Bakan Eroğlu’ndan bayram tatili açıklaması

Zonguldak Valiliğinde basın toplantısı düzenleyen Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, gazetecilerin Kurban Bayramı tatiline ilişkin sorularını yanıtladı.

GİRİŞ 12.08.2017 14:55 GÜNCELLEME 12.08.2017 15:15

Orman ve Su İşleri Bakanı Prof. Dr. Veysel Eroğlu, Zonguldak’ta yapımı tamamlanan 12 tesisin toplu açılış töreni için sabah erken saatlerde kente geldi. İlk olarak Zonguldak Valisi Ahmet Çınar’ı makamında ziyaret eden Eroğlu’na bakanlığa bağlı genel müdürler, AK Parti Zonguldak Milletvekillerinin yanı sıra daire başkanları ve belediye başkanları da eşlik etti. Ardından Zonguldak’taki yatırımlara değinen Eroğlu, düzenlediği basın toplantısında bakanlığın yatırımlarını anlattı.

Meteoroloji Genel Müdürlüğünce yapılan uygulamayı anlatan Bakan Eroğlu, "Sizlerden istirhamım şu meteoroloji radarından cep telefonuna yükleyebilirsiniz. Basın mensupları Allah aşkına şunu vatandaşlara duyurun. Siz sadece köpeğin insanı ısırdığını haber yapmayın veya insanın köpeği ısırdığını. Bu güzel haberleri de yapın. Siz böyle enteresan haberler peşindesiniz. mgm.gov.tr adresinden cep telefonlarınıza meterolojiye ait uygulama var. Buradan yağış durumu, radar görüntüleri, tahmin bilgileri yer alıyor. Uydu görüntüleri var. Para istemiyoruz, parasız. İsterseniz deniz tahminleri, dalga yükseklikleri, kar yağarsa kar yükseklikleri. İsterseniz meteorolojinin sesi radyosunu dinleyebilirsiniz. Saat başında hava durumu mevcut. Bu büyük bir teknoloji. Şu anda 6 ülkede olan teknoloji bizde var. Dünyanın en ileri tahmin sistemleri" diye konuştu.

10 GÜNLÜK TATİLE "HÜKÜMET KARAR VERECEK" AÇIKLAMASI

Gazetecilerin Kurban Bayramı tatili süresine ilişkin sorularını yanıtlayan Bakan Eroğlu, 10 günlük tatile kendisinin olumlu oy kullanacağını ifade etti. Büyükşehirlerde yaşayan vatandaşların köylerine giderek akraba ziyaretleri yaptığını da hatırlatan Veysel Eroğlu, "Benim düşüncemi soruyorsanız (bayram tatili ile ilgili) müspet oy kullanacağım. Ama şunu ifade edeyim. Bakın kurban çok önemli. İstanbul’da, Ankara’da Anadolu’nun her yerinden insan var. Sılah-i rahim diye bir şey var, ana-baba ziyareti var, mezar ziyaretleri var, kurban kesme var, akraba ziyaretleri var. Bu yönü var bir de insanlar tatil yapamıyor. Bizim arkadaşlar gece gündüz çalışıyor. Cumartesi-pazar çalışıyor. Buraya geldiğimiz güne kadar bir çok ili ziyaret ettik. Çok çalışanlar için bir nefes almaktır. Yanlış anlaşılmasın ben karar vermedim. Karar mercisinde ben değilim. Hükümetimiz salı günü karar verecektir. Bazı bakanlarımız paydos olsun diyor bazı bakanlarımız istemiyor. Bana göre Kültür ve Turizm Bakanı ister ama Ekonomi Bakanımız istemeyebilir. Ama sonunda hep birlikte oylama yapıldıktan sonra aynı kararı alırız" şeklinde konuştu.

YAZDIR
YORUMLAR 22
 • VATANSEVER E 11 ay önce Şikayet Et
  öğretmen olmak zor değil. kpss için 1 yıl kendini soyutlamana gerek yok. fizik öğretmeni olmak için 30 sorudan 3-4 net yetiyor. memura izne hayır. öğretmene hepten hayır. yazın 3 ay tatil. kışın 15 gün tatil. kar yağdı tatil. yağmur yağdı tatil. okul gezisi var tatil. hafta sonu tatil. yan yattı tatil. çamura battı tatil.
  Cevapla
 • Cenk 11 ay önce Şikayet Et
  Cumhurbaşkanı evet diyor.Sen kimsin.ayrıca ücret adaletsizliğini kaldırın.bayramda çalışan mesai parası almayan polis askeri düşünün haklarını verin artik
  Cevapla
 • ali şahan 11 ay önce Şikayet Et
  her gün her yerden şehit haberleri geliyor işimiz gücümüz yok bayram tatili kaç gün olacak onu bekliyor birileri yazık?
  Cevapla
 • Vatandas 11 ay önce Şikayet Et
  Bütün AK Parti il teşkilatlarına, Lütfen sesimizi parti yönetimine taşıyın. BİZ ÖZEL SEKTÖR ÇALIŞANLARI ÜVEY EVLATMIYIZ? Hükümetin sorumluluğu sadece memurun durumu mu? Yarın sećim günü bunları nasıl izah edeceksiniz?? Ya yasalaşır bütün Türkiye tatil yapar ya da memura kıyağı iptal ettirirsiniz. Sosyal devlet aynı zamanda adil devlettir..
  Cevapla
 • Ugur 11 ay önce Şikayet Et
  Memura laf edenler. Sizde memur olun elinizden tutan mi var ?
  Cevapla
 • Vatandas 11 ay önce Şikayet Et
  Eminim ki ben kpss'ye basvursam, yüksek puanla kazanırdım da sen elenirdin. Memurlar millete hizmet içindir ve asl olan millet çalışırken siz nasıl izinli olursunuz? Bu durumu BİMER VE CİMER'e yazacağım ayrıca bütün AK Parti il yönetimlerine ileteceğim...
  Cevapla
 • Hadi be 11 ay önce Şikayet Et
  Bu yazdıklarını sana verilen akıl ile düşündüğünü sanmıyorum. Herkes memur olacak ise sen eti kimden alacaksın. Üzerindeki gömleği , ekmeği kimden alacaksın. Yani kısacası sen erorr
  Cevapla
Daha fazla yorum görüntüle
DİĞER HABERLER
MİT kumpası 'One Minute'la başladı
Almanya'da askeri kriz! Bulamıyorlar