Yarar: Biz Afrin'de yedi düvelle savaşıyoruz

Güvenlik politikaları uzmanı Mete Yarar, ''Gelin şuna karar verelim; biz Afrin'de PKK ile mi mücadele ediyoruz? Biz PKK'ya terör operasyonu yapıyoruz, ama yedi düvelle savaşıyoruz. İşin doğrusu bu." dedi.

Yarar: Biz Afrin'de yedi düvelle savaşıyoruz
Yarar: Biz Afrin'de yedi düvelle savaşıyoruz
GİRİŞ 10.02.2018 00:50 GÜNCELLEME 10.02.2018 00:51
Bu Habere 47 Yorum Yapılmış

AK Parti Çorlu Gençlik Kolları tarafından Çorlu Halk Eğitim Merkezi'nde düzenlenen ''Yeni Dünya Düzeninde Türkiye'' başlıklı konferansta konuşan Yarar, işi gereği pek çok ülkede bulunduğunu, birçok ordu gördüğünü anlatarak, "Onların yüzlerindeki korkuyu bilirim. Ama bizim askerlerimiz gibi hak yoluna savaşan ve mücadele eden bir ordu yok. Bizim askerimizin yüzünde hiçbir süreçte en ufak bir korku bile görmedim." dedi.

'İŞİN DOĞRUSU BU'

Zeytindalı Harekatı'na değinen Yarar, "Afrin'in alınmaması gibi bir durum yok. Mesele yalnızca Afrin değil, mesele Afrin'de sadece PKK ile uğraşmamız değil, sorun yalnızca PKK değil. Gelin şuna karar verelim; biz Afrin'de PKK ile mi mücadele ediyoruz? Biz PKK'ya terör operasyonu yapıyoruz, ama yedi düvelle savaşıyoruz. İşin doğrusu bu.'' değerlendirmesini yaptı.

Yarar, mesleğe başladığından bu yana her dönemi incelediğini belirterek, şunları anlattı:

 

 

"Birçok yeri geziyor ve görüyorum. Bugün Afrin diye konuştuğumuz yer var, ben tam o bölgede 1989'da görev yaptım. İlk görevimde, iki teğmen kura çektik ve oraya gittik. Arkadaşlar, binamız barakaydı, yağmur yağdığında yukarıdan aşağıya sular akardı. İçme suyumuzu bile taşıma ile başka yerlerden getirirdik. Altımızda yalnızca tenteli kamyonlar vardı. Benzinimiz biterdi, araçlarımız bozulurdu ve biz 30 kilometre yolu yaya olarak yürürdük. Size şu an 1989 yılını anlatıyorum. Devre arkadaşım orada 1990 yılında PKK ile girdiğimiz çatışmada şehit oldu tam Afrin'in karşısındaki noktada. Geçen gün karakola saldırıp iki askerimizi şehit ettikleri yerde şehit oldu. O dönemde birliğimize bir tane zırhlı araç getirtemedik."

Türkiye'nin bugün saygın bir ülke olarak görüldüğünü ifade eden Yarar, toplumun Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın arkasında olduğunu belirterek, "Biz, toplum olarak Sayın Cumhurbaşkanının arkasında duracağız ki bize baktıklarında nişan alacakları 80 milyon insanı görecekler." dedi.

Konferans sonunda AK Parti Gençlik Kolları tarafından, Yarar ve Elbab'da Uzman Çavuş olarak görev yapan Mehmet Kuzu'nun babası Cemil Kuzu ile Fırat Kalkanı Operasyonu'nda şehit olan Uzman Çavuş Akın Acar'ın annesi Fadime Acar'a çiçek takdim edildi.

ETİKETLER
mete yarar
YAZDIR
YORUMLAR 47
 • ... 1 yıl önce Şikayet Et
  Evet işin dogrusu
  Cevapla
 • Arif 1 yıl önce Şikayet Et
  Herkes ogrendi biz orda abd almanya israili öldürüyoruz.
  Cevapla
 • grey 1 yıl önce Şikayet Et
  yapılmadığını nereden biliyorsun.
  Cevapla
 • Artuk 1 yıl önce Şikayet Et
  Diyelim ki Avrupada ki X ülke PKK'yı destekliyor ve bu apaçık ortada, neden o ülkeye o ülkenin güvenlik güçlerine gizli operasyon düzenlenmiyor, veya o ülkenin ayrılıkçı gruplarına destek verilmiyor ? Savaş hiledir.
  Cevapla
 • ismail 1 yıl önce Şikayet Et
  Harika bir yorum.aynen öyle.ama yapmamiz gereken ABD yetkililerini ülkeye sokmamak.incirligi kapatmak.görüşmeleri azaltmak.afrini bir an önce temizlemek.
  Cevapla
 • Ne yararı var 1 yıl önce Şikayet Et
  Şu söylediğini bilmeyen mi var? Tamam askerdiniz. Binlercesinden biri idiniz. Bildiğimiz şeyleri anlatıp, sağdan soldan duyduklarınıza afilli kelimeler ekleyip krizden ekmek yemeyi bırakın
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Dolardaki dalgalanmaya emeklilik freni
Hangi ülkede benzin ne kadar?