Bunlar da 28 Şubat'ın 'onurlu' manşetleri

Haber 7, 28 Şubat darbesine giden yolda medyanın tutumunu irdelemeye devam ediyor. Dün 'kirli ve kinli manşetleri' vermiştik, şimdi de 'onurlu manşetleri' yayınlıyoruz.

 • GİRİŞ29.02.2012 14:45
 • GÜNCELLEME29.02.2012 14:45
Bunlar da 28 Şubat'ın 'onurlu' manşetleri
Bunlar da 28 Şubat'ın 'onurlu' manşetleri

Ersin Çelik'in haberi

Haber 7 olarak arşivlerde kalan gerçekleri tüm yalınlığıyla yayınlamaya devam ediyoruz.

28 Şubat post modern darbesinin başlıca erklerinden olan bir kısım medyanın, Refahyol iktidarının devrilmesi için nasıl bir yayın politikası uyguladığını dünkü haberimizde yayınlamıştık.

"28 Şubat'ın kinli ve kirli manşetleri"
nin karşısında bir de "onurlu manşetler" vardı. Refahyol iktidarı; yargı, siyaset, iş dünyası ve medya dörtlüsünün kuşatmasıyla mücadele ederken bu duruma seyirci kalmayan medya organları dimdik durmuştu.

Bu süreçte adeta linç edilmek istenen inançlı insanların sesi ve kulağı olan Kanal 7 televizyonunun yanı sıra Yeni Şafak, Akit ve Milli Gazete de, 28 Şubat sürecinde özellikle darbeci medya ile çetin bir mücadeleye girmişti.

İŞTE O MANŞETLER

Bu gazeteler, o dönem türlü türlü iftira ve yalanlarla yıpratılan iktidarın sesi olurken, cuntacı zihniyetin karşısında da demokrat bir tutum sergilemişti.

Dindar kesime yapılan kıyıma karşı adeta bir direniş ortaya koyan bu üç gazete, şeriat yaygarası ve sahte şeyhler furyasının perde arkasına ışık tutan haberlere de imza atmıştı.

Özellikle Ali Kalkancı, Fadime Şahin ve Emire Kalkancı komplosunu boşa düşüren; Yeni Şafak, Akit ve Milli Gazete'nin o dönemki onurlu duruşunu, şu anlamlı günlerde gözler önüne sermekle birlikte, madalyonun diğer yüzünü de göstermek istedik..


kullankullan

kullan

kullan

KAYNAKHABER 7

SON 24 SAATTE NELER OLDU?

Etiketler

Yorumlar40

 • doğrusu 5 yıl önce Şikayet Et
  Bir milyon trajlı zaman okurlarına. En küçük bir eleştiri karşısında bile tahammül edemeyip,hakaret dolu satırlar döşenen zaman'cılar!nerdesiniz.Neden 28 şubattaki tavrınızla ilgili işe yarar tek bir satır bile yazamıyorsunuz?
  Cevapla Toplam 5 beğeni
 • ahmet ilhan 5 yıl önce Şikayet Et
  12eylül1980 ve 28 şubat yeni asya manşetleri. 12 eylül 1980 toplam 470 gün yeni asya ihtilalciler tarafından kapatılmıştır. yine 28 şubatta en çok kanunsuz toplatma kararı verilen gazetedir. risalei nurun ve demokrasinin sesi olan gazeteye hiç müsamaha edilmedi.
  Cevapla Toplam 3 beğeni
 • behlüldane 5 yıl önce Şikayet Et
  MAHŞERTİN DÖRT ATLILARI NEREDE?.... Kimi sendikacı,kimi esnaf temisilcisi,kimi siyasetci,Halkı, esnafı, işciyi,bunlarmı temsil edecek?!!!!Bunlar kimin hakkını arayacak?28 SUBATIN BAŞ AKTÖRLERİNDEN CHP beyanat veriyor,utanmadan diyorki AK PARTİ 28 şubat ürünü diye iftira atıyor..pek ala 28 şubata kırşı idyseniz neden bu baş rol uyuncularını partinizden vekil yaptınız????
  Cevapla Toplam 1 beğeni
 • behlüldane 5 yıl önce Şikayet Et
  EĞİLENLER UTANSIN.... Acımız hala yeni,küllenmiş değil,Ateş düştüğü yeri yakiyor..28 şubatı destekleyen şair müsveddesinin tuzu kuru anlaşılan..
  Cevapla Toplam 2 beğeni
 • yusuf kenan 5 yıl önce Şikayet Et
  onlar o sırada.... okullarına birşey olacak diye, 28 şubatın tüm sorumluluğunu erbakana yüklemekle meşguldüler... kavakçıya, mecliste biri bu kadına haddini bildirsin diyen eceviti ,en büyük zevki mum ışığında şiir yazmaktı diyerek methetmekle ve kavakçıyı provakatörlükle suçlamakla meşguldüler. bu eleştirileri yapan herkesi düşmanları olarak görüp, dinden atacaklar meclislerinde ama olsun. biz doğruyu söyleyelim de...
  Cevapla Toplam 3 beğeni
Daha fazla yorum görüntüle
Haber7 Mobil Sayfa Banner'ı Kapat