Bakan'dan çok önemli 'Gülen' açıklaması!

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, terörist elebaşı Fetullah Gülen'in iadesi ile ilgili, ''Önemli gelişmeler yaşanıyor, olumlu bir sonuç bekliyoruz.'' dedi.

GİRİŞ 20.12.2018 11:18 GÜNCELLEME 20.12.2018 11:32
Bu Habere 5 Yorum Yapılmış

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül'ün açıklamalarından satır başları:

Çok yoğun temaslar da oldu, sayın Cumhurbaşkanımızın, sayın Dışişleri bakanımızın. Türkiye'nin tezlerinin hatırlatılması manasında çok önemli görüyoruz.

 

 

FETÖ elebaşı Gülen'in iadesiyle ilgili olumlu bir gelişme bekliyoruz. Olması gereken bu. Yargının talebiyle iadesi istenmiş bir örgüt ele başının, elbette yapması gereken iade etmesidir.

Bu konularda ABD de açtığı soruşturmalar, orada sürdürdüğü soruşturmalar çerçevesinde bilgi talebi oluyor. Yargı makamları elde ettiği bilgileri iletiyorlar. Tüm bu süreçlerde bitmiş, olumsuz sonuçlanmış bir süreç değil. Olumlu sonuçlanması gereken süreci takip ediyoruz. Ve burada FETÖ elebaşının, örgütün elebaşlarının, yönetici kadrolarının iadelerinin yerine gelmesini bekliyoruz. Türkiye iadesi konusunda olumlu bir sonuç bekliyoruz.

 

 

ABD kendi içerisinde hem savcılık, hem FBI anlamında soruşturmalarını yürütüyor. Bunlar önemli gelişmeler. Anlaşma kapsamında ABD'nin bilgi talepleri oluyor. Bu her iki ülkenin kullandığı bir yöntem.

YORUMLAR 5
 • ali yıldız 11 ay önce Şikayet Et
  son kullanma tarihi bittiyse belki
  Cevapla
 • HamidiyeSüvarisi 11 ay önce Şikayet Et
  Kafir abdye güven olmaz.
  Cevapla
 • Kemal 11 ay önce Şikayet Et
  Alın artık şu patlıcan burunluyu yaw..
  Cevapla
 • ihsan 11 ay önce Şikayet Et
  abd kendi örgütü fetö yü vermez foyası açığa çıkmasın diye
  Cevapla
 • izmir-dobracı 11 ay önce Şikayet Et
  öcalanı bize verdiler ne oldu kurşun geçirmez camlarda yargıladık 2 oda bir kolidor klimalı-tv ve bilgisayarlı yerde kalıyor.yabd bize verirken kılına zarar gelmeyecek sözünü ve garantisini aldıktan sonra verdi.300 civarı personel-sağlık-yakacak-yemek masrafı yıllık 600 milyon tl gülen gelirse aynısı olacak
  Cevapla
DİĞER HABERLER
16 Aralık 2019 Günün Önemli Gelişmeleri
Son Dakika Haberi: Dalaman'dan havalanan İHA KKTC'ye ulaştı