Başkent Ankara'da kar tatili var mı?

Türkiye'yi etkisi altına alan ve bazı illerde eğitime bir günlük ara verdiren kar yağışı Ankara'da da eğitime ara verdirecek mi?

Başkent Ankara'da kar tatili var mı?
Başkent Ankara'da kar tatili var mı?
GİRİŞ 28.12.2008 20:08 GÜNCELLEME 28.12.2008 20:08

Ankara Valisi Kemal Önal, olumsuz hava koşullarının eğitim-öğretimde aksaklığa neden olmayacağını belirterek, ''İlk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime kar yağışı nedeniyle yarın ara verilmiyor'' dedi. 

Kemal Önal, AA muhabirine yaptığı açıklamada, Devlet Meteoroloji İşleri Genel Müdürlüğü ile sürekli irtibat durumunda olduklarını söyledi.

Hava durumu hakkında uzmanlardan bilgi aldıklarını ifade eden Önal, kar yağışının gece yarısına dek süreceğini, ancak eğitim ve öğretimde aksaklığa yol açacak bir durumun oluşmadığını ifade eden Önal, ''İlk ve orta dereceli okullarda eğitim ve öğretime kar nedeniyle yarın ara verilmiyor'' dedi.

Okul taşıtlarından gerekli donanıma sahip biçimde trafiğe çıkmalarını isteyen Önal, özellikle buzlanmaya karşı dikkatli seyretmeleri konusunda sürücüleri uyardı.

HAYMANA VE POLATLI'DA OKULLAR TATİL

HAYMANA:

Ankara'nın Haymana ilçesindeki yoğun kar yağışı nedeniyle yarın eğitim ve öğretime ara verildi. POLATLI:

Ankara'nın Polatlı ilçesindeki yoğun kar yağışı nedeniyle ilköğretim ve liselerde yarın eğitim ve öğretime ara verildi.

Alınan bilgiye göre, yoğun kar yağışının sürmesi nedeniyle Haymana'nın ilçe merkezi ve köylerinde yarın eğitime ara verilmesi kararlaştırıldı.

Kar yağışı nedeniyle köy yollarının ulaşıma kapandığı, yağışın etkisini yitirmesinin ardından kapalı yolların açılacağı bildirildi.

 

Polatlı Kaymakamı Hüseyin Eker, yaptığı açıklamada, yoğun kar yağışının sürmesinin beklendiğini, bu nedenle Polatlı merkez ve köylerindeki tüm ilköğretim okulları ve liselerde yarın eğitime ara verilmesinin kararlaştırıldığını söyledi.

YAZDIR
YORUMLAR 54
 • Gulseda 2 yıl önce Şikayet Et
  Bugün okul var mi ben oglenciyim okula gitmek istiyorum
  Cevapla
 • atakan batikent ankara 3 yıl önce Şikayet Et
  Valim okullari tatail edin yarin yab
  Cevapla
 • fatih melih 3 yıl önce Şikayet Et
  Sayın vali yarın tatil yapın ya.
  Cevapla
 • etimesgut ankara 3 yıl önce Şikayet Et
  yarın tatil istiyoruz sayın vali
  Cevapla
 • muharrem ankara 3 yıl önce Şikayet Et
  sayın valim bu kışta okul olurmu yollar buz öğrenciler okula giderken kayıp düşüyorlar durumu olmayıp eldiveni ve atkısı olmayıp dona dona giden yetimler var biraz insaf
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Cumhurbaşkanı Erdoğan Ataşehir'de konuşuyor
Seçim çalışması yürüten AK Partililere saldırı!