3 ayda 20 toplantı! Bu paranın kaynağı nereden geliyor

Emeklilikte yaşa takılan (EYT) vatandaşların sesini duyurmak iddiasıyla kurulan EYT SYDD (Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği) CHP’nin istismar alanına dönüştü. 3 ayda 20 toplantı düzenleyen derneğin salonlara ödediği paranın kaynağı belirsiz. CHP’li belediyeler derneğe gayri resmi salon verirken toplantılara ulaşım da sağladı. Ulaşılan belediyelerin bazıları ücretsiz hizmeti kabul ederken bazıları açıklama yapmadı.

3 ayda 20 toplantı! Bu paranın kaynağı nereden geliyor
3 ayda 20 toplantı! Bu paranın kaynağı nereden geliyor
GİRİŞ 12.02.2019 06:19 GÜNCELLEME 12.02.2019 10:06
Bu Habere 165 Yorum Yapılmış

Emeklilikte yaşa takılan on binlerin haklarını savunma iddiasıyla kurulan Emeklilikte Yaşa Takılanlar Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği (EYT SYDD), CHP’nin istismar alanına dönüştü. Son 4 ay içerisinde onlarca toplantı düzenleyen derneğin ev sahibi daha çok CHP’li belediyeler oldu. Para ödenerek kiralanan salonlar için kaynağın nereden bulunduğu ise merak konusu.

 

 

İYİ PARTİ-CHP İTTİFAKI SALONDA

EYT SYDD, önceki gün Ankara’da bir gösteri organize etti. Önce Anıtkabir’e giden katılımcılar, ardından Yeni Mahalle’deki Nazım Hikmet Kültür Merkezi’nde bir araya geldi. Buradaki program, emeklilikte yaşa takılanlardan daha çok CHP ve İYİ Partililerin gövde gösterisine dönüştü.

 

 

20 İLDE GÖSTERİ DÜZENLEDİLER

EYT SYDD, seçimlere sayılı günler kala toplantı sayısını arttırdı. Son 3 ay içerisinde 20’ye yakın il ve çok sayıda ilçede toplantı düzenleyen derneğe CHP açıktan destek oldu. CHP’li belediyeler, derneğin organizasyonlarına ya ücretsiz ya da yarı fiyatla yer tahsis etti. Taşıma konusunda da araçlarıyla yardımcı olan CHP’liler, gençlik kolları vasıtasıyla da katılım sağladı.

MEKANLAR HEP AYNI

Derneğin son toplantısı Ankara’da CHP’li Yeni Mahalle Belediyesi’ne ait Nazım Hikmet Kongre Merkezi’nde yapıldı. Yetkililerden aldığımız bilgiye göre, derneğe yüzde 50 indirim yapıldı. Başvurumuz üzerine 1600 kişilik toplantı için 7 bin 670 lira fiyat veren kongre merkezinin, 10 bin kişilik organizasyon düzenleyen dernekten ne kadar ücret aldığı merak konusu oldu. Derneğin, İstanbul Beşiktaş, Adana Seyhan, Aydın Söke, Tekirdağ Çerkezköy, Burdur, İzmir ve Bursa Nilüfer’de düzenlediği buluşmalarda da mekan hep CHP’li belediyelerin tesisleri. Belediyelerin bir çoğunu arayarak toplantılardan ücret alınıp alınmadığını sorduk, kimi belediye dernek olduğu için ücret almadığını beyan etti, kimi belediyeler açıklama yapmaktan kaçındı. Bilgi almak için derneğin internet sitesinde yer alan numarayı aradığımızda numaranın kullanılmadığı uyarısı ile karşılaştık.

KAYNAK NEREDEN

Dernek bazı toplantılarını doğrudan yer kiralayarak yaptı. Kırşehir’deki toplantı Şehr-i Gül Düğün Salonu’nda gerçekleştirildi. Salona müşteri gibi başvurup 300 kişilik yemekli toplantı organize edeceğimizi söylediğimizde karşımıza 30 bin lira fiyat çıktı. Daha sonra “EYT'lilerden ne kadar aldınız?” sorusuna ise “Aldık birşeyler” cevabı verildi. Buna benzer toplantılar düzenleyen derneğin kaynağı nereden bulduğu merak konusu oldu.

KAYNAK: YENİ ŞAFAK
YAZDIR
YORUMLAR 165
 • Adalet 8 ay önce Şikayet Et
  ayıptır günahtır bu insanlar bu memleketin insanları ve hakları alınmış bu insanlara sahip çıkacağınıza onları düşmanlaştırmaya çalışıyorsunuz hiç mi Allah korkusu yok sizde yuh be bu kuşkuculuğun onda birini bu yasayı çıkarmayanlara yapsaydınız ama başınıza gelecekleri düşününce tırsıyorsunuz değil mi ? Ama Allah ın sopası yok elbet bir gün hak adalet yerini bulacak
  Cevapla
 • Garib 8 ay önce Şikayet Et
  Eyt sorun olmaktan çıkmalı
  Cevapla
 • hasan 8 ay önce Şikayet Et
  siz sahip çıkında eytlilere o zaman salon salon dolaşmasınlar bu halk ezilenlerin yanında kim varsa onunla beraberdir
  Cevapla
 • Eyt magdur 8 ay önce Şikayet Et
  eyt yastan dolayi kimse is vermiyor insanlar magdur
  Cevapla
 • Anıtkabir 8 ay önce Şikayet Et
  Atadan erken emeklilik istemişler.Atatürk gelse sizi kovardı huzurdan.daha çok çalışmalıyız
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Mevlüt Çavuşoğlu, Kanal 7'de Mehmet Acet'in konuğu oluyor
Son dakika haberi: Erdoğan'dan 120 saat uyarısı