Bu da CHP’nin Çiftlik Bank’ı

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun 6 akrabasının, Ataşehir Belediyesi'nde bankamatik memuru olduğu belirlendi.

 Bu da CHP’nin Çiftlik Bank’ı
Bu da CHP’nin Çiftlik Bank’ı
GİRİŞ 18.03.2018 08:01 GÜNCELLEME 18.03.2018 08:01
Bu Habere 37 Yorum Yapılmış

İddialara göre; İçişleri Bakanlığı'nca yolsuzluk ve rüşvet soruşturmasında görevinden uzaklaştırılan CHP'li Ataşehir Belediye Başkanı Battal İlgezdi döneminde; Kılıçdaroğlu'nun akrabaları olduğu öne sürülen Bülent, Can, Eren, Erhan, Gamze ve Yüksel Karabulut 2007'de Ataşehir'de kurulan "Uzmanlar Bilişim Temizlik" adlı şirket üzerinden Ataşehir Belediyesi'nde çalıştı, işe gitmeden maaş aldı. Kılıçdaroğlu, "Karabulut soyadı neden Kılıçdaroğlu olarak değiştirildi?" sorusuna "Dedemle kardeşi, onların çocukları bizler, çok sayıda Karabulut var ailede. 7 Hüseyin Karabulut, 8 Hasan Karabulut gibi. Rahmetli babam soyadını değiştirdi. Aileden tepki gelmedi. Siyasete atılınca 'Vay efendim soyadını değiştirdi' dendi. Babam değiştirdiği için bizimki de otomatik olarak değişiyor" demişti.

SSK'DAKİ SENARYO

Kılıçdaroğlu, yeğenleri ve kuzenleri de dahil 70 akrabasını hiçbir sınava gerek duymadan genel müdürlüğünü yaptığı dönemde SSK'da işe başlatmıştı. Öte yandan CHP Ataşehir İlçe Başkanlığı'nda görev yapan bazı isimlerin de Uzmanlar Bilişim Temizlik şirketi üzerinden belediyede çalıştığı ve birçoğunun işe gelmeden maaş aldığı tespit edildi. Ataşehir Belediyesi tarafından yapılan açıklamada "Belediyemiz bünyesinde çalışan personelimizin hangi siyasi görüş veya partiden olduğu hiçbir zaman sorgulanmamıştır" denildi. Açıklamada belediyede işe gelmeden maaş alan personel olmadığı öne sürüldü.

BELEDİYE DEĞİL, ADETA AİLE ŞİRKETİ

 

 

İşte Ataşehir Belediyesi'ndeki bazı bağlantılar:

- Battal İlgezdi'nin akrabaları olduğu iddia edilen Barış İlgezdi, İlker İlgezdi ve Cem Özgür Özdemir ile milletvekili eşi Gamze Akkuş İlgezdi'nin yakını Oğuz Kaçmaz belediyede çalıştı.

- CHP'li vekil Gürsel Tekin'in kardeşi Cevdet Tekin'in kızı Nevin Tekin belediyede Uzmanlar Bilişim Temizlik adlı şirket üzerinden çalışıyor.

- CHP Ataşehir İlçe Teşkilatı'ndan; başkan yardımcıları Ertuğrul Baysal, Ömür Karabey, Ali Yeğin, Haydar Saraçoğlu, gençlik kolları başkanı Alican Aykaç, kadın kolları başkanı Hamiyet Ardıbatan, sekreter Celal Yalçın, yönetici Metin Çakır, yedek üyeler Mesude Nasuhbeyoğlu ve Sercan Öztürk, Ferhatpaşa temsilcisi Susan Yangır, CHP Ataşehir İlçe Başkanı Hakkı Altınkaynak'ın yakını Yıldız Altınkaynak ile CHP Ümraniye ve Sancaktepe Gençlik Kolları'ndan Mertcan Arslan ve Ahmet Ekrem Demirkol'un "bankamatik memur" olduğu öne sürüldü.

- Battal İlgezdi'nin yeğeni Özkan Kınalı'nın yaptığı Oda Kule 1-2'nin arsa ortaklarından Mehmet Karaköse'nin oğlu Evren Karaköse uzun yıllar Ataşehir Belediyesi'ne gelmeden maaş aldı. 6 aydır aktif çalışıyor. Eşi Gültaze Karaköse de 2009-2014 yıllarında CHP Ümraniye Belediye Meclis Üyesi'ydi.

- 2014 muhtar adayı İsa Günalan, eski Yenisahra Muhtarı Şeref Uzun, YARSAV Başkan Yardımcısı Hüseyin Köse'nin kardeşi Osman Selçuk Köse, eski Yargıtay üyesi Ah. Ceylani Tuğrul'un yakını M. Akif Tuğrul.

- 1 Mayıs 2013'te molotof atarken kafasına biber gazı kapsülü değince komaya giren Dilan Alp de sadece cuma günleri belediyeye gidip maaş alıyor. Alp, Kılıçdaroğlu'nun talimatıyla özel üniversitede okutuluyor.

SABAH

YAZDIR
YORUMLAR 37
 • selam 1 yıl önce Şikayet Et
  İBB de kaç tane Bankamatik memuru var acaba !!! araştırdınız mı ?
  Cevapla
 • 37.kureli. 1 yıl önce Şikayet Et
  Zıkkım.haram.olsun.
  Cevapla
 • Merhaba 1 yıl önce Şikayet Et
  İnanın ; kim eline yetki alıyorsa "salla başını , al maaş ını " kuralı işler . Kamuda çalışan işçileri özel sektörde çalıştır , bir ay dayanamaz .
  Cevapla
 • Eyt 1 yıl önce Şikayet Et
  Zaten emeklilik günü gelip emekliye niye ayrılmiyor lar.
  Cevapla
 • Kenan... 1 yıl önce Şikayet Et
  CHP nin çiftlik banktan daha önemli iyi niyetle yardım amaçlı gönderilen Hindistan Müslümanlarının gönderdiği paralar ile kurulan, ganimet sermayeli Türkiye iş Bankası var. En azından çiftlik bank mağdurları kat kat kazanmak uğruna gönüllü verdiler bu paraları. Ya iş bankasının kuruluş sermayesinin sebebi o masum insanların ahı ve hakları nasıl ödenecek. O paraya ihtiyaç varken, banka kurup birde bankaya hissedar olmak, bunlardan birtane vicdan sahibi çıkıp demiyor ki bu haksızlığın adaletsizliğin birde öbür tarafı var.
  Cevapla
 • Kenan 1 yıl önce Şikayet Et
  Bunların sağı solu ortası yok hepsi aynı zihniyette.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Bahçeli çok sert çıktı: Gelin de görelim!
Binali Yıldırım: İstanbul'u dünyanın yıldızı yapacağız