Arif Akpınar'ın son kitabı: Çınar Ağacı

Haber 7'nin eğitimci ve araştırmacı yazarı Arif Akpınar yeni kitabıı Çınar Ağacı'yla okurlarının karşısına vefalı hikayelerle çıktı.

  • GİRİŞ25.03.2012 14:20
  • GÜNCELLEME25.03.2012 14:20
Arif Akpınar'ın son kitabı: Çınar Ağacı

Adam yıllar sonra memleketine, baba toprağına geldi. Akşam sevdikleriyle hasret giderdiktensonra sabah erkenden kasaba meydanına indi. İçi heyecanla doluydu.

Zannedersin uzak iklimleri dolaşıp yeniden kanatlandığıağaca konmuş bir kuş. Kasaba meydanındaki kahvehanelerin kiminin önünde kavak, kiminin söğüt, kiminin ceviz kiminin önünde de dışbudak ağaçları vardı. O en köhne kahvehanenin önünde boy veren çınar ağacının serinliğine yöneldi. Sebebini bilemediği bir tercihti bu. Çınar ağacının gölgesinde ayrı bir huzur buluyordu. Çınar ağacının gölgesine bir tahta sandalye çekerek oturdu. Tarifsiz bir güven duygusu sardı içini.

Derin derin nefes alıp etrafı seyre koyuldu. Kasaba meydanı henüz sakindi. Bu sırada karşıdan kendisine doğru gelen adamı dikkatle süzmeye başladı. Çocukluğundan tanıdığı biri olabilirdi. Adam kendisine yaklaşıp yüz ifadeleri belirginleşince içi çiçeklendi. Adamı tanımıştı. O da kendisini tanımış olacak ki tebessüm ederek yanına yaklaştı. Ayaküstü hoş beşten sonra adam yoluna devam
etti. Bu adamı nedense sevdiğini fark etti.

....

Kitapla ilgili bilgilere ulaşmak ve sipariş için bu linki tıklayabilirsiniz >>>>

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Bu habere ilk yorum yapan sen ol

Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat