Heredot Cevdet geri döndü! İşte ilk video

Kendine has hikâye anlatıcılığı ile insanların merak ettiği konulara eğlenceli ama bir o kadar öğretici cevaplarıyla yedinden aramızda…

GİRİŞ 01.04.2017 20:21 GÜNCELLEME 01.04.2017 20:22
Bu Habere 46 Yorum Yapılmış

Heredot Cevdet, bu kez ülke gündemindeki en önemli konuyu, Referandum’u anlatıyor.

İnsanların aklına takılanları, merak ettiklerini madde madde açıklıyor. Bunu yaparken izleyenleri çokça güldürüp, bolca düşündürüyor…

GÖNÜLLÜ OLARAK 10 VİDEO ÇEKTİ

Bugün ülke gündeminin en önemli konusu olan referandum konusunda insanların kafalarından birçok soru var. Heredot Cevdet bu sorulara kayıtsız kalmıyor ve halkın sorularını onlara eski bir dost sıcaklığında ve samimiyetinde cevaplıyor.

On bölüm olarak çekilen proje gönüllü olarak hazırlandı.

Projede şu konular yer alıyor; ‘Tek adamlık-diktatörlük mü geliyor? 18 yaşındaki gençten vekil olur mu?, Neden 600 milletvekili?, Yargının tarafsız olması neden önemli?, Seçimlerin 5 yılda bir yapılmasının faydası ne?, Yönetimin tek elde toplanması iyi bir şey mi?, Askeri mahkemeler neden kaldırılıyor?, Partili cumhurbaşkanı tarafsız olur mu?, Devletin bütçesini kim yapacak?, Rejim mi değişiyor, ne oluyor?’

ASLAN KÜKREDİ BİR KERE!

Videoya "aslan kükredi bir kere! Aslan, aslan olarak kalmalı" diyerek başlayan Heredot Cevdet'in ilk bölümünde vekillik yaş sınırının 18'e indirilmesi konusu yer alıyor.

İşte ilk bölüm:

ETİKETLER
referandum mevzusu
YAZDIR
YORUMLAR 46
 • Yani 2 yıl önce Şikayet Et
  Sanki meclisdeki yasli vekillerin hepsi cok akilli ve tecrübeli.ha kavgayi hakareti cok iyi biliyorlar o kesin, genler onlardan daha agirbasli ve efendi ve caliskan olur bence.
  Cevapla
 • Kahtalı 2 yıl önce Şikayet Et
  Ben kendini yetiştirmiş genç bir siyasetçiyi yetenekli bir genç futbolcuya benzetiyorum. ülkenin siyasetine ve geleceğine iyi bir yatırım olabilir.
  Cevapla
 • ömer . 2 yıl önce Şikayet Et
  ben de sizinle aynı fikideyim
  Cevapla
 • Misafir 2 yıl önce Şikayet Et
  Ülkemde IQ su yüksek binlerce gencimiz var. Sanki siyasi partiler 18 yaşına giren tüm gençleri millet vekili yapılacak anlayışı yayılmak isteniyor. Bir siyasi parti zeki ve kendi siyasi görüşünde olan başarılı gençleri neden bünyesine katmasın ki. 20 yaşında büyük bir şirketin yöneticisi 25 yaşında fabrikatör olabiliyorsa bir genç, demek ki bu yaşlarda devleti için de çalışabilir. Acizane fikrimce.
  Cevapla
 • vatandas 2 yıl önce Şikayet Et
  milletvekili olanlarin zekasımı yüksek yani tam bir saçmalık paran varsa ben seni yapayım vekil.
  Cevapla
 • Bayram DEMİR 2 yıl önce Şikayet Et
  Çok güzel anlatmış. Tabii 18 yaş deyince hepimiz. Yeni sisteme göre 600 millet vekilinin tamamı 18 yaşında olacak gibi düşünüyoruz. Bu kadar millet vekilinin içinde belki bir belki de en fazla 10 kişi. Yaşlı kurtlardan yavru kurtlara anca bu kadar yer kalır. Bu da meclise farklılık katar.
  Cevapla
 • vanliyam 2 yıl önce Şikayet Et
  cok guzel olmus
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Can Ataklı yine sokak ağzıyla konuştu: Cumhurbaşkanı Erdoğan'a karşı hadsiz ifadeler
Son dakika haberi: Ankara'da koronavirüs alarmı: İran uçağı acil iniş yaptı, karantina kararı!