Suriye için kritik hafta

Bu hafta Suriye için kritik öneme sahip. ABD'nin Suriye'den birliklerini çekme kararı sonrası Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 23 Ocak’ta Rusya’da Devlet Başkanı Vladimir Putin'le görüşecek.

Suriye için kritik hafta
Suriye için kritik hafta
GİRİŞ 21.01.2019 06:25 GÜNCELLEME 21.01.2019 06:26
Bu Habere 4 Yorum Yapılmış

Görüşme, bölgede atılacak adımlar konusunda büyük önem taşıyor. Fırat’ın doğusunda varlık gösteren terör örgütleri PYD ve DEAŞ'la mücadele de görüşmede ele alınacak. “Türkiye sınırında güvenli bölge oluşturma” fikri de Putin'le görüşülecek. Terör örgütleri ile mücadeledeki kararlılığın bir kez daha yineleneceği toplantında, sınırların korunması için her adımın atılabileceği vurgulanacak.

 

 

İDLİB VE HTŞ MASADA

İki liderin ele alacağı bir diğer başlık ise İdlib. Soçi mutabakatı kapsamında İdlib’de muhalif gruplar ile rejim arasında oluşturulan güvenli bölgeye yönelik ihlal ve tehditler ayrıntılı şekilde ele alınacak.Toplantıda, son dönemde terör örgütü HTŞ ile bölgedeki diğer muhalif gruplar arasında yaşanan çatışmaların da değerlendirilecek.

 

 

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
ETİKETLER
rusya Erdoğan suriye
YAZDIR
YORUMLAR 4
 • Nedim 8 ay önce Şikayet Et
  Gittin mi İlk sorun putine,sen bize düşmanmısın diye sor,nasıl senin askerin pdy devriye gezer?abd veya Rusya ikisinede güven me.hem 4,5 milyon suriyeli Türkiye de var gönder gitsinler kendi memleketleri için savaşsınlar niye benim ASKERİM ölecek orda?
  Cevapla
 • memmet 8 ay önce Şikayet Et
  Bu güvenli bölge abd tuzağıdır yeni oyunlar için zaman kazanma hamlesidir yazın bir kenara
  Cevapla
 • Kütahyalı 8 ay önce Şikayet Et
  İbrahiiim, bu Ruslar bizi sataaar! Demedi deme İbrahiiimm!
  Cevapla
 • Erdalsilo 8 ay önce Şikayet Et
  Seçimden önce süriyeye girmeyin
  Cevapla
DİĞER HABERLER
Tarihin en acı ve etkileyici fotoğrafları
O ünlülerin hayatını bu diziler değiştirdi!