Tuzla Organize Sanayi'de büyük yangın

Tuzla Organize Sanayi Bölgesi'nde yangın çıktı. Bölgeye çok sayıda itfaiye ekibi sevk edildi...Yangın kontrol altına alınarak söndürüldü.

GİRİŞ 06.02.2013 14:52 GÜNCELLEME 07.02.2013 02:23

Olay yerine varan ilk itfaiye ekibinin havadan da müdahale edilmesi için destek istedi...

Sanayi bölgesindeki bir boya fabrikasındaki yangında yaralıların da olduğu ifade ediliyor. Metrelerce yükselen alevler kontrol altına alınamazken, dumanlar kilometrelerce uzaklıktan görülebiliyor.

Anadolu yakasındaki birçok itfaiye grubunun müdahale ettiği alevler, rüzgarın da etkisiyle büyüdü. Alevler, yanan fabrikanın yanında bulunan binaya sıçradı.

Bu arada, yangına henüz havadan müdahale yapılmaması dikkat çekti.

Tuzla Kimyacılar Sanayi Sitesi'ndeki 'Fasa' isimli boya fabrikasında çıkan yangın, yan binaya sıçradı.

Kızılay, 2 öncü araçla 4 afet uzmanını bölgeye gönderdi

 Türk Kızılayı Tuzla'da boya fabrikasında çıkan yangını söndürme çalışmalarına destek sağlamak üzere 2 öncü araçla 4 afet uzmanını bölgeye gönderdi.

Kızılay'dan yapılan yazılı açıklamada, İstanbul Tuzla'da organize sanayi bölgesinde faaliyet gösteren bir boya fabrikasında yangın çıktığı, olay yerine çok sayıda itfaiye ve sağlık ekibi gönderildiği belirtildi.

Açıklamada, Türk Kızılayı Tuzla Şubesi ve Marmara Afet Operasyon Merkezi'nden 2 öncü araçla olay yerine ulaşan 4 afet uzmanının ihtiyaç tespit çalışmalarına başladığı, bölgede çalışma yapan görevlilere destek sağlamak için de bir ikram aracının olay yerine sevk edildiği belirtildi.

Yangın kontrol altına alınarak söndürüldü

Tepeören bölgesinde bulunan İstanbul Boya ve Vernikçileri Toplu İşyeri Sanayi Sitesi'ndeki ''Fasa Kimya'' adlı iş yerinde çıkan yangın, itfaiyenin yoğun çabası sonucu kontrol altına alındı.

Yangın daha sonra tamamen söndürüldü.

Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet, olay yerinde gazetecilere yaptığı açıklamada, yangının, statik elektriklenmeden çıktığının tahmin edildiğini söyledi.

''Fasa Kimya'' adlı iş yerinde çıkan yangının, itfaiyenin 1.5 saatlik yoğun çalışmasının ardından kontrol altına alınarak söndürüldüğünü kaydeden Heybet, 'Böylesine büyük bir yangında en büyük tesellimiz, can kaybı olmaması'' dedi.

Heybet, bir itfaiye erinin yangın sırasında hafif yaralandığını ve olay yerindeki sağlık ekibinin müdahalesinden sonra görevine geri döndüğünü aktardı.

Yangında ''Fasa Kimya'' adlı iş yeri tamamen kullanılamaz hale gelirken, bitişiğindeki iki fabrikada da alevlerin sıçraması sonucu maddi hasar meydana geldi.

YORUMLAR 2
  • Ahmet Gül 5 yıl önce Şikayet Et
    onu bunu bilmem sanayimiz bilerek birileri tarafından yakılıyor.!. birkaç hafta geçmiyorki bir yerde fabrikamız yanmasın, tavsiyenm ; iş sahipleri alacakları işçileri denetleyip soruşturup işe almalıdır .!
    Cevapla
  • mehmet arslan 5 yıl önce Şikayet Et
    çevreyi kirletme cezası. özelikle kimyasal yangınlardan sonra bu iş yerlerine yüksek miktarda çevreyi kirletme cezası verilmeli. çok zehirli gazları yüksek miktarda atmosfere yayıyorlar. özellikle dikkatli olmaları gerektiğini anlarlar böylece.
    Cevapla
DİĞER HABERLER
İnce açıkladı: İptal edersek kusura bakmayın
Afrin'de sağ yakalanmıştı, tek tek itiraf etti