş birlikçileri Mehmet Temel (vefat etti), İbrahim Sak (tutuklu), Musa Tarhan (tutuklu) ve İsmail Aydın'ın (hastanede gözetim altında) ilimiz merkez Oğul Köyü Kanireş çeşmesi bölgesinde piknik yaptıkları izlemini doğuracak herhangi bir ifade kesinlikle kullanılmamıştır.

Bu konu hakkında 2017/285 numaralı basın açıklamamızla çelişecek ve valiliğimizi şahit göstererek verilecek beyanatların veya hazırlanacak raporların gerçekle ve Hakkari Valiliği ile bir ilgisi bulunmamaktadır."

YAZDIR
YORUMLAR 15
 • milletin avukatı 9 ay önce Şikayet Et
  Ey Vali Bey kapınızı herkese açarsanız böyle olur işte ..
  Cevapla
 • 5555 9 ay önce Şikayet Et
  yalanda son nokta piknik adı altında teröristlik
  Cevapla
 • analiz 9 ay önce Şikayet Et
  ne çok yalan söylüyoruz hemde hiç utanmamız kalmamış, hainlikte her yolu deneyen insandan herşey beklenir, birde avukat olacak bu insan müsveddeleri
  Cevapla
 • AbdulCabbar 9 ay önce Şikayet Et
  hee piknik yapıyorlar dı, yalan söylüyorsunuz bari yaratıcı olun.Zaten terörist bulana helal olsun herkes masum vatandaş anasını satayım.
  Cevapla
 • Fırat23 9 ay önce Şikayet Et
  bu haçlı köpekleri zaten ya ekmek almaya giderler ya piknik yapmaya.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cocu resmen açıklandı! İşte ilk sözleri
Teröristlerin tahrip ettiği Sur yeniden doğuyor!