Davutoğlu: O çukurdan çıkamayakcaklar

Ahmet Davutoğlu, "Milletin değişik unsurları arasında ihtilaf ortaya çıkarabilmek için bu siyaseti takip edenler bunun içinde kaldılar ve bir daha o çukurdan çıkamayacaklar" dedi

GİRİŞ 19.05.2017 19:57 GÜNCELLEME 20.05.2017 11:44

Eski Başbakan ve Konya Milletvekili Ahmet Davutoğlu, "Milletin değişik unsurları arasında ihtilaf ortaya çıkarabilmek için bu siyaseti takip edenler bunun içinde kaldılar ve bir daha o çukurdan çıkamayacaklar." dedi.

Konya Sivil Toplum Kuruluşları Platformu'nca Mardin'de düzenlenen 14. Ufuk Turu toplantıları için Mardin'de bulunan Davutoğlu, valilik ziyaretinin ardından, AK Parti Mardin İl Başkanlığına geçti.

Davutoğlu, burada partililere hitaben yaptığı konuşmada, Mardin'e her gelişinde huzur bulduğunu söyledi.

Mardin'in Türkiye için büyük önem taşıdığını belirten Davutoğlu, "7 bin yıl önce, 7 kültürün yaşandığı bir şehir. Bugünde Türkiye'nin en güzel renklerini içerisinde barındırıyor." ifadesini kullandı.

Türkiye'nin güvenliği açısından Mardin'in ihmal edilemeyecek illerin başında geldiğini dile getiren Davutoğlu, terörle mücadelenin başarıyla sürdüğünü vurguladı.

"Milletin değişik unsurları arasında ihtilaf ortaya çıkarabilmek için bu siyaseti takip edenler bunun içinde kaldılar ve bir daha o çukurdan çıkamayacaklar." diyen Davutoğlu, şu değerlendirmeyi yaptı: 

"Terörle mücadele konusunda başlatılan çabalarda gelinen noktada herhalde bütün Mardinliler memnundur, bütün bölge memnudur. Çünkü Nusaybin ve Derik'te çukur siyaseti yapan terör örgütünün bu siyaseti tümüyle çökmüştür. Terör örgütünün girdiği yerde ot bitmez. Şiddetin ve terörün olduğu yerde muhabbet olmaz."

"Etnik bölücülük gömleğini yırtıp atalım"

Mardin'in AK Parti davası açısında önemli olduğunun altını çizen Davutoğlu, "AK Parti davası açısında da Mardin önemlidir. Çünkü AK Parti, bütün bu renkleri buluşturan yegane siyasi adrestir. AK Parti hareketi Mardin'de kuvvetli olmalı ki bölgeye ve Türkiye'ye biçilmek istenen etnik bölücülük gömleğini, yırtıp atalım. AK Parti'nin Mardin'de güçlü olması demek, Doğu ve Güneydoğu'da, Türkiye'de güçlü olması demektir." diye konuştu.

Davutoğlu, birlik ve beraberliğin önemine işaret ederek, "Beraberliğimizi muhafaza edeceğiz. Kim nasıl, ne şekilde bir yol takip ederse etsin aramızda herhangi bir ayrımcılığa sebebiyet veremeyecek. Birliği ve beraberliği temin edersek, Allah'ın izniyle bu topraklarda herhangi olumsuz ayrımcı, bölücü politikanın girmesi mümkün olmaz." dedi.

YAZDIR
YORUMLAR 11
 • Ismet Yazıci 11 ay önce Şikayet Et
  Hüsnüniyet iyi neticeler doğurmuştur. Zati alinizden iyi neticeler bekliyoruz.
  Cevapla
 • birisi 11 ay önce Şikayet Et
  Sn Davutoğlu baştayken yapılan yanlış siyasetlerden sadece birisidir Suriye meselesi.
  Cevapla
 • konyalı 11 ay önce Şikayet Et
  neden suriyeyi hocamı işgal etti
  Cevapla
 • basir 11 ay önce Şikayet Et
  yeni sistemde hocada yer alacak sayin gulde yer alacak
  Cevapla
 • memet 11 ay önce Şikayet Et
  çok kırdın bizi ama çok şükür döndün bu ülke için gerekirse canımızı hiç düşünmeden veririz senide oyle görüyorduk bir baktık sende adamın biri gibi toplantılara gelmez oldun biz başbakanlıktan ayrılırken o can verici konuşmayı yapan hocamı istiyoruz bizler elimizi değil kendimizi taşın altına koyanlardaniz
  Cevapla
 • memedturk 11 ay önce Şikayet Et
  Hocam böyle her zaman konuşsanız, iki kelam etseniz ve etseydiniz. Sanki konuşma yasağı var gibi. Zor zamanda bile sustunuz.
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
Erdoğan'dan MHP ile ortak miting açıklaması
Kırmızı listedeki terörist öldürüldü